Menu

Lauben Robot Vacuum 26BB Pet – Recenze, testy a srovnání

66,0 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Nejlepší robotické vysavače

Jednotlivá hodnocení

 • 3,3/10
  Pohyb a vysávání
 • 5,8/10
  Vytírání
 • 7,4/10
  Hlučnost a kapacita
 • 6,0/10
  Napájení a výdrž
 • 6,6/10
  Vybavení a funkce

Klady

 • Určený na zvířecí chlupy
 • Dálkový ovladač i aplikace
 • Magnetická páska v balení

Zápory

 • Menší pokrytí a výdrž
 • Delší nabíjení
5 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Robotický vysavač Lauben patřil v době psaní recenze (duben 2022) k cenově dostupnějším modelům. Přesto má rozhodně co nabídnout, podle výrobce jde o vysavač určený přímo do domácností se zvířecími mazlíčky. Je vhodný jak na tvrdé podlahy, tak na koberce a stejně jako většině novějších robotů mu nechybí navigace, která zajišťuje orientaci v prostoru.

Díky tomu zvládne například navázat na přerušený úklid, některé levnější modely tuto funkci nemají. Na jedno nabití vydrží pracovat dvě hodiny, což byl slabší průměr, maximálně pokryje plochu 120 m2, zatímco průměr byl přes 160 m2, na obstarání bytu to ale bohatě stačí.

Kapacita nádobky 0,48 l je také spíše menší, odpovídá tedy pokrytí vysavače. Maximální výška prahu 1,5 cm je vcelku standardní, některé modely ale zvládají i 2 cm. Hlučnost 62 dB je pro robotické vysavače opět vcelku obvyklá. Nepochválíme ale délku nabíjení baterie, to zabere až 6 hodin, zatímco průměr byl téměř o 2 hodiny kratší. Na druhou stranu, pokud vysavač budete využívat jen jednou denně a nepřeceníte jeho schopnosti pokrytí, pravděpodobně vás délka nabíjení nebude nijak omezovat.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Lauben

18 % Concept, 18 % Eta, 18 % iRobot, 18 % Xiaomi, 12 % Lauben, 6 % Rowenta, 6 % Ecovacs, 6 % Roborock
Typ navigace

Základní

35 % Základní, 29 % LiDAR + kamera, 18 % LiDAR, 12 % Kamera, 6 % Neuvedeno
Hlavní kartáč

1

65 % 1, 35 % 2
Boční kartáče

2

65 % 2, 35 % 1
Podpora vytírání

Ano

88 % Ano, 12 % Ne
Kapacita zásobníku na prach (ml)

220

385,71
Kapacita zásobníku na vodu (ml)

475

319,64
Vyprazdňovací stanice v balení

Ne

65 % Ne, 35 % Ano
Kapacita vyprazdňovací stanice (ml)

Nerelevantní

24 % Nerelevantní, 18 % 2500, 6 % 2650, 6 % 3000, 47 % Neuvedeno
Zásobník na vodu ve vyprazdňovací stanici

Nerelevantní

65 % Nerelevantní, 18 % Ne, 18 % Ano
Typ mopu

Pevný

47 % Pevný, 24 % Vibrující, 12 % Nerelevantní, 6 % Rotační, 12 % Neuvedeno
Maximální pokrytí plochy (m2)

120

241,82
Maximální výška prahu (cm)

1,5

47 % 2, 35 % 1,5, 12 % 1,8, 6 % 1
Rychlost nabíjení (min)

360

260,63
Maximální doba úklidu (min)

120

147,65
Hlučnost (dB)

62

65,79

Vybavení a funkce

Výbavě vysavače Lauben nemáme co vytknout. Nezahrnuje sice nejrůznější vychytávky, jako je nádržka s automatickým vysypáváním nebo UV lampa, nabídne ale nejdůležitější prvky a nejen to. Začneme-li od základu, robotu nechybí HEPA filtr, tedy v současnosti nejosvědčenější systém filtrace, vhodný i pro alergiky. Nepostrádá ani nárazník, časovač, senzor proti pádu ze schodů a funkci automatického nabíjení a dokování, ty najdete téměř u všech dnešních modelů.

Nechybí ani funkce mopování, se kterou se u novějších vysavačů setkáváme stále častěji. K ní má vysavač samostatnou nádržku na vodu a nástavec s mopovací textilií. Oceňujeme, že má vysavač jak Wi-Fi připojení, tak dálkový ovladač, můžete si proto vybrat, který systém ovládání vám vyhovuje lépe. Obvykle máte k dispozici pouze jednu z těchto možností. Také oddělení oblastí je možné v mobilní aplikaci, v balení s vysavačem ale zároveň dostanete i starou dobrou magnetickou pásku.

Bonusem je potom nástroj na čištění kartáčů, který také nenajdete ve výbavě všech vysavačů. Počet kartáčů tohoto modelu je standardní, tedy 1 hlavní a 2 boční. V tabulce níže najdete kromě výbavy vysavače také jeho rozměry. Důležitá je především výška, ta je v tomto případě pouhých 7,7 cm, a pravděpodobně tak nehrozí, že by se vám vysavač zasekával pod nábytkem.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Filtr

HEPA

94 % HEPA, 6 % nemá HEPA
Časovač

Ano

100 % Ano
Nárazník

Ano

100 % Ano
Dálkový ovladač

Ano

53 % Ne, 47 % Ano
Oddělovač oblastí

Magnetická páska

47 % V aplikaci, 24 % Virtuální zeď, 18 % Ne, 12 % Magnetická páska
Senzor proti pádu ze schodů

Ano

100 % Ano
Výška (cm)

7,7

8,88
Šířka (cm)

33

34,11
Délka (cm)

33

34,14
Hmotnost (kg)

3,1

3,75

Názory uživatelů a odborníků

Uživatelé vysavače Lauben se shodují na tom, že se skvěle orientuje v prostoru, vysává i vytírá na velmi dobré úrovni a poměrně snadno se ovládá. V drtivé většině recenzí nezazněla k tomuto modelu žádná výtka, pouze jeden uživatel byl s tímto produktem nespokojený, zmiňované problémy (mapa se pokaždé načítá znovu, vysavač nenajde dokovací stanici) ale mohou být způsobené také nesprávným používáním nebo vadným kusem. Další recenze si můžete přečíst na stránkách Heureka.cz.

Klady a zápory

Pozitivem vysavače Lauben je nepochybně slušná výbava, která zahrnuje i nádržku na vodu či magnetickou pásku. Oceňujeme také různorodé možnosti ovládání, jak dálkovým ovladačem, tak prostřednictvím mobilní aplikace. Celkově můžeme kladně ohodnotit poměr ceny a kvality tohoto produktu. Jeho slabší stránkou je menší pokrytí, kratší výdrž a delší nabíjení. Na vysátí běžného bytu má ale hodnoty více než dostačující.

Porovnání s alternativami

Pokud byste ocenili o něco větší pokrytí plochy, v podobné cenové kategorii vám je nabídne model Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro, který zvládne vysát až 180 m2. Má také výrazně kratší dobu nabíjení, pouze cca 3,5 h. Na druhou stranu zvládne na jedno nabití vysávat jen 60 min, tedy polovinu toho, co vysavač Lauben. Ve výbavě také nemá dálkové ovládání.

Naopak o několik tisíc levnější variantu představuje vysavač Mamibot Petvac300. Pokrytí a výdrž má stejnou jako model Lauben, jeho hlučnost je ale nižší a nabíjení rychlejší. Opět ale postrádá dálkový ovladač a dá se ovládat pouze přes aplikaci. Nemá ani hlavní kartáč, který by pomáhal nametat nečistoty k otvoru sání.

Naše hodnocení a závěr

Pokud hledáte vysavač do velkého rodinného domu, model Lauben Robot Vacuum 26BB Pet pro vás pravděpodobně nebude ideální. Jeho pokrytí 120 m2 bude ale více než dostačující pro menší příbytky. Poměrně dlouho se nabíjí, v praxi to možná ale ani nezaznamenáte. Jeho hlučnost odpovídala průměru, nepostrádá navigaci a pohybuje se systematicky.

Nechybí mu ani důležité prvky výbavy, zvládá vysávat i vytírat a můžete jej ovládat jak mobilní aplikací, tak dálkovým ovladačem. To může být dobrá zpráva pro uživatele, kteří si s chytrým telefonem příliš nerozumí. Podle výrobce je navíc určený přímo do domácností s chlupatými domácími mazlíčky, jejichž srst dostane z tvrdé podlahy i koberce.

Ačkoliv jde o cenově poměrně dostupný produkt, možná byste rádi ještě pár tisíc ušetřili. V takovém případě stojí za zvážení produkt od stejné značky, Lauben Robot Vacuum 15BB Pet, který je také určený na vysávání zvířecí srsti.

5 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Lauben Robot Vacuum 26BB Pet | Hodnocení: 66,0 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub plní v našem týmu roli technického odborníka a experta na vysavače. Protože v naší redakci vysavače osobně testuje a problematiku výběru má dobře nastudovanou, zvládne vám dobře poradit s výběrem. V článku vám například vysvětlí, jaký je rozdíl mezi gyroskopickou, laserovou a kamerovou navigací a proč jen na sacím tlaku nezáleží. Pod svými křídly má také témata tyčových vysavačů či spotřebitelskou elektroniku.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Lauben Robot Vacuum 26BB Pet

Lauben Robot Vacuum 26BB Pet

5 000 Kč Orientační cena