Menu

Recenze a test LG OLED55C9

83,9 % Celkové hodnocení
 • Vysoká obnovovací frekvence
 • Dobrá konektivita
 • Silný zvukový výkon
 • Velmi vysoká cena v dané kategorii
 • Nadprůměrná spotřeba
 • Vysoká hmotnost
33 000 Kč Orientační cena
 • 9,1/10
  Rozlišení a další parametry
 • 9,4/10
  Hodnocení konektivity
 • 7,1/10
  Hodnocení spotřeby
 • 8,1/10
  Hodnocení funkcí
 • 83,9 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Televizor LG OLED55C9 považujeme za velmi dobrý, hlavně díky OLED panelu, který těží z vylepšené LED technologie. Spotřebič má úhlopříčku 55 palců, takže se pohybuje na horní hranici střední kategorie velikosti obrazovky. Panel má rozlišení 4K (3 840 x 2 160 pixelů) , jedná se tedy o standard mezi těmito televizemi. Za velmi dobrý považujeme výkon reproduktorů, který dosahuje 40 W. Pozitivní je také vysoká obnovovací frekvence 120 Hz, při níž se vystřídá až 120 snímků za sekundu. To je velmi dobrá hodnota pro opravdu plynulý pohyb i při rychlejších záběrech.

Z větší hodnoty úhlopříčky vychází také větší rozměry televizoru, které najdete v tabulce níže. Pouze u hloubky jsme zaznamenali opravdu nízké číslo 4,7 cm, což zajistí velkou úsporu místa v případě, že si například chcete televizor zavěsit na zeď. Naopak hmotnost 23 kilogramů téměř o 10 kilogramů převyšuje průměr testu (listopad 2019), což může způsobit problémy zejména slabším jedincům například při častějším přenášení.

Parametr Tento produkt
Výrobce

LG

Úhlopříčka v palcích (”)

55

Typ obrazovky

OLED

Rozlišení (px)

3840 x 2160 (4K)

Prohnutí obrazovky

Rovná

Výkon reproduktorů (W)

40

Typ tuneru

DVB-T2, C, S2

Obnovovací frekvence (Hz)

120

Výška (cm)

70,6

Šířka (cm)

122,8

Hloubka (cm)

4,7

Hmotnost (kg)

23

Hodnocení konektivity a spotřeby

U televizoru LG najdeme poměrně dost konektorů, což je výhoda. Vedle 4 HDMI a 3 USB portů zde je také sluchátkový jack a také zdířka pro LAN kabel. Co se týče energetické náročnosti, spadá tato televize do třídy A. Ta je poměrně běžná, ale spotřeba je i vzhledem k velikosti televize nadprůměrná. Běžné tento spotřebič „žere“ 111 W, roční spotřeba je 154 kWh. Celkově vás tedy roční náklady při standardním provozu vyjdou na částku převyšující 600 korun, což je o více než 100 korun vyšší číslo, než byl testový průměr.

Parametr Tento produkt
Počet výstupů HDMI

4

Počet výstupů USB

3

Sluchátkový jack

Ano

LAN připojení

Ano

Energetická třída

A

Spotřeba (W)

111

Roční spotřeba (kWh)

154

Roční náklady na provoz (Kč)

616

Hodnocení funkcí

Samozřejmostí těchto moderních a velkých televizorů jsou smart funkce, které dovolují společně se speciálním operačním programem využívat multimediální internetový obsah. Ke světové síti se připojíte buď přes zmiňovaný LAN kabel, pohodlnější variantou je ale bezdrátová Wi-Fi. Za poměrně užitečnou funkci považujeme i eko senzor, který dokáže inteligentně reagovat na intenzitu světla v místnosti, podle níž automaticky upraví jas obrazovky.

Parametr Tento produkt
Časovač vypnutí

Ano

Funkce smart

Ano

Eko senzor

Ano

Wi-Fi

Ano

3D

Ne

Přítomnost snadno dostupného vypínače

Ne

Naše hodnocení a závěr

LG OLED55C9 je televizor, který je výsledkem technologického vývoje LED obrazovek. Panel s označením OLED a úhlopříčkou 55 palců má rozlišení 3 840 x 2 160, jinak nazývané 4K. Za velmi dobrou považujeme například obnovovací frekvenci 120 Hz, která má vliv na plynulost pohybu i při sledování akčních scén nebo sportovních přenosů. Velmi dobrý je také zvukový výkon, který dosahuje 40 W. Protože se jedná o velkou obrazovku, také rozměry jsou značné. S výjimkou hloubky, která se naopak pohybuje pod průměrem a šetří místo. Naopak hmotnost dosahuje 23 kilogramů a výrazně převyšuje standardní testové hodnoty. Může tak být ztížená manipulace. Na televizoru najdeme hned 4 HDMI a 3 USB konektory, nechybí ani klasický sluchátkový jack. Samozřejmostí jsou smart funkce, které vám dovolí využít internetový obsah. K němu se připojíte přes LAN nebo Wi-Fi. Protože se jedná o funkcemi nabitý velký model, odráží se to také na nadprůměrné spotřebě energie, za níž ročně zaplatíte přes 600 korun.

Negativní stránkou této televize je velmi vysoká cena, kterou si prostě kvalitní model vyžádal. Pokud je ale pořizovací cena vaše hlavní kritérium, zkuste si přečíst recenzi na o hodně levnější a zároveň velmi kvalitní Sony Bravia KD-49XF7596.
33 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: LG OLED55C9 | Hodnocení: 83,9 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze LG OLED55C9

LG OLED55C9

33 000 Kč Orientační cena