Recenze Electrolux EOF3H40X - Test 2022 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Electrolux EOF3H40X

19. místo
71,6 % Celkové hodnocení
 • Přívětivá cena
 • Program AquaClean
 • Pravé horkovzdušné pečení
 • Nemá teleskopické rošty
 • Nemá rychlý ohřev
 • Nemá funkci rozmrazování
7 000 Kč Orientační cena
 • 7,7/10
  Hodnocení spotřeby
 • 7,3/10
  Hodnocení funkcí
 • 7,0/10
  Hodnocení vybavení
 • 3,3/10
  Hodnocení bezpečnosti
 • 71,6 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje

Vestavnou troubu Electrolux EOF3H40X jsme do našeho srovnání zařadili v květnu 2022, v té době patřila k cenově dostupnějším modelům na trhu. Díky velké kapacitě 72 l půjde o ideální variantu pro větší rodiny a nadšené kulináře. Spotřeba trouby je naprosto standardní, řadí se do energetické třídy A, stejně jako cca dvě třetiny hodnocených modelů. Za jeden cyklus klasického pečení spotřebuje 0,93 kWh, za cyklus horkovzdušného pečení 0,81 kWh, s takovými hodnotami se setkáte u většiny trub.

Nijak nepřekvapí také počet programů (režimů pečení), těch trouba nabízí 10, což je opět obvyklé. Je vybavená jak klasickým horním a spodním tělesem, tak i kruhovým zadním tělesem, které v kombinaci s ventilátorem zajišťuje pravé horkovzdušné pečení. Nechybí ani režim Gril, který má zase na starosti horní topné těleso. Vzhledem k ceně nebude velkým překvapením, že některé pokročilejší programy u této trouby nenajdete. Nenabízí například režim šetrného rozmrazování, rychlý ohřev nebo parní programy.

Oceňujeme ale čisticí program AquaClen, který usnadňuje údržbu. Není sice tak efektivní, jako například katalýza, u levnějších modelů ale často chybí funkce čištění úplně.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Electrolux

24 % Beko, 19 % Electrolux, 14 % Bosch, 14 % Whirlpool, 10 % AEG, 10 % Mora, 5 % Siemens, 5 % Gorenje
Zdroj tepla

Elektřina

90 % Elektřina, 10 % Neuvedeno
Objem (l)

72

69,71
Energetická třída

A

62 % A, 33 % A+, 5 % A++
Spotřeba při běžném pečení (kWh)

0,93

0,92
Spotřeba při horkovzdušném pečení (kWh)

0,81

0,77
Počet programů

10

10,71
Horní topné těleso

Ano

100 % Ano
Spodní topné těleso

Ano

100 % Ano
Ventilátor

Ano

100 % Ano
Kruhové topné těleso

Ano

95 % Ano, 5 % Ne
Pára

Ne

76 % Ne, 10 % Doplňkové parní funkce, 5 % Plnohodnotné parní pečení, 10 % Neuvedeno
Gril

Ano

95 % Ano, 5 % Ne
Rychlý ohřev

Ne

52 % Ano, 48 % Ne
Šetrné rozmrazování

Ne

86 % Ano, 14 % Ne
Systém čištění

AquaClean

29 % Ne, 19 % Katalýza, 19 % Pyrolýza, 14 % AquaClean, 10 % AquaClean + katalýza, 5 % EcoClean, 5 % Parní


Vybavení a rozměry

Výbava trouby Electrolux je spíše standardní. Nechybí vnitřní osvětlení, displej ani časovač, to je takový základ, který dnes najdete u většiny modelů. Obvyklé je také chlazení dvířek, abyste se o troubu nepopálili, to je k dispozici i u tohoto modelu. Modernější vzhled mu potom dodávají zatláčecí knoflíky na ovládacím panelu.

Oproti konkurenci postrádá trouba například teleskopické rošty, funkci komfortního dovírání dvířek nebo dětskou pojistku. Pokud vás zajímají rozměry tohoto spotřebiče, podívejte se do následující tabulky. Obecně se ale vestavné trouby zpravidla drží zhruba stejných rozměrů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Osvětlení trouby

Ano

100 % Ano
Displej

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Časovač

Ano

100 % Ano
Výsuvné rošty

Ne

48 % 1 úroveň, 33 % Ne, 19 % 2 úrovně
Chladná dvířka

Ano

100 % Ano
Komfortní dovírání dvířek

Ne

57 % Ano, 38 % Ne, 5 % Neuvedeno
Zatláčecí knoflíky

Ano

38 % Ano, 33 % Ne, 29 % Dotykový panel
Dětský zámek

Ne

86 % Ano, 14 % Ne
Výška (cm)

59,4

59,48
Šířka (cm)

59,4

59,19
Hloubka (cm)

56,8

56,01
Hmotnost (kg)

28,8

34,78

Hodnocení uživatelů a odborníků

Troubu Electrolux ohodnotilo několik uživatelů. Obecně ji popisují jako velký a spolehlivý model za přívětivou cenu. Někteří uživatelé mají výtky k hlučnějšímu ventilátoru chlazení, podle jiných zase na skle trouby kondenzuje velké množství vody. Zkušenosti uživatelů najdete také na stránkách Heureka.cz.

Klady a zápory

Výhodou trouby Electrolux je poměrně dostupná cena, za kterou dostanete model s velkou kapacitou, energetickou účinností srovnatelnou i s dražšími produkty a slušnou nabídkou pečicích režimů, včetně horkovzdušného pečení. Slabší stránkou už je nabídka funkcí, která postrádá například dětskou pojistku, režim rozmrazování nebo teleskopické rošty. Uživatelům také nevyhovuje poměrně hlučný ventilátor chlazení.

Porovnání s alternativami

V dané cenové kategorii najdete hned několik modelů s o něco lepší výbavou, než má trouba Electrolux. Konkrétně se jedná například o troubu Mora VT 537 AX. Ta nabízí srovnatelnou kapacitu i spotřebu, oproti troubě Electrolux ale má funkci šetrného rozmrazování, jeden teleskopický rošt a dětskou pojistku.

Pokud patříte k náročnějším uživatelům a nevadí vám si trochu připlatit, ještě lepší výbavy se dočkáte např. s troubou Beko BIRT 25400 XPS. Ta nabízí pyrolytické čištění, dotykové ovládání, rychlý ohřev i rozmrazování, komfortní dovírání dvířek a dva teleskopické rošty. Kapacitu a spotřebu má ale opět shodnou s modelem Electrolux EOF3H40X, připlatíte si tedy hlavně za vyšší komfort používání.

Naše hodnocení a závěr

Electrolux EOF3H40X vám za poměrně dostupnou cenu nabídne slušné parametry. Díky objemu 72 l bude vhodná pro rodiny, její spotřeba je standardní. Zvládá pravé horkovzdušné pečení a má také program AquaClean pro snazší údržbu. Nemá ale funkci rychlého ohřevu ani šetrného rozmrazování. Nenajdete u ní pokročilejší výbavu, jako jsou teleskopické rošty nebo dětská pojistka, řada uživatelů se ale bez těchto prvků jistě obejde. Nedá se ovšem říct, že by v dané cenové kategorii byly vyloženě neobvyklé, najdete je například u trouby Mora VT 537 AX.

7 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Electrolux EOF3H40X | Hodnocení: 71,6 %
Eliška Srncová patří k redaktorům, kteří se o svá témata starají pečlivě a dlouhodobě, kategorii trub má na starosti už více než tři roky. Díky dlouhodobým zkušenostem a průzkumu nasbírala ke srovnání trub dostatek informací, které pravidelně doplňuje. Srozumitelně vám vysvětlí například jaký je rozdíl mezi pyrolýzou a katalýzou, jaký objem trouby se vám bude hodit nebo jak se vyznat v energetickém štítku. Na její rady se můžete spolehnout i při výběru dalších kuchyňských spotřebičů, třeba myček nebo sporáků.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Electrolux EOF3H40X

Electrolux EOF3H40X

19. místo  v porovnání
7 000 Kč Orientační cena