Menu

Recenze a test LG OLED65B8

82,5 % Celkové hodnocení
 • Vysoká obnovovací frekvence
 • Dobrá konektivita
 • Silné reproduktory
 • Nemá eko senzor
38 000 Kč Orientační cena
 • 7,8/10
  Hodnocení funkcí
 • 6,8/10
  Hodnocení spotřeby
 • 9,1/10
  Hodnocení konektivity
 • 8,9/10
  Rozlišení a další parametry
 • 82,5 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Velký televizor LG OLED65B8 má 65palcovou úhlopříčku s neprohnutým OLED zobrazovacím panelem, který zajišťuje rozlišení 3 840 x 2 160, jinak řečeno 4K. Za kvalitní považujeme nadprůměrnou hodnotu v položce výkonu reproduktorů, které dosahují na 40 W. Velmi kvalitní je také vysoká hodnota obnovovací frekvence. Se 120 Hz se opravdu nemusíte bát, že by váš obraz byl trhaný například u sportovních přenosů nebo sledování akčních filmů. O příjem televizního signálu se stará tuner DVB-T2, C a S2.

Protože úhlopříčka 65 palců víceméně odpovídá průměru testu (červen 2019)​, také rozměry nějak výrazně nevybočují. Velmi dobrou hodnotu nabývá tento televizor u hloubky. Výrobce dokázal všechny komponenty vložit do přístroje, který ční do prostoru pouze 4,7 centimetrů. Pokud se chystáte televizi pověsit na zeď, jde o super volbu. Pozitivní je také nižší hmotnost, která je o přibližně 7 kilogramů pod testovým průměrem. Stěhování spotřebiče tak nebude až tak náročné, pořád jde ale o velkou televizi.

Parametr Tento produkt
Výrobce

LG

Úhlopříčka v palcích (”)

65

Typ obrazovky

OLED

Rozlišení (px)

3840 x 2160 (4K)

Prohnutí obrazovky

Rovná

Výkon reproduktorů (W)

40

Typ tuneru

DVB-T2, C, S2

Obnovovací frekvence (Hz)

120

Výška (cm)

83,1

Šířka (cm)

144,9

Hloubka (cm)

4,7

Hmotnost (kg)

22,5

Hodnocení konektivity, spotřeby a funkcí

V konektivitě nabízí tento model televize poměrně slušné hodnoty. Najdete zde 4 HDMI a 3 USB porty, doplněné navíc sluchátkovou zdířkou, což už u moderních televizí není běžné. Samozřejmostí jsou smart funkce spojené s využíváním internetu a jeho multimediálního obsahu, připojení je zajištěno přes LAN nebo bezdrátově přes Wi-Fi. Funkce 3D zobrazení je spíše výjimečná a ani zde ji nenajdeme. Samozřejmostí je možnost nastavení vypínacího časovače pro případ usnutí u televize a podobně.

Pokud se zaměříme na spotřebu, je televize LG celkem průměrná. Její energetická účinnost je zhodnocená známkou A​, deklarovaná spotřeba je 148 W. Za rok při běžném používání televize spotřebuje asi 205 kWh, což vás vyjde na přibližně 820 korun. Bohužel televize nemá eko senzor, který dokáže na základě intenzity osvětlení v místnosti upravit jas obrazovky.

Parametr Tento produkt
Počet výstupů HDMI

4

Počet výstupů USB

3

Sluchátkový jack

Ano

LAN připojení

Ano

Energetická třída

A

Spotřeba (W)

148

Roční spotřeba (kWh)

205

Roční náklady na provoz (Kč)

820

Časovač vypnutí

Ano

Funkce smart

Ano

Eko senzor

Ne

Wi-Fi

Ano

3D

Ne

Přítomnost snadno dostupného vypínače

Ne

Naše hodnocení a závěr

Mezi hlavní pozitivní stránky televizoru LG OLED65B8 řadíme vysokou obnovovací frekvenci 120 Hz, díky které je obraz opravdu plynulý. Dalším pozitivem pak jsou celkem silné 40W reproduktory, dobrá konektivita a také možnost využití smart funkci. Jedná se o televizor s 65 palcovým OLED panelem. Velmi dobrá je také malá hloubka spotřebiče, která se vešla pod 5 cm a také nízká hmotnost ve srovnání s velkými televizemi. Tento model nemá výraznější nedostatky zmínit můžeme snad jen chybějící eko senzor. Spotřeba je ale lehce pod průměrem a známka energetické účinnosti je A.

Pořizovací cena této televize není nejnižší. Pokud chcete podobné parametry s velmi nízkou spotřebou a za opravdu dobrou cenu, doporučujeme přečíst recenzi na televizor Philips 65PUS6503.

38 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: LG OLED65B8 | Hodnocení: 82,5 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze LG OLED65B8

LG OLED65B8

38 000 Kč Orientační cena