Menu

Recenze a test LG 49UH6507

80,4 % Celkové hodnocení
 • Vysoké rozlišení
 • Vyšší cena
17 000 Kč Orientační cena
 • 8,3/10
  Rozlišení a další parametry
 • 8,4/10
  Hodnocení konektivity
 • 9,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 8,1/10
  Hodnocení funkcí
 • 80,4 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Rozlišení 3840 x 2160 (4K) je u běžných televizí prakticky tím nejlepším, co můžete na trhu dostat. Společně s úhlopříčkou 49 palců tak lze konstatovat, že televize LG nabízí velmi kvalitní obrazové parametry. Také výkon reproduktorů 20 W lze považovat za slušný a pro účely běžného sledování vám bohatě postačí. Co se týče rozměrů a hmotnosti, nelze televizor považovat za nikterak výjimečný a vzhledem k jeho úhlopříčce jsou tyto hodnoty zcela odpovídající.

Parametr Tento produkt
Výrobce

LG

Úhlopříčka v palcích (”)

49

Typ obrazovky

LED

Rozlišení (px)

3840 x 2160 (4K)

Prohnutí obrazovky

Rovná

Výkon reproduktorů (W)

20

Typ tuneru

DVB-T, T2, C, S, S2

Obnovovací frekvence (Hz)

100

Výška (cm)

64,6

Šířka (cm)

110,6

Hloubka (cm)

7,72

Hmotnost (kg)

12,3

Hodnocení konektivity a spotřeby

Z pohledu konektivity lze konstatovat, že televize by měla bez problémů pokrýt nároky běžného uživatele. Tři porty HDMI umožní téměř neomezené možnosti propojení s dalšími zařízeními (notebooky, počítače, telefony) a navíc jsou doplněny ještě dalšími dvěma konektory USB. Televizi nechybí ani sluchátkový jack a vstup pro LAN připojení, kterým lze televizi pomocí kabelu připojit k internetu. Televize spadá do energetické třídy A+ a její okamžitá spotřeba vykazuje hodnotu 57 W. Z tohoto pohledu ji v době testování (květen 2017) můžeme zařadit mezi televize velmi úsporné. Jen pro představu, pokud byste sledovali televizor celý rok 4 hodiny denně, celkové náklady za elektřinu by se při započtení průměrné ceny pohybovali pouze okolo 335 Kč, což je velmi slušná hodnota.

Parametr Tento produkt
Počet výstupů HDMI

3

Počet výstupů USB

2

Sluchátkový jack

Ano

LAN připojení

Ano

Energetická třída

A+

Spotřeba (W)

57

Roční spotřeba (kWh)

83

Roční náklady na provoz (Kč)

332

Hodnocení funkcí

Ani při hodnocení funkcí televizoru nelze nic moc vyčítat. Nechybí mu například časovač, který umožňuje plánované spuštění nebo vypnutí televizoru dle předem nastavených hodnot. Vhod přijde také funkce smart, která vám spolu s operačním systémem a vlastním procesorem nabídne spoustu možností a funkcí, které běžné televizory nenabízí. Důležité je pak zmínit také Wi-Fi připojení, které je u dnešních smart televizorů již téměř samozřejmostí. Naopak za relativní slabinu lze považovat absenci eko senzoru, který upravuje jas obrazu v závislosti na světelných podmínkách v místnosti.

Parametr Tento produkt
Časovač vypnutí

Ano

Funkce smart

Ano

Eko senzor

Ne

Wi-Fi

Ano

3D

Ne

Přítomnost snadno dostupného vypínače

Ne

Naše hodnocení a závěr

Televize disponuje nadprůměrnými parametry téměř ve všech ohledech. Nabízí velmi kvalitní obraz, determinovaný výborným rozlišením v kombinaci s úhlopříčkou 49 palců, a dobrý výkon reproduktorů. Tyto parametry nejsou u televize vykoupeny ani vysokou spotřebou, právě naopak, díky nízké spotřebě se televizor řadí do energetické třídy A+. Vybavenost výstupů pro propojení s dalšími zařízeními lze také vnímat za nadprůměrnou. Tři výstupy HDMI a dva USB jistě běžnému divákovi postačí, navíc televizi nechybí ani sluchátkový jack a konektor pro LAN připojení. Televize nabízí také časovače vypnutí a zapnutí nebo funkci smart. Celkově se tedy jedná, jak už bylo řečeno, o velmi slušně vybavený televizor, a pokud pro vás není překážkou relativně vysoká cena, pak je jeho koupě určitě dobrou volbou.

17 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: LG 49UH6507 | Hodnocení: 80,4 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze LG 49UH6507

LG 49UH6507

17 000 Kč Orientační cena