Menu

Recenze a test Samsung QE55Q80T

78,2 % Celkové hodnocení
 • QLED technologie
 • Tenký panel
 • Silné reproduktory
 • Vysoká spotřeba a horší energetická třída B
 • Nadprůměrná cena
 • Bez sluchátkového jacku
25 000 Kč Orientační cena
 • 9,4/10
  Rozlišení a další parametry
 • 7,5/10
  Hodnocení konektivity
 • 4,4/10
  Hodnocení spotřeby
 • 8,1/10
  Hodnocení funkcí
 • 78,2 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

V případě, že si pořídíte televizor Samsung QE55Q80T, dostanete zařízení s velmi kvalitními parametry obrazu. Úhlopříčka měří 55 placů, zobrazení zajišťuje moderní QLED technologie s běžným rozlišením 3 840 x 2 160 pixelů, tedy 4K. Nadšence do audia bude zajímat, že tento model je vybavený reproduktory o síle 60 W, což je určitě nadstandard v našem testu (srpen 2020). Velmi dobrá je také 120Hz obnovovací frekvence, která zajišťuje plynulý obraz například při sledování sportovních přenosů nebo akčních filmů.

Vzhledem k velikosti úhlopříčky jsou také celkové rozměry standardní, najdete je v tabulce dole. Někomu bude vyhovovat hlavně malá hloubka televize, pouze 5,4 cm. Co se týče hmotnosti, pohybuje se tento model s necelými 18 kilogramy okolo testového průměru.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Samsung

Úhlopříčka v palcích (”)

55

Typ obrazovky

QLED

Rozlišení (px)

3840 x 2160 (4K)

Prohnutí obrazovky

Rovná

Výkon reproduktorů (W)

60

Typ tuneru

DVB-T2, C, S2

Obnovovací frekvence (Hz)

120

Výška (cm)

70,7

Šířka (cm)

122,8

Hloubka (cm)

5,4

Hmotnost (kg)

17,9

Hodnocení konektivity a spotřeby

Charakteristika konektivity je u této televize celkem dobrá – potěší 4 HDMI konektory, k nim výrobce přidal ještě 2 USB, někde ale narazíte i na tři. Bohužel ale schází sluchátkový jack.

Poměrně výraznou nevýhodou ale může být pro šetřivé uživatele nadstandardní energetická spotřeba. Televizor spadá do energetické třídy B, což je slabší známka a na současném trhu už se moc nevyskytuje. Roční spotřeba okolo 214 kWh a náklady přes 850 korun už někoho mohou odradit. Průměr testu se pohybuje přibližně o 300 korun níž.

Parametr Tento produkt
Počet výstupů HDMI

4

Počet výstupů USB

2

Sluchátkový jack

Ne

LAN připojení

Ano

Energetická třída

B

Spotřeba (W)

154

Roční spotřeba (kWh)

214

Roční náklady na provoz (Kč)

856

Hodnocení funkcí

Když se zaměříme na funkce, musíme zmínit, že se samozřejmě jedná o smart televizi s možností připojení k internetu a využití jeho multimediálního obsahu. Ke globální síti se připojíte přes Wi-Fi nebo kabelem přes LAN konektor. Televizor disponuje i eko senzorem, který automaticky dokáže upravit jas podle okolního osvětlení.

Parametr Tento produkt
Časovač vypnutí

Ano

Funkce smart

Ano

Eko senzor

Ano

Wi-Fi

Ano

3D

Ne

Přítomnost snadno dostupného vypínače

Ne

Hodnocení uživatelů

Uživatelé, kteří už tuto televizi od Samsungu vyzkoušeli, oceňují velmi kvalitní obraz a další parametry s ním spojené. Samozřejmě se ale mezi negativy objevují zmínky o vyšší pořizovací ceně a nákladech na provoz.

Naše hodnocení a závěr

Televizor Samsung QE55Q80T si své zastánce získá díky kvalitnímu a tenkému (5,4 cm) QLED panelu, který samozřejmě zvládá standardní rozlišení 4K. Pozitivem je také vysoká hodnota obnovovací frekvence, která se stará o plynulost obrazu. Mezi klady nelze zapomenout ani na silné 60W reproduktory. Hmotnost okolo 18 kg se drží standardu, podobně jako konektorová výbava se 4 HDMI a 2 USB, i když bychom přivítali i konektor pro sluchátka, který zde chybí. Hodnocení modelu táhne dolů energetická náročnost. Jako jeden z mála nese tento televizor označení energetické třídy B, roční náklady okolo 850 korun pak výrazně převyšují průměr testu.

Pokud hodně řešíte náklady na pořízení a provoz, přívětivou variantou pro vás může být například Samsung UE50TU7072. U něj si ale dejte pozor na horší konektorovou výbavu.

25 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Samsung QE55Q80T | Hodnocení: 78,2 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, rozmýšlím se mezi tímto modelem Samsung a modelem LG NANO 90. TV bych chtěl využít především pro hraní her na PS5 a sledování filmů a sportu na O2. Přál bych si jasné a barevné barvy, pěknou černou barvu a dobrý zvuk. Jakou byste mi doporučili? Děkuji Petr.

Petr R.

Doporučili bychom vám nejspíš tento model Samsung QE55Q80T. Pokud se zaměříme na modely se stejnou úhlopříčkou, tedy 55 palců, vede Samsung hlavně v oblasti zvukového výkonu (60W reproduktory). Obnovovací frekvenci mají oba na 120 Hz, což je dobrá hodnota právě pro hraní her a sledování sportu, obraz je plynulejší. Obrazovka modelu od Samsungu má QLED displej, který slibuje právě věrné barvy i při sledování z ostřejšího úhlu. Ovšem černá barva zde trochu pokulhává, ale nejde o nic hrozného. Pro LG naopak hovoří jeden USB konektor navíc, nižší spotřeba energie a trochu nižší cena.

Daniel Černý, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung QE55Q80T

Samsung QE55Q80T

25 000 Kč Orientační cena