Recenze Lauben Robot Vacuum 26BB Pet - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Lauben Robot Vacuum 26BB Pet

80,0 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

 • Určený na zvířecí chlupy
 • Dálkový ovladač i aplikace
 • Magnetická páska v balení

Zápory

 • Menší pokrytí a výdrž
 • Delší nabíjení
6 000 Kč Orientační cena
 • 8,7/10
  Pohyb a vysávání
 • 6,0/10
  Napájení a výdrž
 • 5,5/10
  Hlučnost a kapacita
 • 8,4/10
  Vybavení a funkce
 • 80,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Robotický vysavač Lauben patřil v době psaní recenze (duben 2022) k cenově dostupnějším modelům. Přesto má rozhodně co nabídnout, podle výrobce jde o vysavač určený přímo do domácností se zvířecími mazlíčky. Je vhodný jak na tvrdé podlahy, tak na koberce a stejně jako většině novějších robotů mu nechybí navigace, která zajišťuje orientaci v prostoru.

Díky tomu zvládne například navázat na přerušený úklid, některé levnější modely tuto funkci nemají. Na jedno nabití vydrží pracovat dvě hodiny, což byl slabší průměr, maximálně pokryje plochu 120 m2, zatímco průměr byl přes 160 m2, na obstarání bytu to ale bohatě stačí.

Kapacita nádobky 0,48 l je také spíše menší, odpovídá tedy pokrytí vysavače. Maximální výška prahu 1,5 cm je vcelku standardní, některé modely ale zvládají i 2 cm. Hlučnost 62 dB je pro robotické vysavače opět vcelku obvyklá. Nepochválíme ale délku nabíjení baterie, to zabere až 6 hodin, zatímco průměr byl téměř o 2 hodiny kratší. Na druhou stranu, pokud vysavač budete využívat jen jednou denně a nepřeceníte jeho schopnosti pokrytí, pravděpodobně vás délka nabíjení nebude nijak omezovat.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Lauben

20 % Xiaomi, 14 % Eta, 11 % iRobot, 11 % Sencor, 9 % Concept, 6 % Rowenta, 6 % Lauben, 6 % Tesla, 3 % Evolveo, 11 % Další, 3 % Neuvedeno
Vhodný na koberce

Ano

54 % Ano, 43 % Pouze s krátkým vlasem, 3 % Ne
Navigace

Ano

94 % Ano, 6 % Ne
Pohyb robota

Systematický

89 % Systematický, 11 % Nesystematický
Pokračování v úklidu

Ano

69 % Ano, 29 % Ne, 3 % Neuvedeno
Kapacita zásobníku (l)

0,48

0,75
Maximální pokrytí plochy (m2)

120

164,31
Maximální výška prahu (cm)

1,5

1,64
Rychlost nabíjení (min)

360

257,50
Maximální doba úklidu (min)

120

132,86
Hlučnost (dB)

62

64,09

Vybavení a funkce

Výbavě vysavače Lauben nemáme co vytknout. Nezahrnuje sice nejrůznější vychytávky, jako je nádržka s automatickým vysypáváním nebo UV lampa, nabídne ale nejdůležitější prvky a nejen to. Začneme-li od základu, robotu nechybí HEPA filtr, tedy v současnosti nejosvědčenější systém filtrace, vhodný i pro alergiky. Nepostrádá ani nárazník, časovač, senzor proti pádu ze schodů a funkci automatického nabíjení a dokování, ty najdete téměř u všech dnešních modelů.

Nechybí ani funkce mopování, se kterou se u novějších vysavačů setkáváme stále častěji. K ní má vysavač samostatnou nádržku na vodu a nástavec s mopovací textilií. Oceňujeme, že má vysavač jak Wi-Fi připojení, tak dálkový ovladač, můžete si proto vybrat, který systém ovládání vám vyhovuje lépe. Obvykle máte k dispozici pouze jednu z těchto možností. Také oddělení oblastí je možné v mobilní aplikaci, v balení s vysavačem ale zároveň dostanete i starou dobrou magnetickou pásku.

Bonusem je potom nástroj na čištění kartáčů, který také nenajdete ve výbavě všech vysavačů. Počet kartáčů tohoto modelu je standardní, tedy 1 hlavní a 2 boční. V tabulce níže najdete kromě výbavy vysavače také jeho rozměry. Důležitá je především výška, ta je v tomto případě pouhých 7,7 cm, a pravděpodobně tak nehrozí, že by se vám vysavač zasekával pod nábytkem.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Filtr

HEPA

89 % HEPA, 11 % nemá HEPA
Časovač

Ano

94 % Ano, 6 % Ne
Hlavní kartáč

1

77 % 1, 11 % Ne, 11 % 2
Boční kartáče

2

69 % 2, 31 % 1
Nárazník

Ano

97 % Ano, 3 % Virtuální
Dálkový ovladač

Ano

54 % Ano, 46 % Ne
Oddělovač oblastí

Magnetická páska

37 % V aplikaci, 20 % Virtuální zeď, 17 % Ne, 14 % Magnetická páska, 6 % Možno dokoupit, 6 % Neuvedeno
Senzor proti pádu ze schodů

Ano

100 % Ano
Automatické nabíjení a dokování

Ano

94 % Ano, 6 % Ne
Wi-Fi připojení

Ano

80 % Ano, 20 % Ne
S mopem (2v1)

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
Zásobník na vodu

Ano

80 % Ano, 20 % Ne
Nástroj na čištění

Ano

66 % Ano, 29 % Ne, 6 % Neuvedeno
Výška (cm)

7,7

8,59
Šířka (cm)

33

33,44
Délka (cm)

33

33,44
Hmotnost (kg)

3,1

3,22

Názory uživatelů a odborníků

Uživatelé vysavače Lauben se shodují na tom, že se skvěle orientuje v prostoru, vysává i vytírá na velmi dobré úrovni a poměrně snadno se ovládá. V drtivé většině recenzí nezazněla k tomuto modelu žádná výtka, pouze jeden uživatel byl s tímto produktem nespokojený, zmiňované problémy (mapa se pokaždé načítá znovu, vysavač nenajde dokovací stanici) ale mohou být způsobené také nesprávným používáním nebo vadným kusem. Další recenze si můžete přečíst na stránkách Heureka.cz.

Klady a zápory

Pozitivem vysavače Lauben je nepochybně slušná výbava, která zahrnuje i nádržku na vodu či magnetickou pásku. Oceňujeme také různorodé možnosti ovládání, jak dálkovým ovladačem, tak prostřednictvím mobilní aplikace. Celkově můžeme kladně ohodnotit poměr ceny a kvality tohoto produktu. Jeho slabší stránkou je menší pokrytí, kratší výdrž a delší nabíjení. Na vysátí běžného bytu má ale hodnoty více než dostačující.

Porovnání s alternativami

Pokud byste ocenili o něco větší pokrytí plochy, v podobné cenové kategorii vám je nabídne model Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro, který zvládne vysát až 180 m2. Má také výrazně kratší dobu nabíjení, pouze cca 3,5 h. Na druhou stranu zvládne na jedno nabití vysávat jen 60 min, tedy polovinu toho, co vysavač Lauben. Ve výbavě také nemá dálkové ovládání.

Naopak o několik tisíc levnější variantu představuje vysavač Mamibot Petvac300. Pokrytí a výdrž má stejnou jako model Lauben, jeho hlučnost je ale nižší a nabíjení rychlejší. Opět ale postrádá dálkový ovladač a dá se ovládat pouze přes aplikaci. Nemá ani hlavní kartáč, který by pomáhal nametat nečistoty k otvoru sání.

Naše hodnocení a závěr

Pokud hledáte vysavač do velkého rodinného domu, model Lauben Robot Vacuum 26BB Pet pro vás pravděpodobně nebude ideální. Jeho pokrytí 120 m2 bude ale více než dostačující pro menší příbytky. Poměrně dlouho se nabíjí, v praxi to možná ale ani nezaznamenáte. Jeho hlučnost odpovídala průměru, nepostrádá navigaci a pohybuje se systematicky.

Nechybí mu ani důležité prvky výbavy, zvládá vysávat i vytírat a můžete jej ovládat jak mobilní aplikací, tak dálkovým ovladačem. To může být dobrá zpráva pro uživatele, kteří si s chytrým telefonem příliš nerozumí. Podle výrobce je navíc určený přímo do domácností s chlupatými domácími mazlíčky, jejichž srst dostane z tvrdé podlahy i koberce.

Ačkoliv jde o cenově poměrně dostupný produkt, možná byste rádi ještě pár tisíc ušetřili. V takovém případě stojí za zvážení produkt od stejné značky, Lauben Robot Vacuum 15BB Pet, který je také určený na vysávání zvířecí srsti.

6 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Lauben Robot Vacuum 26BB Pet | Hodnocení: 80,0 %
Eliška Srncová působí v naší redakci řadu let a téma robotických vysavačů opečovává už více než čtyři roky. Při tvorbě této kategorie vycházela ze seriózních zdrojů, vlastních zkušeností i porady s odborníky. Dozvíte se tak důležité informace o způsobu vysávání, důležitých parametrech i specifických funkcích robotických vysavačů. Na starosti má navíc také kategorie klasických nebo tyčových vysavačů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Lauben Robot Vacuum 26BB Pet

Lauben Robot Vacuum 26BB Pet

6 000 Kč Orientační cena