Recenze Lauben Robot Vacuum 15BB Pet - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Lauben Robot Vacuum 15BB Pet

61,0 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

 • Nízká cena
 • Určený na zvířecí srst
 • Nástroj na čištění

Zápory

 • Menší pokrytí i výdrž
 • Nemá Wi-Fi připojení
 • Nemá oddělovač oblastí
3 500 Kč Orientační cena
 • 3,2/10
  Pohyb a vysávání
 • 4,5/10
  Vytírání
 • 5,5/10
  Hlučnost a kapacita
 • 5,7/10
  Napájení a výdrž
 • 5,9/10
  Vybavení a funkce
 • 61,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Robotický vysavač Lauben zaujme už na první pohled svou nízkou cenou, v době psaní recenze (duben 2022) patřil dokonce k nejlevnějším modelům v našem srovnání. Zároveň jde o jeden z vysavačů určených přímo do domácností se zvířecími mazlíčky, což mu rozhodně dodává na atraktivitě. Podle výrobce a zkušeností uživatelů zvládá tento model všechny typy podlah, tvrdé i koberce. Má také navigaci a systematický pohyb, při vysávání se tedy neztratí.

Zvládne dokonce i navázat na přerušený úklid, což řada levnějších modelů neumí. Jeho pokrytí je ale pouze 100 m2, což byl v době hodnocení podprůměr (reálně to ale není vyloženě málo, do běžného bytu by toto pokrytí mělo být dostačující. Ani výdrž vysavače není nijak oslnivá, na jedno nabití zvládne pracovat 90 minut, průměr byl více než 2 hodiny. Po vybití se přitom poměrně dlouho nabíjí, plné nabití mu může zabrat i 6 hodin. Hlučnost 63 dB můžeme ohodnotit jako standardní.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Lauben

30 % Xiaomi, 15 % Eta, 9 % iRobot, 9 % Concept, 6 % Rowenta, 6 % Lauben, 6 % Tesla, 3 % Evolveo, 3 % Sencor, 12 % Další
Typ navigace

Základní

39 % Základní, 30 % LiDAR, 18 % LiDAR + kamera, 6 % Kamera, 6 % Neuvedeno
Hlavní kartáč

1

76 % 1, 15 % 2, 9 % Ne
Boční kartáče

2

64 % 2, 36 % 1
Podpora vytírání

Ano

88 % Ano, 12 % Ne
Vyprazdňovací stanice v balení

Ne

82 % Ne, 18 % Ano
Zásobník na vodu ve vyprazdňovací stanici

Nerelevantní

79 % Nerelevantní, 15 % Ne, 6 % Ano
Typ mopu

Pevný

55 % Pevný, 18 % Vibrující, 9 % Nerelevantní, 3 % Rotační, 15 % Neuvedeno
Maximální pokrytí plochy (m2)

100

196,15
Maximální výška prahu (cm)

1

1,74
Kapacita baterie (mAh)

1 500

3 705,16
Rychlost nabíjení (min)

360

260,33
Maximální doba úklidu (min)

90

140,61
Hlučnost (dB)

63

64,89

Vybavení a funkce

I přes nízkou cenu se vysavač Lauben rozhodně nemusí za svou výbavu stydět. Nezvládne sice připojení na Wi-Fi a nemá oddělovač oblastí, v ostatních směrech si ale vede velice dobře. Kromě vysávání zvládne i vytírat, jako většina novějších modelů. Nechybí mu nejdůležitější bezpečnostní prvky, jako je nárazník a senzor proti pádu ze schodů. Není problém jej načasovat dopředu a k nastavení můžete využít přibalený dálkový ovladač, ten už přitom spoustě robotických vysavačů chybí.

O samostatnost se postará funkce automatického nabíjení a dokování, ta je v současnosti v podstatě samozřejmostí. Shodně s většinou dnešních robotických vysavačů je i tento vybavený účinným HEPA filtrem, díky kterému jej mohou používat i alergici. Ve výbavě najdete také čisticí nástroj, který vám usnadní údržbu vysavače a často jej postrádají i dražší modely.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Filtr

HEPA

97 % HEPA, 3 % nemá HEPA
Časovač

Ano

97 % Ano, 3 % Ne
Nárazník

Ano

97 % Ano, 3 % Virtuální
Dálkový ovladač

Ano

55 % Ne, 45 % Ano
Oddělovač oblastí

Ne

55 % V aplikaci, 15 % Magnetická páska, 12 % Virtuální zeď, 12 % Ne, 3 % Možno dokoupit, 3 % Neuvedeno
Senzor proti pádu ze schodů

Ano

100 % Ano
Výška (cm)

7,5

8,76
Šířka (cm)

32

33,83
Délka (cm)

32

33,84
Hmotnost (kg)

3,1

3,49

Názory uživatelů a odborníků

Recenze uživatelů potvrzují, že je tento vysavač značky Lauben vhodný na všechny typy povrchů, včetně vyšších koberců. Uživatelé také chválí účinnost vysavače při odstraňování chlupů od domácích mazlíčků, splňuje tedy to, co výrobce slibuje. V recenzích se také objevují pochvaly na dobrou orientaci robota a celkově kvalitně odvedenou práci. Pouze jedna uživatelka nebyla stoprocentně spokojená s funkcí vytírání, příčinou ale mohla být také třeba špatně nasazená mopovací textilie. Další recenze k přečtení najdete na webu Heureka.cz.

Klady a zápory

Slabší stránkou vysavače je jeho pokrytí, výdrž a délka nabíjení. Ani tak ale nejsou tyto hodnoty vyloženě špatné. Některým uživatelům by také nemuselo vyhovovat, že se vysavač neovládá přes mobilní aplikaci jako většina novějších modelů. Nad těmito nevýhodami ale jasně převažují pozitiva, jako je nízká cena, vysoká účinnost při vysávání zvířecí srsti nebo slušná výbava s dálkovým ovladačem a čisticím nástrojem.

Porovnání s alternativami

Pokud je pro vás prioritou co nejnižší cena, existuje ještě několik levnějších vysavačů, než je model Lauben, například Symbo D 300, rozdíl v kvalitě je ale propastný. Dá se tak říct, že levnější a zároveň lepší model pravděpodobně jen tak nenajdete.

Pokud se ale rozhodnete investovat pár stovek navíc, mohl by vás zaujmou například vysavač Mamibot Petvac300. Ten má o něco větší pokrytí, delší výdrž a nižší hlučnost. Umožňuje také ovládání přes mobilní aplikaci, které vysavači Laben chybí. Na druhou stranu nemá klasický dálkový ovladač, který někteří uživatelé preferují.

Naše hodnocení a závěr

Ačkoliv jde o jeden z nejlevnějších robotických vysavačů na trhu, svými parametry i výbavou překonává Lauben Robot Vacuum 15BB Pet celou řadu dražších modelů. Dá se v podstatě říct, že v dané cenové kategorii pravděpodobně lepší model v současnosti nenajdete. Doporučit jej můžeme do domácností o ploše do 100 m2 a také majitelům chlupatých domácích mazlíčků, v tomto směru s ním mají uživatelé velmi dobré zkušenosti.

Slušná je také jeho výbava, zvládá vytírat, nepostrádá HEPA filtr a v balení najdete také dálkový ovladač a nástroj na čištění. Nemá ovšem mobilní aplikaci, kterou by mohli někteří uživatelé postrádat. V takovém případě se jako alternativa nabízí vysavač Lauben Robot Vacuum 26BB Pet s o něco lepšími parametry a Wi-Fi připojením.

3 500 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Lauben Robot Vacuum 15BB Pet | Hodnocení: 61,0 %
Jakub Gulec plní v našem týmu roli technického odborníka a experta na vysavače. Protože v naší redakci vysavače osobně testuje a problematiku výběru má dobře nastudovanou, zvládne vám dobře poradit s výběrem. V článku vám například vysvětlí, jaký je rozdíl mezi gyroskopickou, laserovou a kamerovou navigací a proč jen na sacím tlaku nezáleží. Pod svými křídly má také témata tyčových vysavačů či spotřebitelskou elektroniku.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Lauben Robot Vacuum 15BB Pet

Lauben Robot Vacuum 15BB Pet

3 500 Kč Orientační cena