Recenze a test Sencor SSI 2027

Hodnocení:

60,0 %

Klady:

Skladná

Zápory:

Malá vybavenost funkcemi

300 Kč
orientační cena

Hodnocení základních parametrů a žehlení
(max. 10)
Hodnocení funkcí
(max. 10)
Celkové
hodnocení
6,4 5,0 60,0 %

Souhrnné údaje 

Sencor SSI 2027 byla v červenci 2017 nejlevnější hodnocená napařovací žehlička na prádlo. Čekat od ní můžete velmi podprůměrné hodnoty týkající se výstupu páry i parního rázu. Páry se dočkáte 20 g/min, najednou potom žehlička vypustí až 70 g/min. Průměry těchto hodnot byly v době psaní této recenze v obou případech až dvojnásobné. Proto se může stát, že si žehlička neporadí tak jednoduše s velmi pomačkaným oblečením a žehlení déle potrvá. K nepříliš standardním, ale v této cenové kategorii vcelku běžným materiálům žehlicích ploch patří nerez, kterým i tato žehlička od výrobce Sencor disponuje. Nerez má nevýhodu v tom, že není tak odolný vůči poškrábání. A čím více škrábanců na ploše vznikne, tím hůř bude žehlička po prádle klouzat. Proto je nutné věnovat žehličce s nerezovou žehlicí plochou více péče. 

S žehličkou Sencor SSI 2027 se dočkáte 200 ml velké nádržky na vodu. To stěží uspokojí rodiny s několika dětmi, na druhou stranu je žehlička díky menší nádržce i lehčí, menší a skladnější. Skvěle poslouží například starším lidem, kteří žijí sami nebo jen v páru a tolik prádla žehlit nepotřebují.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Sencor 40 % Philips, 20 % Sencor, 20 % Tefal, 10 % Gallet, 10 % Braun
Typ Napařovací 100 % Napařovací
Výstup páry (g/min)  20 39,40
Parní ráz (g/min)  70 156,00
Materiál žehlicí plochy  Nerez 30 % Keramika, 30 % SteamGlide, 10 % Nerez, 10 % Saphir, 10 % Durilium, 10 % Neuvedeno
Objem nádržky na vodu (ml)  200 296,00
Délka kabelu (m)  1,65 2,02
Hmotnost (kg)  0,65 1,34

Hodnocení funkcí

Vzhledem k ceně nelze očekávat, že bude mít žehlička Sencor SSI 2027 příliš mnoho atraktivních funkcí. Má sice základní, které mají všechny hodnocené žehličky – kropení, vertikální napařování a samočištění, chybí jí ale například funkce Anti-drip, která má zajistit, že z otvorů v žehlicí ploše nebude vytékat voda. Pozor také na to, že tato žehlička nemá funkci odvápňování. Není možné do ní lít vodu z vodovodu, žehlička by se mohla ucpat vodním kamenem, proto raději nakupte vodu destilovanou. Co žehlička také nemá, je automatické vypnutí. To ale nebereme jako nějakou zásadní chybu, tuto funkci postrádaly i mnohem dražší konkurenční modely. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Anti-drip  Ne 80 % Ano, 20 % Ne
Odvápňování  Ne 90 % Ano, 10 % Ne
Automatické vypnutí  Ne 60 % Ano, 40 % Ne
Kropení  Ano 100 % Ano
Vertikální napařování  Ano 100 % Ano
Samočištění  Ano 90 % Ano, 10 % Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Dlouhodobí i krátkodobí uživatelé ohodnotili žehličku Sencor SSI 2027 několika desítkami recenzí. Berou jako výhodu to, že je žehlička lehká, skladná a její cena je velmi nízká a dostupná. Některým stačí i poměr páry, kterou žehlička vypouští. Další uživatelé ale vidí jako velké mínus například to, že z žehličky vytéká voda, což je zapříčiněno absencí funkce Anti-drip. 

Naše hodnocení a závěr

Hledáte-li žehličku za pár korun, která vyžehlí prádlo, bude pro vás možná právě Sencor SSI 2027 ideální i přes to, že bude potřeba na žehlení vynaložit o něco více úsilí a času. Tuto žehličku nedoporučujeme velkým rodinám, kde se i vícekrát za týden nakupí mnoho prádla k žehlení, naopak jde ale ideální model, který uspokojí nenáročné uživatele, kterými mohou být starší lidé, nebo naopak mladí – třeba studenti, nebo ti, kteří se začínají osamostatňovat a nemají na drahé vybavení do bytu. Hledáte-li něco víc, například model, do kterého není třeba řešit, jakou vodu nalijete, podívejte se jinde v našem srovnávacím testu. Cenově velmi přijatelná žehlička od stejné značky, Sencor SSI 8440 nabízí mnohé parametry i funkce, které už uspokojí i náročnější uživatele. 

Datum:
Produkt: Sencor SSI 2027
Hodnocení: 60,0 % 100 % 0 %

Další recenze

Kompletní test