Menu

Recenze a test Sencor SSI 8440

9. místo
76,8 % Celkové hodnocení
 • Objem nádržky na vodu
 • Cena
 • Délka kabelu
 • Nízká hodnota výstupu páry
500 Kč Orientační cena
 • 6,8/10
  Hodnocení základních parametrů a žehlení
 • 10/10
  Hodnocení funkcí
 • 76,8 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Napařovací žehlička Sencor SSI 8440 nabízí hodnotu výstupu páry 25 g/min. Dle srovnání s ostatními hodnocenými modely jde o velmi nízkou hodnotu. Páru využijete zejména při složitějším žehlení pomačkaného prádla a čím více jí za minutu žehlička umí vypustit, tím lépe. Lze předpokládat, že žehlení tedy nebude tak hladké a jednoduché. Množství páry, kterou umí ještě navíc vypustit a tím pomoci při žehlení, činí 120 g/min. Tento parní ráz patří k menším v našem srovnávacím testu. Co vám ale při žehlení nebude přidělávat potíže, to je keramická žehlicí plocha. V našem srovnání ji mělo nejvíce žehliček. Keramika je kvalitní materiál za slušnou cenu. Nelze ji jen tak poškrábat, hladce klouže po prádle, nepřichytává se na ni prádlo. Problém nastane ve chvíli, kdy se žehličkou nešikovně narazíte na jinou plochu. Při větší síle se může stát, že se kousek žehlicí plochy odštípne.

Kde Sencor SSI 8440 nahání body, to je například v případě nádržky na vodu, jež má objem 380 ml. To je jedna z vyšších hodnot v našem srovnání. Takto nadprůměrně velká nádržka na vodu bude vyhovovat uživatelům, kteří se potýkají se zdlouhavým žehlením většího množství pádla a nechtějí neustále vodu dolévat. Kabel dlouhý 1,65 m potom práci asi úplně neusnadní, pokud nemáte zásuvku na žehlicím prkně, problém ale lze vyřešit prodlužovací šňůrou. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Sencor 36 % Tefal, 27 % Sencor, 9 % Gallet, 9 % Braun, 9 % Philips, 9 % Russell Hobbs
Typ Napařovací 100 % Napařovací
Výstup páry (g/min) 25 38,55
Parní ráz (g/min) 120 168,18
Materiál žehlicí plochy Keramika 36 % Keramika, 36 % Durilium, 9 % Nerez, 9 % SteamGlide, 9 % Neuvedeno
Objem nádržky na vodu (ml) 380 308,18
Délka kabelu (m) 1,65 2,12
Hmotnost (kg) 1,1 1,35

Hodnocení funkcí

Za své funkce se žehlička Sencor SSI 8440 stydět určitě nemusí, má všechny hodnocené, ty nejobvyklejší i ty méně samozřejmé. Mezi ty, se kterými se setkáte v rámci našeho porovnání z července 2017 u všech modelů, patří funkce samočištění, vertikální napařování a kropení. Zejména díky kropení vám půjde snáze vyžehlit pomačkané prádlo, i přes to, že žehlička neumí vypustit tolik páry najednou. 

Mezi méně obvyklé funkce patří Anti-drip, z žehlicí plochy tedy nebude vytékat voda a znečišťovat tak žehlené prádlo; anebo odvápňování, se kterým se nemusíte bát do žehličky nalít vodu z kohoutku. Poslední funkci, kterou je nutné zmínit, je automatické vypnutí. Tou naše recenzovaná žehlička disponuje, celkově ji měla polovina hodnocených modelů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Anti-drip Ano 82 % Ano, 18 % Ne
Odvápňování Ano 91 % Ano, 9 % Ne
Automatické vypnutí Ano 73 % Ano, 27 % Ne
Kropení Ano 100 % Ano
Vertikální napařování Ano 100 % Ano
Samočištění Ano 91 % Ano, 9 % Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Nejen my musíme uznat, ale i uživatelé uznávají, že Sencor SSI 8440 představuje žehličku, jejíž cena odpovídá parametrům, kterými disponuje. Přes to, že neumí vypustit tolik páry, se s ní uživatelům žehlí hladce. Problém nevidí ani v kratší šňůře. 

Naše hodnocení a závěr

Sencor SSI 8440 zcela odpovídá prodejní ceně. Nabízí malý výkon výstupu páry, ale díky funkci kropení se nemusíte bát, že více zmačkané prádlo vůbec nevyžehlíte, jen to možná o něco déle potrvá. Negativa, které žehlička může mít právě v ohledu na páru, vyvažuje množství funkcí, které má. Pyšní se vedle funkcí Anti-drip také automatickým vypnutím, které mnohé jiné žehličky v našem srovnání nemají. Pokud hledáte levnou žehličku, se kterou potřebujete občas něco vyžehlit, investice do modelu Sencor SSI 8440 se vám vyplatí. Pokud jste však náročnější a máte velkou rodinu, pro kterou je nutné žehlit i víckrát, než jednou týdně, raději se podívejte po žehličce s větším výkonem páry. Takovou je například ETA Tiara 0289 90000.

500 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Sencor SSI 8440 | Hodnocení: 76,8 %

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sencor SSI 8440

Sencor SSI 8440

9. místo  v porovnání
500 Kč Orientační cena