Menu

Recenze a test Samsung QE75Q7FN

80,2 % Celkové hodnocení
 • Technologie QLED
 • Dobrá obnovovací frekvence
 • Vysoká spotřeba
 • Vysoká pořizovací cena
65 000 Kč Orientační cena
 • 9,3/10
  Hodnocení funkcí
 • 5,1/10
  Hodnocení spotřeby
 • 7,8/10
  Hodnocení konektivity
 • 9,1/10
  Rozlišení a další parametry
 • 80,2 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Televizor Samsung QE75Q7FN je opravdovou špičkou mezi 4K televizory. Za kvalitu si ale výrazně připlatíte. Model má 75palcovou úhlopříčku, což jej řadí mezi největší v našem srovnávacím testu velkých televizí (leden 2019). Obrazovka představuje rozlišení 4K s technologií QLED, která se objevuje u televizí Samsung. Spojuje dohromady výhody LCD panelů a technologie quantum dot a zvyšuje věrnost barev, jas i pozorovací úhly. Speciální povrchová úprava omezuje odrazy od obrazovky.

Kvalitní hodnoty nabízí tento model u výkonu reproduktorů (40 W) a také obnovovací frekvence, která je 100 Hz. Toto číslo vám zajistí velmi plynulý obraz například i při hraní her nebo sledování sportovních přenosů​. Některé modely v testu potom nabízejí ještě o něco lepší frekvenci 120 Hz pro obzvláště náročné uživatele. Vzhledem k velké úhlopříčce je nutné počítat s většími rozměry, které najdete v tabulce níže. Zajímavá ale je opravdu nízká hodnota u hloubky. Je pouze necelých 5 cm, což trochu šetří místo v místnosti, protože televize nevystupuje tak moc do prostoru. Naopak je ale nutné myslet na nadprůměrnou váhu skoro 36 kg, která vám může zkomplikovat manipulaci.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Samsung

Úhlopříčka v palcích (”)

75

Typ obrazovky

QLED

Rozlišení (px)

3840 x 2160 (4K)

Prohnutí obrazovky

Rovná

Výkon reproduktorů (W)

40

Typ tuneru

DVB-T, T2, C, S, S2

Obnovovací frekvence (Hz)

100

Výška (cm)

96

Šířka (cm)

167,4

Hloubka (cm)

4,8

Hmotnost (kg)

35,9

Hodnocení konektivity, spotřeby a funkcí

V konektivitě Samsung QE75Q7FN příliš nezaostává. Nabízí 4 HDMI a 3 USB porty, což jsou dobrá čísla. Zamrzí jen absence konektoru pro sluchátka. Pokud si koupíte tuto televizi, počítejte se zvýšenými poplatky za elektřinu. Jde totiž o jeden z energeticky nejnáročnějších televizorů v našem testu. Energetická třída je sice A, deklarovaná roční spotřeba je ale kvůli velké úhlopříčce okolo 280 kWh a náklady na běžný provoz tak šplhají přes 1 100 korun, tehdejší průměr se pohyboval okolo 900 Kč.

Stejně jako u dalších modelů ve srovnávacím testu, i Samsung QE75Q7FN vám umožní využívat internetový obsah, protože se jedná o smart televizi. Má vlastní operační systém a internet přijímá bezdrátově přes wi-fi. Nechybí ani časovač vypnutí a eko senzor, který optimalizuje úroveň jasu obrazovky tak, aby šetřil oči diváka i jeho peněženku.

Parametr Tento produkt
Počet výstupů HDMI

4

Počet výstupů USB

3

Sluchátkový jack

Ne

LAN připojení

Ano

Energetická třída

A

Spotřeba (W)

203

Roční spotřeba (kWh)

282

Roční náklady na provoz (Kč)

1 128

Časovač vypnutí

Ano

Funkce smart

Ano

Eko senzor

Ano

Wi-Fi

Ano

3D

Ne

Přítomnost snadno dostupného vypínače

Ne

Naše hodnocení a závěr

Na velmi kvalitní 4K rozlišení a 75palcovou úhlopříčku si v případě Samsung QE75Q7FN připravte poměrně hodně peněz. Dostanete za ně ale progresivní technologii zobrazení QLED, která zvyšuje jas, věrnost barev i pozorovací úhly. Navíc je díky ní možné vytvořit opravdu tenkou obrazovku. V tomto případě má televize necelých 5 cm hloubky. Dejte si ale pozor na větší rozměry šířky a výšky, stejně jako poměrně vysokou váhu. Mezi klady lze zmínit ještě 100Hz obnovovací frekvenci nebo velký počet HDMI a USB konektorů. Naopak sluchátka k televizi kabelem nepřipojíte. Větším negativem je spotřeba. Televizor si drží energetickou třídu A, ale deklarovaná roční spotřeba je přes 280 kWh. Běžný provoz vás tak vyjde na něco přes 1 100 korun.

Pokud sháníte obdobně velkou televizi se 75palcovou úhlopříčkou a energetická úspornost je jedním z vašich hlavních kritérií při rozhodování, doporučujeme pročíst recenzi na další produkt od společnosti Samsung, a to model UE75NU7172, který dosáhl na energetickou třídu A+.  

65 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Samsung QE75Q7FN | Hodnocení: 80,2 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung QE75Q7FN

Samsung QE75Q7FN

65 000 Kč Orientační cena