Menu

Recenze a test Samsung UE50MU6192

75,8 % Celkové hodnocení
 • Vysoké rozlišení
 • Vyšší spotřeba energie
16 000 Kč Orientační cena
 • 8,0/10
  Rozlišení a další parametry
 • 7,2/10
  Hodnocení konektivity
 • 8,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 8,1/10
  Hodnocení funkcí
 • 75,8 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

​Televizor Samsung UE50MU6192 přináší úhlopříčku 50 palců a vysoké rozlišení 3840 x 2160 pixelů. Tato kombinace znamená poměrně slušnou kvalitu obrazu a dohromady s 20 W výkonem reproduktorů nabízí rozhodně velmi slušný základ pro kvalitní televizní zážitek. Co se týče rozměrů a hmotnosti, není televize nikterak atypická, a neměla by nadělat příliš problémů při častých přesunech a stěhování.

Parametr Tento produkt
Výrobce Samsung
Úhlopříčka v palcích (”) 50
Typ obrazovky LED
Rozlišení (px) 3840 x 2160 (4K)
Prohnutí obrazovky Rovná
Výkon reproduktorů (W) 20
Typ tuneru DVB-T, T2, C, S, S2
Obnovovací frekvence (Hz) 50
Výška (cm) 65,4
Šířka (cm) 112,9
Hloubka (cm) 6,3
Hmotnost (kg) 12,7

Hodnocení konektivity a spotřeby

Co se týče možností připojení, nabídne televize 2 USB porty a 3 porty HDMI. To jsou hodnoty, které stačí pro poměrně bezproblémové připojení více multimediálních zařízení najednou, a bez problémů by měly průměrně náročného zákazníka uspokojit. Za jistou slabinu lze v tomto ohledu naopak považovat absenci sluchátkového jacka, který je nutný pro zapojení sluchátek. Na druhou stranu televizi nechybí připojení k internetu pomocí kabelu (LAN), ani bezdrátová možnost Wi-Fi. Spotřeba modelu Samsung UE50MU6192 činí 93 W a při zohlednění průměrných nákladů za elektrickou energii by vás při denním sledování 4 hodiny stál její provoz 516 Kč za rok. To je ve srovnání s ostatními námi hodnocenými produkty poměrně vysoká hodnota.

Parametr Tento produkt
Počet výstupů HDMI 3
Počet výstupů USB 2
Sluchátkový jack Ne
LAN připojení Ano
Energetická třída A
Spotřeba (W) 93
Roční spotřeba (kWh) 129
Roční náklady na provoz (Kč) 516

Hodnocení funkcí

Televize disponuje základními funkcemi v podobě časovače zapnutí a vypnutí a téměř samozřejmostí je také smart technologie, která znamená, že televize disponuje vlastním operačním systémem a přináší velmi široké možnosti v oblastí doplňkových funkcí. Relativní slabinou je absence eko senzoru, který reguluje jas obrazovky v závislosti na světělných podmínkách, ve kterých je provozována, a šetří tak energii a v mnoha případech i vaše oči.

Parametr Tento produkt
Časovač vypnutí Ano
Funkce smart Ano
Eko senzor Ne
Wi-Fi Ano
3D Ne
Přítomnost snadno dostupného vypínače Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Nejčastějším negativem z pohledu uživatelů je u televizoru Samsung UE50MU6192 nešťastný formát dálkového ovladače, který nabízí netypické rozložení tlačítek. Pozitivně naopak uživatelé vnímají rychlé rekace a start systému televizoru.

Naše hodnocení a závěr

Televize Samsung UE50MU6192 je vhodná především pro uživatele, kteří hledají vyšší rozlišení a nadprůměrné zvukové vlastnosti. Televize nikterak nevybučuje z normálu střední cenové třídy, na druhou stranu ale nabízí téměř ve všech ohledech průměrné nebo lehce nadprůměrné parametry a určitě vás tak nezklame. Pokud pro vás není překážkou větší spotřeba elektrické energie, pak je Samsung UE50MU6192 rozhodně zajímavou varinatou.

16 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Samsung UE50MU6192 | Hodnocení: 75,8 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na diskusní portál Zodpovíme.cz, kde odpovídá více odborníků.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung UE50MU6192

Samsung UE50MU6192

16 000 Kč Orientační cena