Menu

Recenze a test Samsung UE65NU7172

81,8 % Celkové hodnocení
 • Nízká spotřeba
 • Malá pořizovací cena
 • Nižší obnovovací frekvence
 • Málo HDMI a USB konektorů
16 000 Kč Orientační cena
 • 9,3/10
  Hodnocení funkcí
 • 6,8/10
  Hodnocení spotřeby
 • 7,2/10
  Hodnocení konektivity
 • 8,1/10
  Rozlišení a další parametry
 • 81,8 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Televizor Samsung UE65NU7172 patří k nejlevnějším modelům, které jsme do našeho srovnávacího testu velkých televizí (leden 2019) zařadili. Za cenu okolo dvaceti tisíc korun získáte 65palcovou úhlopříčku s dobrým 4K rozlišením, které charakterizuje počet 3 840 x 2 160 pixelů. Tento model ale trochu zaostává v hodnotě obnovovací frekvence, která je jen 60 Hz a nejde tak o model úplně vhodný na hraní her a sledování sportovních přenosů. Obrazovka je rovná, stejně jako je tomu u dalších produktů v testu, výkon reproduktorů 20 W je spíš na dolní hranici.

Protože jde o televizor s celkem standardní 65palcovou úhlopříčkou, rozměry nejsou nijak ohromující (přesné údaje v tabulce níže). Pozitivní je například 25kg hmotnost, která je výrazně pod testovým průměrem.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Samsung

Úhlopříčka v palcích (”)

65

Typ obrazovky

LED

Rozlišení (px)

3840 x 2160 (4K)

Prohnutí obrazovky

Rovná

Výkon reproduktorů (W)

20

Typ tuneru

DVB-T, T2, C, S, S2

Obnovovací frekvence (Hz)

60

Výška (cm)

83,7

Šířka (cm)

145,8

Hloubka (cm)

6

Hmotnost (kg)

25

Hodnocení konektivity, spotřeby a funkcí

V případě konektivity nás model Samsung UE65NU7172 zrovna nepřesvědčil. Nabízí 3 HDMI a 2 USB porty, což je podprůměr. Poměrně často se objevují televize, které disponují od každého jedním portem navíc. Negativní pro někoho může být i fakt, že se do zařízení nedají kabelem připojit sluchátka.

Reputaci si ale tento model televize zlepšuje v oblasti energetických nároků. Jako jeden z mála dosáhl v energetické třídě na známku A+, běžná je přitom o stupeň horší známka A. Deklarovaná roční spotřeba je 164 kWh, náklady na běžný provoz se tak dostávají k hodnotám okolo 650 korun za rok. Moc úspornějších televizí v kategorii těch velkých už nenajdete. Samozřejmě nechybí ani eko senzor, který ještě vylepšuje šetrnost produktu. Dokáže totiž upravit jas obrazovky v závislosti na okolní úrovní světla.

Jde o tzv. smart televizi, která vám umožní surfovat po internetovém obsahu jak se vám zachce. To také díky možnosti wi-fi připojení, které je u těchto televizí standardem.

Parametr Tento produkt
Počet výstupů HDMI

3

Počet výstupů USB

2

Sluchátkový jack

Ne

LAN připojení

Ano

Energetická třída

A+

Spotřeba (W)

118

Roční spotřeba (kWh)

164

Roční náklady na provoz (Kč)

656

Časovač vypnutí

Ano

Funkce smart

Ano

Eko senzor

Ano

Wi-Fi

Ano

3D

Ne

Přítomnost snadno dostupného vypínače

Ne

Naše hodnocení a závěr

Samsung UE65NU7172 je 65palcová televize s 4K rozlišením. Mezi její hlavní výhody patří poměrně nízká pořizovací cena a také velmi nízká úroveň spotřeby. S touto televizí při běžném používání zaplatíte za roční provoz jen něco okolo 650 korun, přitom některé produkty ve srovnávacím testu dosahovaly skoro dvojnásobku. Překvapením tak není energetická třída A+. Mezi zápory můžeme zmínit nižší obnovovací frekvenci 60 Hz, což znamená, že se za jednu vteřinu vystřídá na obrazovce 60 snímků. Pokud plánujete sledovat například sportovní přenosy, které vyžadují větší plynulost, sáhněte po vyšší hodnotě obnovovací frekvence. Dále má televize slabší reproduktory a také nenabízí velké množství konektorů. Najdeme zde 3 HDMI a 2 USB porty, což je podprůměr. Úplně chybí možnost připojení sluchátek přes kabel.

Jestli požadujete od televize lepší konektivitu a vyšší obnovovací frekvenci, doporučujeme vám pročíst recenzí na model LG 65SK9500.

16 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Samsung UE65NU7172 | Hodnocení: 81,8 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Jaký má tato televize operační systém? Děkuji.

Petr Kmonicek

Dobrý den, tato televize funguje s OS Tizen.

Daniel Černý, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung UE65NU7172

Samsung UE65NU7172

16 000 Kč Orientační cena