Menu

Recenze a test LG 49UH603V

79,2 % Celkové hodnocení
 • Vysoké rozlišení
 • Dobrý zvukový výkon
 • Pouze jeden USB výstup
14 000 Kč Orientační cena
 • 8,3/10
  Rozlišení a další parametry
 • 7,8/10
  Hodnocení konektivity
 • 9,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 8,1/10
  Hodnocení funkcí
 • 79,2 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Tato televize od výrobce LG nabízí rozlišení 3840 x 2160, což je nejvyšší možná hodnota, která se běžně používá pro domácí televizory, a dohromady s úhlopříčkou 49 palců tak můžete od televizoru očekávat prvotřídní kvalitu obrazu. Také kvalita reproduktorů je dobrá, 20 W reproduktory s sebou přinášejí v tomto ohledu lehce nadprůměrné výsledky. Váhově a rozměrově pak televize spadá mezi dalšími testovanými přístroji (květen 2017) do průměru a nelze ji tedy považovat za nijak výjimečnou.

Parametr Tento produkt
Výrobce

LG

Úhlopříčka v palcích (”)

49

Typ obrazovky

LED

Rozlišení (px)

3840 x 2160 (4K)

Prohnutí obrazovky

Rovná

Výkon reproduktorů (W)

20

Typ tuneru

DVB-T, T2, C, S, S2

Obnovovací frekvence (Hz)

100

Výška (cm)

65,7

Šířka (cm)

110,8

Hloubka (cm)

8,15

Hmotnost (kg)

12

Hodnocení konektivity a spotřeby

Televize disponuje třemi porty pro zapojení HDMI, což přináší téměř neomezené možnosti propojení s počítačem, telefonem nebo dalším podobným zařízením. V oblasti konektivity však lze za velmi slabou stránku považovat pouze jeden výstup pro zapojení USB, který poměrně komplikuje možnost připojení více zařízení najednou. Naopak nechybí sluchátkový jack, který může být z pohledu běžného uživatele velmi žádaným parametrem. Televizor se řadí do energetické třídy A+. Vzhledem k okamžité spotřebě 63 W a roční spotřebě 92 kWh lze televizor považovat za průměrný, co se spotřeby týče. Pro lepší představu reálné peněžní spotřeby můžete počítat, že při celoročním sledovaní televize 4 hodiny denně, vás při započítání průměrné ceny za elektrickou energii její provoz vyjde na zhruba 370 Kč.

Parametr Tento produkt
Počet výstupů HDMI

3

Počet výstupů USB

1

Sluchátkový jack

Ano

LAN připojení

Ano

Energetická třída

A+

Spotřeba (W)

63

Roční spotřeba (kWh)

92

Roční náklady na provoz (Kč)

368

Hodnocení funkcí

Z pohledu funkcí je důležité zmínit přítomnost časovače vypnutí a zapnutí, který umožní nastavit plánované spouštění, či vypínaní na základě předem zvolených parametrů. Nechybí ani funkce smart, která přináší vlastní operační systém a spoustu možností v podobě různých aplikací a rozšíření. Samozřejmě nechybí ani Wi-Fi připojení k internetu, které je dnes již standardem chytrých televizí, a také kabelové připojení prostřednictvím výstupu pro LAN. Naopak od televize neočekávejte eko senzor, který automaticky upravuje jas televize podle světlených podmínek.

Parametr Tento produkt
Časovač vypnutí

Ano

Funkce smart

Ano

Eko senzor

Ne

Wi-Fi

Ano

3D

Ne

Přítomnost snadno dostupného vypínače

Ne

Hodnocení dalších uživatelů

​Nejčastěji si spokojení uživatelé pochvalují dobrý poměr nízké ceny a velmi solidního výkonu. Dále se uživatelské recenze zmiňují také o kvalitním obrazu a vysokém rozlišení či dobrém zvuku. Za hlavní negativum lze na základě uživatelských recenzí považovat jen jeden USB vstup a poměrně málo obsáhlou uživatelskou příručku.

Naše hodnocení a závěr

Nejsilnější stránkou televize LG 49UH603V je zcela jistě její vysoké rozlišení a kvalitní výkon reproduktorů. Z pohledu spotřeby nečekejte od tohoto modelu žádného žrouta peněz, ale naopak ani extrémně úsporný provoz. Tři výstupy HDMI a sluchátkový jack zcela jistě potěší všechny příznivce multimediálního propojení, naopak zklamáním je pouze jeden port pro připojení často používaného USB. Z pohledu funkcí chybí televizi pouze eko senzor, jinak disponuje i v tomto ohledu slušnou nabídkou. Dá se tedy říct, že se jedná o produkt s lehce nadprůměrnými parametry a velmi dobrým poměrem ceny k výkonu.

14 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: LG 49UH603V | Hodnocení: 79,2 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze LG 49UH603V

LG 49UH603V

14 000 Kč Orientační cena