Recenze Trinfit Gara T300i - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Trinfit Gara T300i

91,5 % Celkové hodnocení

Nejlepší poměr cena-výkon v kategorii Běžecké pásy

Jednotlivá hodnocení

 • 8,8/10
  Hodnocení základních údajů
 • 8,9/10
  Hodnocení výkonu a plochy
 • 9,6/10
  Hodnocení funkcí a vybavení

Klady

 • Tichý chod
 • Stabilní konstrukce
 • Přehledný displej
 • Velká nabídka programů
 • Dlouhá běžecká plocha

Zápory

 • Nekvalitní zvuk reproduktoru
 • Vyšší hmotnost
 • Nižší maximální rychlost
19 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Pás Trinfit Gara T300i v době psaní recenze (srpen 2023), patří do střední cenové kategorie. Svými funkcemi však nezaostává a řadí se mezi kvalitnější a výkonnější modely. Oproti jiným modelům stejné cenové třídy má pevnou konstrukci s nosností až 120 kg, kterou využijí zejména těžší uživatelé. Podle uživatelských recenzí je velmi tichý, což ocení nejen vaši sousedé, ale i vy sami. Motor s maximálním výkonem 3,5 HP patří k nadprůměru, pro trénování běhu tak naprosto postačí.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Trinfit

30 % Acra, 26 % Housefit, 22 % inSPORTline, 9 % Master, 4 % Spokey, 4 % BH Fitness, 4 % Trinfit
Typ pohonu

Motorový

100 % Motorový
Hmotnost (kg)

70

70,61
Výška (cm)

137

127,50
Šířka (cm)

75

76,07
Délka (cm)

171

169,74

Hodnocení výkonu a běžecké plochy

Běžecký pás je vybaven DC motorem, který se řadí k těm levnějším, s výkonem 3,5 HP však patří mezi nadprůměr. Co však musíme zařadit mezi podprůměr, je maximální rychlost běhu pouhých 16 km/h. Pro občasný běh a chůzi to však bude dostačující. Naopak plusem je stabilní konstrukce s nosností až 120 kg, díky které jej mohou využít i těžší uživatelé. Vyrovnávačem nerovnosti, který zajišťuje maximální stabilitu při běhu, disponují téměř všechny pásy této cenové kategorie a Trinfit Gara T300i není výjimkou.

Běžecká plocha s rozměry 45 × 132 cm patří k běžným rozměrům, najdete však i modely s většími rozměry. Na pohodlný a ničím nerušený běh je to ale dostačující. Je vybaven také systémem odpružení, který tlumí tvrdost došlapu až o 18 %, čímž chrání vaše klouby a vazy. Elektronicky nastavitelný sklon v rozmezí 0–15 % vám umožní nastavit si požadovanou výšku, takže můžete simulovat běh či chůzi do kopce.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Šířka běžecké plochy (cm)

45

45,65
Délka běžecké plochy (cm)

132

128,30
Výkon motoru (HP)

3,5

2,29
Nosnost (kg)

120

126,74
Maximální rychlost pásu (km/h)

16

16,21
Maximální stoupání (%)

15

10,11
Odpružení běžecké plochy

Ano

100 % Ano

Hodnocení funkcí a vybavení

Moderní a velký LCD displej vám umožní zobrazit všechny důležité parametry, jako jsou čas, vzdálenost, rychlost, sklon, spálené kalorie a tepová frekvence. Velký počet přednastavených programů (celkem 64) je opravdu nadstandardem. Z nich si pak můžete vybrat požadovaný trénink s různou úrovní náročnosti. Chcete-li spalovat tuky či budovat fyzickou kondici, využít můžete i HRC program, který lze propojit s hrudním pásem. Konkurenční modely jej mají většinou v balení, u Trinfit Gara T300i však součástí není. Pro orientační měření můžete využít snímač tepové frekvence umístěný na madlech.

Dále je vybaven bezpečnostní pojistkou, kterou je však vybavena i spousta jiných modelů. Co však můžete ocenit je to, že jej můžete propojit s aplikacemi, jako je Zwift, Kinomap, MyHomeFit či FitShow. Díky nim si můžete sestavit trénink na míru. Možnost složení pásu je důležitým parametrem převážně pro ty, kteří mají doma méně prostoru.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

64

33,43
HRC program

Ano

48 % Ne, 48 % Ano, 4 % Neuvedeno
Bezpečnostní pojistka

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Měření tepové frekvence

Ano

96 % Ano, 4 %  Ne
Měření uběhnuté vzdálenosti

Ano

100 % Ano
Kolečka

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Audio systém

Ano

74 % Ano, 22 % Ne, 4 % Neuvedeno
Vyrovnání nerovností

Ano

57 % Ano, 35 % Ne, 9 % Neuvedeno

Hodnocení uživatelů a dalších expertů

Uživatelé běžeckého pásu Trinfit Gara T300i si pochvalují zejména robustní konstrukci, jednoduché ovládání a tichý chod. Zmiňují také poměr ceny a výkonu či propojení s aplikacemi. Nesmíme opomenout ani dostatek funkcí a jednoduchou montáž, kterou zvládnete z pohodlí domova. Součástí je také srozumitelná příručka.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Mezi hlavní přednosti Trinfit Gara T300i patří robustní konstrukce, tichý chod a systém odpružení. Uživatelé, kteří zároveň hledají bohatou programovou nabídku si jej určitě zamilují, jelikož je vybaven 64 přednastavenými programy. Zvolit si tak můžete trénink podle vašich představ. Další předností je určitě možnost propojení s tréninkovými aplikacemi. Mezi zápory však najdeme nekvalitní zvuk reproduktoru či vyšší hmotnost stroje, která je 70 kg.

Porovnání s alternativami

Běžecký pás Trinfit Gara T300i nabízí maximální rychlost běhu pouze 16 km/h, což může být pro někoho nedostačující. Hledáte-li rychlejší stroj, podívat se můžete na vyšší řadu Trinfit Gara T600i, která umožňuje maximální rychlost až 20 km/h. Zároveň nabízí i delší a širší běžeckou plochu, kterou ocení zejména vyšší uživatelé.

Závěrečné shrnutí

Hledáte-li kvalitní, výkonný a cenově přijatelný stroj, Trinfit Gara T300i bude pro vás ten pravý. Díky vyšší nosnosti až 120 kg jej mohou využít všichni členové rodiny. S dostatečně širokou a dlouhou běžeckou plochou si užijete pohodlný běh bez toho, aniž byste se museli neustále dívat pod nohy. Velké množství přednastavených funkcí zajistí, že váš trénink nebude vždy stejný a vyzkoušet si tak můžete mnoho variant. Jestliže je však rychlost 16 km/h příliš nízká, sáhněte raději po jiném produktu.

19 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Trinfit Gara T300i | Hodnocení: 91,5 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, jež má s běžeckými pásy osobní zkušenosti. Díky tomu vám poradí, jestli raději zvolit běžecký pás s motorem, či bez něj. Kromě toho se zaměří na jejich hlavní rozdíly a další typy strojů. Poradí vám, jaké funkce jsou u nich klíčové a jaké parametry třeba zohlednit při výběru. Kromě běžeckých pásů se také věnovala sekci cyklotrenažérů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Trinfit Gara T300i

Trinfit Gara T300i

19 000 Kč Orientační cena