Televize Samsung UE50MU6172 - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Samsung UE50MU6172

81,5 % Celkové hodnocení
 • Kvalitní obraz a zvuk
 • Vyšš spotřeba energie
14 000 Kč Orientační cena
 • 8,0/10
  Rozlišení a další parametry
 • 7,2/10
  Hodnocení konektivity
 • 8,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 9,4/10
  Hodnocení funkcí
 • 81,5 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Tento televizor vám nabídné v námi hodnocené variantě úhlopříčku 50 palců, což je v kombinaci s rozlišením 3840 x 2160 pixelů hodnota přinášející velmi vysokou kvalitu obrazu patřící k nadprůměru ve srovnatelných cenových kategoriích. Podobně dobře si vede televizor i v ohledu výkonu reproduktorů. Jejich výkon je determinován hodnotou 20 W, a ačkoliv se nejedná zdaleka o jediný faktor, který ovlivňuje kvalitu zvuku televize, můžete se těšit na zvukově slušné výkony. Co se týče rozměrů, televize nevybočuje výrazným způsobem z průměru srovnatelných produktů se stejnou úhlopříčkou. Díky nižší váze je pak možné počítat i se snažší manipulací při častějších přesunech.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Samsung

Úhlopříčka v palcích (”)

50

Typ obrazovky

LED

Rozlišení (px)

3840 x 2160 (4K)

Prohnutí obrazovky

Rovná

Výkon reproduktorů (W)

20

Typ tuneru

DVB-T, T2, C, S, S2

Obnovovací frekvence (Hz)

50

Výška (cm)

65,4

Šířka (cm)

112,9

Hloubka (cm)

6,32

Hmotnost (kg)

11,5

Hodnocení konektivity a spotřeby

Co se týče konektivity, televizor příliš nevybočuje z průměru srovnatelných produktů. Možnosti připojení dalších zařízení jsou určovány především dvěma vstupy pro USB a třemi pro HDMI kabely. Relativní slabinou je absence 3,5 mm konektrou pro připojení sluchátek. Naopak od UE50MU6172 můžete očekávat jistý standard v podobě kabelového LAN připojení k internetu. Určitou slabinou televize je také její vyšší spotřeba energie, která činí 93 W. Jen pro představu vás její roční provoz výjde při průměrném denním sledovaní po dobu čtyř hodin na zhruba 516 Kč. To sice není zdánlivě velká částka, ale v porovnání s konkurenčními produkty se řadí mezi nejméně úsporné.

Parametr Tento produkt
Počet výstupů HDMI

3

Počet výstupů USB

2

Sluchátkový jack

Ne

LAN připojení

Ano

Energetická třída

A

Spotřeba (W)

93

Roční spotřeba (kWh)

129

Roční náklady na provoz (Kč)

516

Hodnocení funkcí

Televizi nechybí základní funkce jako časovač vypnutí a zapnutí a smart technologie, která díky vlastnímu operačnímu systému nabízí svým uživatelům nový rozměr využívaní televizorů. Plusem je také eko senzor, který reguluje jas obrazovky v závislostech na světelných podmínkách ve kterých je televizor umístěn.

Parametr Tento produkt
Časovač vypnutí

Ano

Funkce smart

Ano

Eko senzor

Ano

Wi-Fi

Ano

3D

Ne

Přítomnost snadno dostupného vypínače

Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Spokojení uživatelé si u televizoru  Samsung UE50MU6172 chválí především obecnou kvalitu obrazu a zvuku. Ze specifičtějších silných stránek lze zmínit například rychlé reakce systému a pohodlné držení dálkového ovládání. Naopak za slabinu považují zákazníci především relativní složitost řazení programů a problémy s internetovým prohlížečem.

Naše hodnocení a závěr

Televize Samsung UE50MU6172 nabízí při zachování poměrně slušné ceny velmi přijatelné parametrové vybavení. Díky dobrým obrazovým a zvukovým vlastnostem se její využití jeví jako poměrně univerzální. Určitá slabina může být spatřována především ve vyšší spotřebe elektrické energie, která se ale při běžném používání nikterak výrazně neprodraží. Pokud hledáte televizi za dobrou cenu s výbornými parametry a nehledíte příliš na energetické údaje, pak vám UE50MU6172 můžeme jedině doporučit.

14 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Samsung UE50MU6172 | Hodnocení: 81,5 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, nejde mi zapojit červené tlačítko.

Hana Jilkova

Dobrý den, nastavení HbbTV (funkce červeného tlačítka) se liší podle výrobce a typu televizoru. Základem všeho je fungující připojení k internetu, ideálně přes kabel, možné je ale i bezdrátové spojení přes Wi-Fi.
Společnost Samsung pak nabízí návod na aktivaci HbbTV ve svých televizorech: Nejdříve připojte televizor k internetu a televizor zapněte (kontrolu připojení proveďte přes Menu > Obecné > Síť > Stav sítě). Ujistěte se, že má vaše televize aktuální verzi firmware. Aktivujte modul Smart Hub (ikona domečku na dálkovém ovladači). Na obrazovce byste měli vidět lištu s předinstalovanými aplikacemi – najděte HbbTV. Pokud tam není, je potřeba ji nainstalovat přes Samsung apps. Po spuštění aplikace je potřeba přihlásit se přes Samsung účet a potvrdit aktivaci – dále postupujte podle instrukcí. Televizor vás poté vyzve k vypnutí a zapnutí. Nastavení zkontrolujte v Menu > Vysílání > Nastavení pro pokročilé > Nastavení HbbTV (pokud tuto položku nenajdete, zkuste vytáhnout a znovu zapojit napájecí kabel televizoru a ověřit, jestli už je Hbb TV dostupné). Pokud vše proběhlo v pořádku, můžete navolit program s podporou HbbTV, stisknout červené tlačítko na ovladači a měla by se otevřít nabídka archivu vybrané stanice.

Daniel Černý, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung UE50MU6172

Samsung UE50MU6172

14 000 Kč Orientační cena