Menu

Recenze a test LG 49LH615V

76,0 % Celkové hodnocení
 • Nízká cena
 • Nízká spotřeba energie
 • Nižší rozlišení
12 500 Kč Orientační cena
 • 6,8/10
  Rozlišení a další parametry
 • 8,4/10
  Hodnocení konektivity
 • 10/10
  Hodnocení spotřeby
 • 8,1/10
  Hodnocení funkcí
 • 76,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Televize LG 49LH615V nabízí úhlopříčku 49 palců, což v kombinaci s rozlišením 1920×1080 pixelů přinese poměrně slušné, ale nikterak oslňující kvality obrazu. Hodnota zvukového výkonu se u této televize zastavila na 20 W, přestože výkon není zdaleka jediný parametr, který by se projevoval do kvality zvuku, rozhodně přinese předpoklad kvalitního zvukového výstupu. Co se týče rozměrů a váhy, televize nijak výrazně nevybočuje z průměru zařízení se stejnou úhlopříčkou, a nabízí tak poměrně slušné možnosti mobility nutné pro občasné přenášení nebo stěhování a všeobecnou manipulaci.

Parametr Tento produkt
Výrobce

LG

Úhlopříčka v palcích (”)

49

Typ obrazovky

LED

Rozlišení (px)

1920 x 1080 (Full HD)

Prohnutí obrazovky

Rovná

Výkon reproduktorů (W)

20

Typ tuneru

DVB-T, T2, C, S, S2

Obnovovací frekvence (Hz)

100

Výška (cm)

64,5

Šířka (cm)

110,7

Hloubka (cm)

7,94

Hmotnost (kg)

12,1

Hodnocení konektivity a spotřeby

​Televizor LG 49LH615V nabídne poměrně slušný základ i v ohledu konektivity. Zde se můžete těšit na dva vstupy pro HDMI a tři pro USB porty. Množství konektorů určuje možnosti připojení více multimediálních zařízení najednou, a tak lze konstatovat, že u tohoto modelu je propojení s dalšími zařízeními na dobré úrovni. Televizi nechybí ani standard v podobě sluchátkového jacka, který umožňuje připojení sluchátek a LAN připojení pro kabelový přenos internetu, či Wi-Fi pro bezdrátové připojení. Spotřeba televizoru činí 45 W, což znamená, že při započtení průměrných nákladů na energii by vás celoroční sledovaní čtyři hodiny denně vyšlo u tohoto televizoru jen na 264 Kč.

Parametr Tento produkt
Počet výstupů HDMI

3

Počet výstupů USB

2

Sluchátkový jack

Ano

LAN připojení

Ano

Energetická třída

A++

Spotřeba (W)

45

Roční spotřeba (kWh)

66

Roční náklady na provoz (Kč)

264

Hodnocení funkcí

​Televizoru nechybí v ohledu funkcí časovače vypnutí a zapnutí nebo smart technologie, která znamená, že televize disponuje vlastním operačním systémem a přináší spoustu užitečných funkcí. Za určitou slabinu lze naopak považovat absenci ekosenzoru, který reguluje jas obrazovky v závislosti na světelných podmínkách. Hodí se však zmínit to, že v kombinaci s velmi nízkou spotřebou tohoto modelu se nejedná o žádnou katastrofu.

Parametr Tento produkt
Časovač vypnutí

Ano

Funkce smart

Ano

Eko senzor

Ne

Wi-Fi

Ano

3D

Ne

Přítomnost snadno dostupného vypínače

Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelské recenze této televize LG neobsahují téměř žádná negativa, kromě pomalejšího rozhraní v menu, které nereaguje ve všech případech bezprostředně. Za hlavní pozitiva uživatelé považují především poměr ceny ku výkonu a kvalitu obrazových a zkukových komponent.

Naše hodnocení a závěr

​Pokud hledáte televizor s perfektním poměrem ceny ku výkonu, pak vám LG 49LH615V nabídne dokonalou varinatu. Obrazové parametry jsou spíše průměrné, ale i tak mohou hravě konkurovat i dražším modelům. Zvukově si televize s dražšími kousky také nic nezadá a navíc nabízí velmi líbivou spotřebu energie, takže náklady na její provoz jsou extrémně nízké. Televizi doporučujeme pro všechny, kteří hledají průměrnou až nadprůměrnou kvalitu, ale ohlíží se při výběru na cenu.

12 500 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: LG 49LH615V | Hodnocení: 76,0 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze LG 49LH615V

LG 49LH615V

12 500 Kč Orientační cena