Menu

Xiaomi Redmi Watch 4 – Za málo peněz stylové hodinky bez přehnaných kompromisů (Recenze a test)

78,3 % Celkové hodnocení

Levný model v kategorii Nejlepší chytré hodinky

Klady

  • Zajímavý design
  • Dobrá výdrž baterie
  • Solidní displej
  • Solidní kompatibilita
  • Velmi dobrý krokoměr

Zápory

  • Horší software
  • Hodinky jsou mohutné
  • Méně přesná měření
  • Chybí bezdrátové nabíjení
2 000 Kč Orientační cena

78,3 % Celkové hodnocení

Levný model v kategorii Nejlepší chytré hodinky

Klady

  • Zajímavý design
  • Dobrá výdrž baterie
  • Solidní displej
  • Solidní kompatibilita
  • Velmi dobrý krokoměr

Zápory

  • Horší software
  • Hodinky jsou mohutné
  • Méně přesná měření
  • Chybí bezdrátové nabíjení
2 000 Kč Orientační cena

První dojmy a příslušenství

Pří nákupu chytrých hodinek jste určitě narazili na značku Xiaomi, která nejenže vyrábí velké množství chytrých hodinek označených jako Xiaomi Watch, ale také nabízejí svou levnější řadu Redmi Watch. Právě Redmi Watch 4 se nám dostaly do rukou na testování a na první pohled se jedná o velmi zajímavé hodinky. Překvapí nejen velkou výdrží baterky, ale i velmi solidním displejem. 

S hodinkami se v balení nachází i napájecí kabel, který se do hodinek připojuje magnety. Jedná se tak o bezdrátové dobíjení a pokud hodinky nabíjíte přes noc, budete vždy mít jistotu, že hodinky budou připravené na celý den.

Jaká je konstrukce a displej

Na první pohled si lze všimnout hliníkového rámečku, který vzhledem lehce připomíná Apple Watch Ultra. Bohužel na spodní straně Redmi Watch 4 se nachází matný plast, který napoprvé působí trochu nepříjemně. Po delším užívání hodinek si však nebyl problém na materiál zvyknout, a dokonce se díky matné úpravě plastu zdá, že hodinky déle vydrží čisté na spodní straně, kde se často hromadí kožní maz.

Na horní straně zařízení se pak vyjímá velký displej s úhlopříčkou 1,97 palce. Tělo hodinek má pak výšku 47 mm a řadí se mezi velké hodinky velikostně srovnatelné s Apple Watch Ultra. Po prvotním zapnutí displeje si rozhodně všimnete hluboké černé barvy a výrazného kontrastu barev, kterých je obrazovka díky AMOLED technologii schopná a k čitelnosti napomáhá i úroveň jasu, která je v maximech 600 nitů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Xiaomi

30 % Xiaomi, 30 % Garmin, 20 % Apple, 10 % Samsung, 10 % Huawei
Kompatibilita

Android, iOS

60 % Android, iOS, 20 % Android, 20 % iOS
Úhlopříčka displeje (palce)

1,97

1,50
Typ displeje

AMOLED

80 % AMOLED, 20 % MIP
Always on display

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Jas displeje (nitů)

600

30 % 600, 20 % 1 000, 20 % Podle okolí, 10 % 900, 10 % 3 000, 10 % 2 000
Kvalita zobrazení (ppi)

302

308,70
Vyměnitelný řemínek

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Odolnost vůči vodě

Ano, 5 ATM

50 % Ano, 5 ATM, 40 % Ano, 10 ATM, 10 % Ano (5 ATM)
Typ sklíčka

Odolné sklo

70 % Odolné sklo, 20 % Safír, 10 % Safírové sklo
Materiál těla

Hliník

40 % Hliník, 20 % Plast, 10 % Titan, 10 % Nerez, 10 % Zirkonium, 10 % Kov
Tloušťka hodinek (mm)

11,9

13,64
Hmotnost (g)

31,5

50,37

Jak se hodinky ovládají

Navigace systémem využívá dotykový displej hodinek stejně tak jako korunku, která vyčnívá ze strany zařízení. Ta má velmi pěkné zpracování a velmi výrazně reaguje jak na otočení, tak na stisk. Konkrétně stisknutím korunky se vám otevře nabídka aplikací a otáčením si menu můžete posouvat nahoru a dolů.

Důležité je také říct, že Redmi Watch 4 nemají WearOS, tedy operační systém od Google pro chytré hodinky. Nenajdete zde tak zkratky, jako je dvojité stisknutí tlačítka nebo napájení pro otevření Google Pay. Dvojí stisk korunky na hodinkách otevře karty zapnutých aplikací, stejně jako je tomu na telefonech. Další nevýhodou absence WearOS je nemožnost instalace aplikací třetích stran. Jste tak odkázání pouze na to, čím jsou hodinky vybavené již od prvního spuštění.

Otestovali jsme při běhu a chůzi

Redmi Watch 4, ale i další hodinky značky Xiaomi, jsme podrobili testu přesnosti krokoměru a také sportovní činnosti ve formě chůze. Co se týče přesností krokoměru, jsou Redmi Watch 4 nejpřesnější z testovaných hodinek s odchylkou pouze jednoho jediného kroku při testovém vzorku sta kroků. To je velmi překvapivé, jelikož dražší model Xiaomi Watch 2 se systémem WearOS v tomto testu pohořel s odchylkou 28 kroků.

Při zapínání sportovních režimů občasně trvalo téměř minutu, než hodinky získali GPS signál nutný pro záznam trasy, v horším případě pak GPS nefungovala vůbec, což nám trochu kazilo zážitek z pohybové aktivity. Rozhraní a vzhled aplikace pro cvičení je ale při samotné aktivitě velmi přehledný a nabízí i možnost hned na vedlejší kartě ovládat hudbu. Také standardně oznamují uběhnutý kilometr a tempo intenzivní vibrací, a tak si nemusíte neustále hlídat zápěstí, abyste věděli, jak na tom jste.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Krokoměr

Ano

100 % Ano
Přesnost měření chůze

Velmi dobrá

70 % Velmi dobrá, 20 % Dobrá, 10 % Dostatečná
Nepřesnost na 100 kroků chůze

1

8,80
Záznam spánku

Ano

100 % Ano
Výpočet spálených kalorií

Ano

100 % Ano
Měření srdečního tepu

Ano

100 % Ano
Měření tělesné teploty

Ne

60 % Ne, 40 % Ano
Měření okysličení krve

Ano

80 % Ano, 20 % Ne
Měření krevního tlaku

Ne

90 % Ne, 10 % Ano
Měření EKG

Ne

70 % Ne, 30 % Ano
Měření hloubky

Ne

80 % Ne, 20 % Ano
Sledování stresu

Ano

100 % Ano
Sledování menstruačního cyklu

Ne

60 % Ano, 40 % Ne

Jaké mají hodinky funkce

Jak již bylo řečeno, Redmi Watch 4 nemají hojně rozšířený systém WearOS, ale pro Xiaomi vlastní HyperOS. To v praxi znamená, že není možnost stahovat aplikace, jako je Spotify, Strava nebo Nike Run. To vše jsou populární aplikace na chytré hodinky, které se dají stáhnout pouze přes Google Play nebo jiné obchody s aplikacemi, kterými HyperOS v hodinkách nedisponuje.

Jak je to tedy se samotnými funkcemi? Pro sportovce velmi dobře, výrobce totiž do Redmi Watch 4 dokázal nacpat velké množství senzorů, jako je gyroskop pro počítání kroků a kompas, senzor srdeční činnosti a okysličení krve. Společně s tím mají hodinky i možnost hlasového asistenta od Amazonu Alexy a klasické funkce, jako je baterka a budík. V neposlední řadě mají hodinky i přes více než 150 sportovních programů a dokáží přijímat telefonické hovory přes Bluetooth.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Možnost placení

Ne

70 % Ano, 30 % Ne
SIM karta

Ne

80 % Ne, 20 % Ano, e-SIM
Možnost telefonování

Ano

60 % Ano, 40 % Ne
Notifikace

Ano

100 % Ano
Vlastní GPS

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Počet pásem GPS

Nerelevantní

70 % 2, 20 % Nerelevantní, 10 % 1
Možnost offline GPS map

Ne

60 % Ano, 40 % Ne
Možnost instalace dalších aplikací

Ne

30 % Ne, 30 % Connect IQ, 20 % App Store, 10 % Google Play, 10 % AppGallery
Hlasový asistent

Ano

50 % Ano, 50 % Ne
Ovládání gesty

Ne

80 % Ne, 20 % Ano
Ovládání fotoaparátu

Ne

50 % Ne, 30 % Ano, s náhledem, 20 % Ano, pouze spoušť
Wi-Fi připojení

Ano

100 % Ano
Bluetooth

Ano

100 % Ano

Jaká je výdrž baterie

Redmi Watch 4 disponují 470mAh baterií, což nezní jako moc, ale hodinky dle výrobce vydrží neuvěřitelných 20 dní na jedno nabití při standardním užívání se zapnutou GPS. My jsme baterii hodinek podrobili jednomu dni bez nabíjení, abychom zjistili, jak rychle se bude baterie při běžném nošení vybíjet a na základě toho stanovili poměrně přesný odhad celkové výdrže hodinek.

Po celém dni, který se skládal z 9 hodin spánku a jedné hodiny zapnutého sportovního režimu s GPS, nám zbylo 94 % baterie. To znamená, že odhadovaná výdrž baterie vychází na necelých 17 dní, což je velmi dobrý výsledek. Pro srovnání Apple Watch SE vydrží na jedno nabití pouze něco málo přes den a půl.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výdrž baterie v běžném režimu (hod)

480

328,70

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Pokud by jsme měli něco u Redmi Watch 4 výrazně vyzdvihnout, rozhodně se bude jednat o výdrž baterie. Ta je na poli hodinek s AMOLED displeji opravdu neskutečná a sami jsme se nestačili divit, když jsme po celém dni používání na obrazovce viděli 94 % baterie. Pro muže může být lákavá i jejich velikost, díky které na ruce opravdu vyniknou a navíc jsou krásně čitelné díky softwaru hodinek, který využívá velké ikony.

Mezi největší minus pak patří právě software, který omezuje instalaci dalších aplikací do hodinek nebo absence Google Pay pro bezkontaktní placení hodinkami. Nutné upozornit i na nešvary, které nám občasně dělala GPS zvlášť při sportovní aktivitě.

Porovnání s alternativami

Pokud jste více fanoušky menších hodinek, ale stále vás tyto hodinky zaujaly, rozhodně doporučíme Xiaomi Smart Bad 8 Pro, který má totožné funkce, a to vše v menším těle, které sice obětovalo kapacitu baterie, ale stále je schopné vydržet až 14 dní na jedno nabití. Také disponuje stejnými senzory pro okysličení krve nebo tepu. 

Závěrečné shrnutí

Redmi Watch 4 jsou vskutku povedené a levné hodinky, přes které se Xiaomi snaží nalákat zákazníky do nového systému HyperOS. Pokud vám tedy nevadí absence již zmíněných funkcí, jako jsou aplikace třetích stran, tak hodinky můžeme vřele doporučit.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Xiaomi Redmi Watch 4 | Hodnocení: 78,3 %
David Rygl
Tester
David studuje tělocvik se zaměřením na vzdělávání na Masarykově Univerzitě v Brně. Rád se zajímá o novinky na poli mobilních telefonů a sportu. V našem týmu se specializuje na odborné testování mobilních telefonů a jejich hodnocení. Na jeho recenze tedy narazíte převážně v kategorii mobilů.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Xiaomi Redmi Watch 4

Xiaomi Redmi Watch 4

2 000 Kč Orientační cena