Recenze a test Sencor SSI 8440

Hodnocení:

76,8 %

Klady:

Objem nádržky na vodu

Cena

Zápory:

Délka kabelu

Nízká hodnota výstupu páry

500 Kč
orientační cena

Hodnocení základních parametrů a žehlení
(max. 10)
Hodnocení funkcí
(max. 10)
Celkové
hodnocení
6,8 10,0 76,8 %

Souhrnné údaje 

Napařovací žehlička Sencor SSI 8440 nabízí hodnotu výstupu páry 25 g/min. Dle srovnání s ostatními hodnocenými modely jde o velmi nízkou hodnotu. Páru využijete zejména při složitějším žehlení pomačkaného prádla a čím více jí za minutu žehlička umí vypustit, tím lépe. Lze předpokládat, že žehlení tedy nebude tak hladké a jednoduché. Množství páry, kterou umí ještě navíc vypustit a tím pomoci při žehlení, činí 120 g/min. Tento parní ráz patří k menším v našem srovnávacím testu. Co vám ale při žehlení nebude přidělávat potíže, to je keramická žehlicí plocha. V našem srovnání ji mělo nejvíce žehliček. Keramika je kvalitní materiál za slušnou cenu. Nelze ji jen tak poškrábat, hladce klouže po prádle, nepřichytává se na ni prádlo. Problém nastane ve chvíli, kdy se žehličkou nešikovně narazíte na jinou plochu. Při větší síle se může stát, že se kousek žehlicí plochy odštípne.

Kde Sencor SSI 8440 nahání body, to je například v případě nádržky na vodu, jež má objem 380 ml. To je jedna z vyšších hodnot v našem srovnání. Takto nadprůměrně velká nádržka na vodu bude vyhovovat uživatelům, kteří se potýkají se zdlouhavým žehlením většího množství pádla a nechtějí neustále vodu dolévat. Kabel dlouhý 1,65 m potom práci asi úplně neusnadní, pokud nemáte zásuvku na žehlicím prkně, problém ale lze vyřešit prodlužovací šňůrou. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Sencor 40 % Philips, 20 % Sencor, 20 % Tefal, 10 % Gallet, 10 % Braun
Typ Napařovací 100 % Napařovací
Výstup páry (g/min)  25 39,40
Parní ráz (g/min)  120 156,00
Materiál žehlicí plochy  Keramika 30 % Keramika, 30 % SteamGlide, 10 % Nerez, 10 % Saphir, 10 % Durilium, 10 % Neuvedeno
Objem nádržky na vodu (ml)  380 296,00
Délka kabelu (m)  1,65 2,02
Hmotnost (kg)  1,1 1,34

Hodnocení funkcí

Za své funkce se žehlička Sencor SSI 8440 stydět určitě nemusí, má všechny hodnocené, ty nejobvyklejší i ty méně samozřejmé. Mezi ty, se kterými se setkáte v rámci našeho porovnání z července 2017 u všech modelů, patří funkce samočištění, vertikální napařování a kropení. Zejména díky kropení vám půjde snáze vyžehlit pomačkané prádlo, i přes to, že žehlička neumí vypustit tolik páry najednou. 

Mezi méně obvyklé funkce patří Anti-drip, z žehlicí plochy tedy nebude vytékat voda a znečišťovat tak žehlené prádlo; anebo odvápňování, se kterým se nemusíte bát do žehličky nalít vodu z kohoutku. Poslední funkci, kterou je nutné zmínit, je automatické vypnutí. Tou naše recenzovaná žehlička disponuje, celkově ji měla polovina hodnocených modelů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Anti-drip  Ano 80 % Ano, 20 % Ne
Odvápňování  Ano 90 % Ano, 10 % Ne
Automatické vypnutí  Ano 60 % Ano, 40 % Ne
Kropení  Ano 100 % Ano
Vertikální napařování  Ano 100 % Ano
Samočištění  Ano 90 % Ano, 10 % Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Nejen my musíme uznat, ale i uživatelé uznávají, že Sencor SSI 8440 představuje žehličku, jejíž cena odpovídá parametrům, kterými disponuje. Přes to, že neumí vypustit tolik páry, se s ní uživatelům žehlí hladce. Problém nevidí ani v kratší šňůře. 

Naše hodnocení a závěr

Sencor SSI 8440 zcela odpovídá prodejní ceně. Nabízí malý výkon výstupu páry, ale díky funkci kropení se nemusíte bát, že více zmačkané prádlo vůbec nevyžehlíte, jen to možná o něco déle potrvá. Negativa, které žehlička může mít právě v ohledu na páru, vyvažuje množství funkcí, které má. Pyšní se vedle funkcí Anti-drip také automatickým vypnutím, které mnohé jiné žehličky v našem srovnání nemají. Pokud hledáte levnou žehličku, se kterou potřebujete občas něco vyžehlit, investice do modelu Sencor SSI 8440 se vám vyplatí. Pokud jste však náročnější a máte velkou rodinu, pro kterou je nutné žehlit i víckrát, než jednou týdně, raději se podívejte po žehličce s větším výkonem páry. Takovou je například ETA Tiara 0289 90000.

Datum:
Produkt: Sencor SSI 8440
Hodnocení: 76,8 % 100 % 0 %

Další recenze

Kompletní test