Menu

Recenze a test Gallet FAR 372

Již se neprodává
80,5 % Celkové hodnocení
 • Funkce automatické vypnutí
 • Cena
 • Menší objem nádržky na vodu
500 Kč Orientační cena
 • 7,3/10
  Hodnocení základních parametrů a žehlení
 • 10/10
  Hodnocení funkcí
 • 80,5 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Napařovací žehlička na prádlo Gallet FAR 372 má stejně jako většina hodnocených modelů v červenci 2017 výstup páry o 40 g/min. Jde o dostatečnou hodnotu, díky níž vyžehlíte i velmi zmačkané prádlo. Kde se může jevit hodnota jako lehce nedostačující, to je v případě parního rázu, se 130 g/min žehlička Gallet FAR 372 ještě není tak špatně, ale ve srovnávacím testu máme i modely s vyšší hodnotou, která zajistí opravdu hladké žehlení zmačkaného prádla bez námahy. Co je pro některé naše recenzované žehličky společné je keramický žehlicí povrch. Keramika zaručuje rovnoměrné rozložení teplot po ploše, čímž se stává efektivnější i žehlení. Keramické povrchy jsou oblíbené u mnoha výrobců žehliček, jde o jednu z lepších variant. Má však i jednu nevýhodu – při nešetrném zacházení se může stát, zejména při silnějším nárazu o jiný povrch, že se kousek plochy odštípne.

Se dvěma metry dlouhou přívodní šňůrou je žehlička standardní, takto dlouhou šňůru měly v době psaní této práce téměř všechny žehličky. Kde může ale nastat problém, to je u nádržky na vodu, která je u žehličky Gallet FAR 372 určena jen pro 250 ml. Pro početnou rodinu, která se potýká s velkým množstvím prádla na žehlení, to může být nepohodlné, je nutné vodu dolévat. Pro jednotlivce či dvojice to bude ale stačit.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Gallet 30 % Sencor, 30 % Philips, 30 % Tefal, 10 % Braun
Typ Napařovací 100 % Napařovací
Výstup páry (g/min) 40 38,40
Parní ráz (g/min) 130 170,00
Materiál žehlicí plochy Keramika 30 % Keramika, 30 % Durilium, 20 % SteamGlide, 10 % Nerez, 10 % Neuvedeno
Objem nádržky na vodu (ml) 250 307,00
Délka kabelu (m) 2 2,04
Hmotnost (kg) 1,1 1,36

Hodnocení funkcí

Z funkcí, na které jsme se zaměřili při hodnocení, má žehlička všechny. Jednak má všechny standardní, kterými disponovaly všechny žehličky – kropení, vertikální napařování a samočištění, ale má také funkce navíc. Funkce odvápňování ještě více ulehčí péči o žehličku, a vlastně i žehlení, není totiž nutné shánět destilovanou vodu, ale je možné do žehličky nalít rovnou tu z kohoutku. S funkcí Anti-drip se potom nemusíte bát, že by z otvorů v žehlicí ploše vytékala voda a dělala tak fleky na prádle. Tyto funkce měla většina modelů. Funkci automatického vypnutí jsme ale zaznamenali jen u poloviny hodnocených žehliček, včetně této konkrétní, Gallet FAR 372. Můžete si být tedy jisti, že při delší nečinnosti se žehlička z bezpečnostních důvodů vypne.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Anti-drip Ano 80 % Ano, 20 % Ne
Odvápňování Ano 90 % Ano, 10 % Ne
Automatické vypnutí Ano 70 % Ano, 30 % Ne
Kropení Ano 100 % Ano
Vertikální napařování Ano 100 % Ano
Samočištění Ano 90 % Ano, 10 % Ne

Naše hodnocení a závěr

Keramická plocha žehličky Gallet FAR 372 zajistí rovnoměrné rozložení tepla, velkou odolnost vůči poškrábání, keramika po prádle také dobře klouže a nemá tendenci se na prádlo přichycovat. Je potřeba ale dbát na opatrnost, při větším nárazu žehličky o jinou plochu se může kousek keramické žehlicí plochy odštípnout. Funkcí má žehlička nadbytek, potěší i náročné uživatele. Zejména funkce automatické vypnutí je u některých uživatelů požadovaná. Lze říci, že tato žehlička bude ideální pro menší rodiny, pro jednotlivce či dvojice. Je lehká, levná, má pěkný design. Žehličku s větším objemem nádržky na vodu, kterou uvítají maminky od velkých rodin s dětmi, můžeme ale také doporučit. Jedná se například o model Sencor SSI 8440 ze stejné cenové kategorie.

500 Kč Orientační cena
| Datum: | Produkt: Gallet FAR 372 | Hodnocení: 80,5 % 100 % 0 %

Další recenze

Recenze Gallet FAR 372

Gallet FAR 372

0. místo  v porovnání
500 Kč Orientační cena