Menu

Recenze a test Tefal TurboPro Anti-Calc FV5630E0

3. místo
89,1 % Celkové hodnocení
 • Vysoký výstup páry
 • Vysoký parní ráz
 • Automatické vypnutí
 • Vyšší hmotnost
1 500 Kč Orientační cena
 • 8,5/10
  Hodnocení základních parametrů a žehlení
 • 10/10
  Hodnocení funkcí
 • 89,1 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

V této recenzi se budeme věnovat žehličce Tefal TurboPro Anti-Calc FV5630E0. Jde o napařovací žehličku s výstupem páry o hodnotě 50 g/min. V době hodnocení žehličky (září 2018) šlo o nadprůměrnou hodnotu, u které platí čím více, tím lépe, neboť je s vyšší hodnotou také hladší, rychlejší a snazší žehlení. Stejně tak doporučujeme vyšší hodnoty u parního rázu, žehlička zvládne jednorázově vydat až 200 g páry za minutu. To vám usnadní práci s velmi pomačkanými místy na oblečení. Keramika je oblíbený a rozšířený materiál a najdete jej u většího počtu žehliček. V tomto případě se vám dostane neméně kvalitního zpracování, jelikož bylo použito jako materiál durilium, což je ve zkratce vylepšená keramika.

Délka kabelu 2 m minimalizuje problémy s hledáním zásuvky a manipulací s žehličkou během žehlení. Objem nádržky 300 ml patří k nejčastějším a měl by tak vyhovovat největšímu počtu uživatelů. Během žehlení bude pravděpodobně nutné dolévat vodu v každém případě, velmi záleží na množství prádla, na produkci páry podle vaší předvolby atp. Obvykle se ale uvádí 300 ml velká nádržka jako dostačující do běžné čtyřčlenné rodiny. Hmotnost žehličky odpovídá 1,8 kg, průměrně se setkáte s žehličkami pod 1,5 kg. Hmotnost nemusí být příliš podstatná, záleží spíše na vašem uvážení, jak vysoká hmotnost pro vás bude dobře manipulovatelná.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Tefal 30 % Sencor, 30 % Philips, 30 % Tefal, 10 % Braun
Typ Napařovací 100 % Napařovací
Výstup páry (g/min) 50 38,40
Parní ráz (g/min) 200 170,00
Materiál žehlicí plochy Durilium 30 % Keramika, 30 % Durilium, 20 % SteamGlide, 10 % Nerez, 10 % Neuvedeno
Objem nádržky na vodu (ml) 300 307,00
Délka kabelu (m) 2 2,04
Hmotnost (kg) 1,8 1,36

Hodnocení funkcí

V rámci funkcí nechybí žehličce značky Tefal nic z hodnocených parametrů. Žehlení značně ulehčí funkce kropení, která pomůže se zmačkaným oblečením. Vertikální napařování využijete ve chvíli, kdy budete potřebovat přežehlit visící záclonu, šaty nebo třeba oblek. Anti-drip je funkce, díky které vám na prádlo nebudou z otvorů v žehlicí ploše odkapávat kapky vody, které by na některých materiálech mohly zanechat viditelné skvrny.

S péčí o přístroj pomůžou funkce odvápňování a samočištění. Do žehličky je tedy možné lít vodu z vodovodu, ale v takovém případě ji nezapomeňte po dokončení žehlení vylít. Dlouho stojící voda by mohla přece jen nadělat neplechu. Ani na funkci automatického vypnutí se nedoporučuje zcela spoléhat, vždy žehličku raději vypojte ze sítě. Pokud byste však nechali žehličku nečinně ležet na žehlicí ploše, po 30 vteřinách se vypne, v případě, že ji necháte zapojenou stát, vypne se po 8 minutách. Pro doplnění informací, výrobce deklaruje vychladnutí do 1 hodiny. Jde o funkci, se kterou jsme se setkali asi u poloviny modelů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Anti-drip Ano 80 % Ano, 20 % Ne
Odvápňování Ano 90 % Ano, 10 % Ne
Automatické vypnutí Ano 70 % Ano, 30 % Ne
Kropení Ano 100 % Ano
Vertikální napařování Ano 100 % Ano
Samočištění Ano 90 % Ano, 10 % Ne

Naše hodnocení a závěr

Žehlička Tefal TurboPro Anti-Calc FV5630E0 patří k nadprůměrným, uspokojí tak i opravdu náročné uživatele a i velmi časté žehlení bude spíše radost než otrava. Její pořizovací cena přitom není nijak závratná, přesto by se mohla měřit i s mnohem dražšími modely. Výraznou výhodu vidíme v parním rázu, výstupu páry, k velmi dobrému hodnocení však přispívá i plná výbava funkcí. Kromě funkce odvápňování nebo Anti-drip má navíc automatické vypnutí, které není zdaleka standardní u všech žehliček. Žehlení s touto žehličkou bude opravdu snadné. Pokud ale víte, že žehlíte jen výjimečně, nabízíme vám ke zvážení model Gallet FAR 372. U něj můžete ocenit především velmi nízkou pořizovací cenu okolo 500 Kč.

1 500 Kč Orientační cena
| Datum: | Produkt: Tefal TurboPro Anti-Calc FV5630E0 | Hodnocení: 89,1 % 100 % 0 %

Další recenze

Recenze Tefal TurboPro Anti-Calc FV5630E0

Tefal TurboPro Anti-Calc FV5630E0

3. místo  v porovnání
1 500 Kč Orientační cena