Menu

Recenze a test Samsung UE50MU6192

75,8 % Celkové hodnocení
 • Vysoké rozlišení
 • Vyšší spotřeba energie
16 000 Kč Orientační cena
 • 8,0/10
  Rozlišení a další parametry
 • 7,2/10
  Hodnocení konektivity
 • 8,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 8,1/10
  Hodnocení funkcí
 • 75,8 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

​Televizor Samsung UE50MU6192 přináší úhlopříčku 50 palců a vysoké rozlišení 3840 x 2160 pixelů. Tato kombinace znamená poměrně slušnou kvalitu obrazu a dohromady s 20 W výkonem reproduktorů nabízí rozhodně velmi slušný základ pro kvalitní televizní zážitek. Co se týče rozměrů a hmotnosti, není televize nikterak atypická, a neměla by nadělat příliš problémů při častých přesunech a stěhování.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Samsung

Úhlopříčka v palcích (”)

50

Typ obrazovky

LED

Rozlišení (px)

3840 x 2160 (4K)

Prohnutí obrazovky

Rovná

Výkon reproduktorů (W)

20

Typ tuneru

DVB-T, T2, C, S, S2

Obnovovací frekvence (Hz)

50

Výška (cm)

65,4

Šířka (cm)

112,9

Hloubka (cm)

6,3

Hmotnost (kg)

12,7

Hodnocení konektivity a spotřeby

Co se týče možností připojení, nabídne televize 2 USB porty a 3 porty HDMI. To jsou hodnoty, které stačí pro poměrně bezproblémové připojení více multimediálních zařízení najednou, a bez problémů by měly průměrně náročného zákazníka uspokojit. Za jistou slabinu lze v tomto ohledu naopak považovat absenci sluchátkového jacka, který je nutný pro zapojení sluchátek. Na druhou stranu televizi nechybí připojení k internetu pomocí kabelu (LAN), ani bezdrátová možnost Wi-Fi. Spotřeba modelu Samsung UE50MU6192 činí 93 W a při zohlednění průměrných nákladů za elektrickou energii by vás při denním sledování 4 hodiny stál její provoz 516 Kč za rok. To je ve srovnání s ostatními námi hodnocenými produkty poměrně vysoká hodnota.

Parametr Tento produkt
Počet výstupů HDMI

3

Počet výstupů USB

2

Sluchátkový jack

Ne

LAN připojení

Ano

Energetická třída

A

Spotřeba (W)

93

Roční spotřeba (kWh)

129

Roční náklady na provoz (Kč)

516

Hodnocení funkcí

Televize disponuje základními funkcemi v podobě časovače zapnutí a vypnutí a téměř samozřejmostí je také smart technologie, která znamená, že televize disponuje vlastním operačním systémem a přináší velmi široké možnosti v oblastí doplňkových funkcí. Relativní slabinou je absence eko senzoru, který reguluje jas obrazovky v závislosti na světělných podmínkách, ve kterých je provozována, a šetří tak energii a v mnoha případech i vaše oči.

Parametr Tento produkt
Časovač vypnutí

Ano

Funkce smart

Ano

Eko senzor

Ne

Wi-Fi

Ano

3D

Ne

Přítomnost snadno dostupného vypínače

Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Nejčastějším negativem z pohledu uživatelů je u televizoru Samsung UE50MU6192 nešťastný formát dálkového ovladače, který nabízí netypické rozložení tlačítek. Pozitivně naopak uživatelé vnímají rychlé rekace a start systému televizoru.

Naše hodnocení a závěr

Televize Samsung UE50MU6192 je vhodná především pro uživatele, kteří hledají vyšší rozlišení a nadprůměrné zvukové vlastnosti. Televize nikterak nevybučuje z normálu střední cenové třídy, na druhou stranu ale nabízí téměř ve všech ohledech průměrné nebo lehce nadprůměrné parametry a určitě vás tak nezklame. Pokud pro vás není překážkou větší spotřeba elektrické energie, pak je Samsung UE50MU6192 rozhodně zajímavou varinatou.

16 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Samsung UE50MU6192 | Hodnocení: 75,8 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung UE50MU6192

Samsung UE50MU6192

16 000 Kč Orientační cena