Recenze a test Panasonic TX-40GX700E | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Panasonic TX-40GX700E

86,1 % Celkové hodnocení
 • 4K rozlišení
 • Dobrá konektivita
 • Smart funkce
 • Vysoká hmotnost
 • Poměrně vysoká cena
 • Průměrná obnovovací frekvence
12 000 Kč Orientační cena
 • 9,1/10
  Hodnocení funkcí
 • 9,5/10
  Hodnocení konektivity
 • 7,3/10
  Hodnocení spotřeby
 • 9,6/10
  Rozlišení a výkon reproduktorů
 • 86,1 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Panasonic TX-40GX700E považujeme za velmi dobrou televizi v kategorii těch menších. Úhlopříčka 40 palců je ale na samotné horní hranici této skupiny, takže je tento model poměrně velký, i co se týče rozměrů (s výjimkou hloubky 6,3 cm), které najdete v tabulce dole. Hmotnost 10,5 kilogramu pak velmi výrazně převyšuje testový průměr (listopad 2019), časté přesuny nebudou úplně snadné pro slabší jedince.

Naopak velkou výhodou je velmi kvalitní rozlišení 4K, tedy 3 840 x 2 160 pixelů. Při takové úhlopříčce jde spíš o výjimku, většinu se toto rozlišení objevuje až u větších televizorů. Panel je vytvořen na bázi technologie LED. Obnovovací frekvence je 60 Hz, což znamená, že se obraz na displeji televizoru změní maximálně šedesátkrát za sekundu. Pokud je uživatel fanoušek sportovních přenosů, bude lepší se poohlédnout po televizí s vyšší frekvencí přes 100 Hz. Výkon reproduktorů 20 W je také velmi slušný v dané skupině malých televizí.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Panasonic

Typ obrazovky

LED

Rozlišení obrazovky (px)

3840 x 2160 (4K)

Úhlopříčka (")

40

Obnovovací frekvence (Hz)

60

Typ tuneru

DVB-T, T2, C, S, S2

Výkon reproduktorů (W)

20

Výška (cm)

51,7

Šířka (cm)

90,1

Hloubka (cm)

6,3

Hmotnost (kg)

10,5

Hodnocení konektivity a spotřeby

V konektivitě, tedy možnostech připojení dalších zařízení, je na tom tento model televize velmi dobře. Dva USB konektory a dokonce tři HDMI sloty jsou opravdový nadstandard. Pozitivní je i přítomnost konektoru pro sluchátka a možnost připojení k internetu přes LAN kabel.

Energetická třída je velmi dobrá, tedy A+, avšak hodnoty spotřeby jsou vyšší, než je testový průměr. Běžná spotřeba je 49 W a roční pak 68 kWh. Za období jednoho roku pak za energii zaplatíte při běžném používání asi 270 korun.

Parametr Tento produkt
USB

2

HDMI

3

LAN

Ano

Sluchátkový jack

Ano

Energetická třída

A+

Spotřeba (W)

49

Roční spotřeba (kWh)

68

Roční náklady na provoz při sledování 4 hod/den (Kč)

272

Hodnocení funkcí

Jak jsme už zmínili, tuto televizi můžete připojit k internetu, a to nejen přes LAN kabel, ale i díky bezdrátovému Wi-Fi připojení. Z toho vyplývají také velmi žádané smart funkce, což znamená, že má televize svůj operační systém a vy s ní můžete surfovat po internetu. Stejně jako ostatní televize v tomto testu, ani tato nenabízí 3D zobrazení. Naopak disponuje načasováním vypnutí přístroje.

Parametr Tento produkt
3D

Ne

Wi-Fi

Ano

Funkce smart

Ano

Časovač vypnutí

Ano

Naše hodnocení a závěr

Pokud hledáte televizor na hraně mezi střední a malou úhlopříčkou, jednou z nich je Panasonic TX-40GX700E. Nabízí 40palcový LED displej s výborným rozlišením 4K, které je běžné ve skupině větších modelů. S velkou úhlopříčkou jdou ruku v ruce i větší rozměry, až na celkem podprůměrnou hloubku. Pozor si ale musíte dávat na vyšší hmotnost 10,5 kilogramu, které může dost ztížit manipulaci starším lidem. Obnovovací frekvence 60 Hz není nijak zázračná, naopak celkem slušný je 20W výkon reprosoustavy. Televizor nezklame ani v oblasti konektivity, má nadstandardní výbavu konektorů (LAN, 3 HDMI, 2 USB, sluchátkový jack). K internetu se připojíte i bezdrátově přes Wi-Fi, takže můžete naplno vychutnávat i multimediální obsah s pomocí smart funkcí. Tento model se pyšní velmi dobrou třídou energetické účinnosti A+, avšak samotné hodnoty spotřeby převyšují průměr. Ročně vás vyjde provoz na přibližně 270 korun.

Pokud si děláte zálusk na levnější televizor s nižší spotřebou, pak vás možná osloví recenze na model Philips 32PFS5803/12.

12 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Panasonic TX-40GX700E | Hodnocení: 86,1 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Panasonic TX-40GX700E

Panasonic TX-40GX700E

12 000 Kč Orientační cena