Recenze a test Tefal Ultimate Anti-calc FV9785E0 | Arecenze
Menu

Recenze a test Tefal Ultimate Anti-calc FV9785E0

5. místo
89,1 % Celkové hodnocení
 • Velká nádržka na vodu
 • Velký parní ráz
 • Dlouhý kabel
 • Vysoká hmotnost
 • Nemá jiné výrazné nedostatky
2 000 Kč Orientační cena
 • 8,5/10
  Hodnocení základních parametrů a žehlení
 • 10/10
  Hodnocení funkcí
 • 89,1 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

O žehličce Tefal Ultimate Anti-calc FV9785E0 lze říci, že patří do střední cenové třídy. Vyšší cenové kategorii jistě odpovídají lepší parametry. V porovnání s levnějšími modely má tento kousek výrazně lepší parní ráz, ten dosahuje hodnoty 230 g/min, v průměru přitom žehličky dosahovaly jen asi 160 g/min. Výstup páry 40 g/min je jen lehce nad průměrem a tak se příliš od ostatních modelů nehledě na cenu neliší. Žehlení tak s touto napařovací žehličkou bude snadné, čemuž pomáhá i oblíbené Durilium jako materiál použitý u žehlicí plochy přístroje.

Zatímco u řady žehliček najdete poměrně malou nádržku na vodu, s modelem Tefal a jeho nádržkou na 350 ml vody se nemusíte bát příliš častého doplňování. Pro delší žehlení jde o ideální velikost. Jako ideální vidíme i kabel dlouhý 2,5 m. Neměli byste díky tomu mít starosti s hledáním vhodné zásuvky. Nadstandardní hmotnost 1,9 kg už není ovšem příliš ideální, zejména pro starší osoby.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Tefal

36 % Tefal, 27 % Sencor, 9 % Gallet, 9 % Braun, 9 % Philips, 9 % Russell Hobbs
Typ

Napařovací

100 % Napařovací
Výstup páry (g/min)

40

38,55
Parní ráz (g/min)

230

168,18
Materiál žehlicí plochy

Durilium

36 % Keramika, 36 % Durilium, 9 % Nerez, 9 % SteamGlide, 9 % Neuvedeno
Objem nádržky na vodu (ml)

350

308,18
Délka kabelu (m)

2,5

2,12
Hmotnost (kg)

1,9

1,35

Hodnocení funkcí

Tefal Ultimate Anti-calc FV9785E0 je vhodný model pro vertikální napařování, ostatně jako všechny námi hodnocené modely ze srovnání (prosinec 2019). Klasicky má také kropení. Méně častou záležitostí už je odvápňování, to je ovšem praktický prvek, který doporučujeme při výběru zvážit. Díky němu totiž můžete používat obyčejnou kohoutkovou vodu, jen je potřeba ji po dokončení žehlení vylít. Vzhledem k tomu, že tento model nepostrádá ani anti-drip systém, díky kterému z plochy neodkapává voda na prkno či prádlo, jde o stoprocentně vybavený model.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Anti-drip

Ano

82 % Ano, 18 % Ne
Odvápňování

Ano

91 % Ano, 9 % Ne
Automatické vypnutí

Ano

73 % Ano, 27 % Ne
Kropení

Ano

100 % Ano
Vertikální napařování

Ano

100 % Ano
Samočištění

Ano

91 % Ano, 9 % Ne

Naše hodnocení a závěr

Tefal Ultimate Anti-calc FV9785E0 se řadí do střední cenové třídy. Tento model poslouží všem, ať už jsou uživatelé zvyklí žehlit výjimečně, nebo naopak patří žehlení k jejich každotýdennímu rituálu. Díky velké nádržce na vodu není potřeba mít strach neustálého dolívání vody. Co se vody týče, výhodu vidíme v tom, že jde použít obyčejná kohoutková, kterou stačí po dokončení žehlení vylít. Nemusíte mít strach, že by se vám žehlička ucpala či zanesla kamenem. Věnovat pozornost byste měli hmotnosti žehličky v případě, chcete-li ji pořídit starším lidem, nejen ti by totiž mohli mít s téměř dvoukilovým zařízením potíž dlouhodobě pracovat.

Pokud chcete lehčí model, ze kterého vás nebudou bolet ruce ani po delším žehlení, potom se nabízí ke zvážení model Gallet FAR 372 , u něj je ale potřeba počítat s náročnější prací kvůli malému parnímu rázu.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová, Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Tefal Ultimate Anti-calc FV9785E0 | Hodnocení: 89,1 %
Veronika Vyskočilová se už několik let zabývá výběrem a porovnáváním nejdůležitějších domácích pomocníků, mezi které bezesporu patří i žehličky. Na této stránce najdete srovnání a článek ve kterém se dozvíte, jak žehličku vybrat. Autorka vám představí zásadní rozdíly mezi jednotlivými typy žehliček a vysvětlí, jak fungují různé funkce. Zabývala se také dalšími produkty pro domácnost jako jsou parní čističe, vodní vysavače nebo různé kuchyňské spotřebiče.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Tefal Ultimate Anti-calc FV9785E0

Tefal Ultimate Anti-calc FV9785E0

5. místo  v porovnání
2 000 Kč Orientační cena