Menu

Recenze a test Samsung UE75RU7172

79,7 % Celkové hodnocení
 • Dobrá cena vzhledem k velikosti
 • Energetická třída A+
 • Tenký panel
 • Vyšší hmotnost
 • Nižší obnovovací frekvence
 • Slabší konektivita
32 000 Kč Orientační cena
 • 9,3/10
  Hodnocení funkcí
 • 6,2/10
  Hodnocení spotřeby
 • 7,2/10
  Hodnocení konektivity
 • 8,3/10
  Rozlišení a další parametry
 • 79,7 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Samsung UE75RU7172 řadíme do kategorie velkých televizí, má totiž úhlopříčku obrazovky 75 palců. Zobrazovací panel funguje na technologii LED a nabízí rozlišení 3 840 x 2160, často také označované jako 4K. Tato kvalita je v kategorii velkých televizi absolutním standardem. Výkon reproduktorů je 20 W, čímž lehce zaostává za testovým průměrem (srpen 2019). Obnovovací frekvence je poměrně nízká, za jednu sekundu se na obrazovce vystřídá 60 snímků. V dané skupině televizí není úplnou výjimkou ani dvojnásobný počet. Tento parametr má vliv na plynulost obrazu.

Protože se jedná o model s opravdu velkou úhlopříčkou, je nutné počítat také s vyššími rozměry. Výška dosahuje 96,6 cm a šířka 168,5 cm, mírně pod průměrné hodnoty se dostala hloubka s 6 cm. Naopak v případě hmotnosti tato televize převyšuje testový průměr, protože váží 37 kilogramů.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Samsung

Úhlopříčka v palcích (”)

75

Typ obrazovky

LED

Rozlišení (px)

3840 x 2160 (4K)

Prohnutí obrazovky

Rovná

Výkon reproduktorů (W)

20

Typ tuneru

DVB-T, T2, C, S, S2

Obnovovací frekvence (Hz)

60

Výška (cm)

96,6

Šířka (cm)

168,5

Hloubka (cm)

6

Hmotnost (kg)

37

Hodnocení konektivity, spotřeby a funkcí

Z hlediska konektivity tento televizor mírně zaostává. Nabízí 3 HDMI a 2 USB konektory, některé modely mají o jeden od každého navíc. Nepřipojíte sem ani sluchátka s klasickým kabelem, spoléhat se musíte na bezdrátové připojení. U takto velké televize by byla výjimka, pokud by neměla smart funkce. Ani model od Samsungu se pravidlu nevymyká, můžete neomezeně využívat obsah internetu, ke kterému se připojíte pomocí LAN kabelu nebo bezdrátově přes wi-fi. Televize samozřejmě disponuje možností načasování vypnutí a také má užitečný eko senzor, který upravuje intenzitu jasu podle okolního osvětlení.

Spotřeba elektrické energie se víceméně drží průměru testu. Hodnocení energetické účinnosti je výborné, tedy A+. Průměrně televizor „žere“ 154 wattů, roční spotřeba je pak přibližně 214 kWh. Průměrné roční náklady za provoz vás tak vyjdou asi na 850 korun.

Parametr Tento produkt
Počet výstupů HDMI

3

Počet výstupů USB

2

Sluchátkový jack

Ne

LAN připojení

Ano

Energetická třída

A+

Spotřeba (W)

154

Roční spotřeba (kWh)

214

Roční náklady na provoz (Kč)

856

Časovač vypnutí

Ano

Funkce smart

Ano

Eko senzor

Ano

Wi-Fi

Ano

3D

Ne

Přítomnost snadno dostupného vypínače

Ne

Naše hodnocení a závěr

Samsung UE75RU7172 je velký televizor s úhlopříčkou 75 palců a 4K rozlišením LED panelu. Mírně zaostává, co se týče 20W síly reproduktorů a také obnovovací frekvence 60 Hz. Kvůli velké úhlopříčce má nadstandardní výšku i šířku, hloubka je ale pod testovým průměrem. Celková hmotnost 37 kilogramů je ale poměrně vysoká a může znepříjemnit stěhování. Jedná se takzvanou chytrou televizi, takže můžete díky připojení k internetu přes LAN nebo přes wi-fi využívat jeho multimediální obsah. V konektivitě ale tento model zaostává, má 3 HDMI a 2 USB konektory, chybí navíc sluchátkový jack. Pozitivní je přítomnost eko senzoru, který dokáže podle okolního světla upravit jas obrazovky a šetřit tak spotřebu elektřiny. Energetická účinnost televize A+ je výborná, hodnoty spotřeby se ale pohybují okolo průměru testu. Za rok vás provoz vyjde přibližně na 850 korun.

Pokud hledáte velkou smart televizi s lepší konektivitou a nižšími náklady na provoz, přečtete si recenzi na model Sony Bravia KD-65XF7596.

32 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Samsung UE75RU7172 | Hodnocení: 79,7 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung UE75RU7172

Samsung UE75RU7172

32 000 Kč Orientační cena