Recenze a test Tefal FV 1710E0 | Arecenze
Menu

Recenze a test Tefal FV 1710E0

10. místo
61,8 % Celkové hodnocení
 • Nízká hmotnost
 • Podprůměrné parametry
500 Kč Orientační cena
 • 6,6/10
  Hodnocení základních parametrů a žehlení
 • 5,0/10
  Hodnocení funkcí
 • 61,8 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Tefal FV 1710E0 je napařovací žehlička nižší cenové kategorie, čemuž odpovídají i její parametry. Výstup páry 24 g/min je v době psaní recenze (březen 2019) výrazně podprůměrná hodnota. Nelze tedy počítat s tím, že s žehličkou snadno vyžehlíte velmi pomačkané oblečení. Příliš nepomůže ani parní ráz 80 g/min, který je jedním z nejnižších v našem srovnání. Žehlení bude pravděpodobně náročnější a zdlouhavější než u jiných výkonnějších modelů. O konkrétním materiálu žehlicí plochy se výrobce nezmiňuje, uvádí pouze, že je nepřilnavá.

Tato žehlička není příliš vhodná pro žehlení velkého množství prádla. Má totiž malou nádržku na vodu, pouze 200 ml. Průměrná hodnota v našem srovnání je o polovinu vyšší. S takto malou nádržkou byste při zdolávání hor prádla museli často doplňovat vodu. Mírně podprůměrná je i délka kabelu, ten měří 1,9 metru. Nejedná se ale o nic drastického. Výhodou je nízká hmotnost přístroje 0,96 kg, která zajišťuje snadnou manipulaci. Nebude vás navíc tak brzy bolet ruka.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Tefal

36 % Tefal, 27 % Sencor, 9 % Gallet, 9 % Braun, 9 % Philips, 9 % Russell Hobbs
Typ

Napařovací

100 % Napařovací
Výstup páry (g/min)

24

38,55
Parní ráz (g/min)

80

168,18
Objem nádržky na vodu (ml)

200

308,18
Délka kabelu (m)

1,9

2,12
Hmotnost (kg)

0,96

1,35

Hodnocení funkcí

Vybavení funkcemi je v případě žehličky Tefal FV 1710E0 spíše průměrné. Nechybí ji funkce kropení nebo vertikálního napařování. V dané cenové kategorii je poměrně neobvyklá funkce odvápňování, která pomáhá odstraňovat usazeniny a prodlužuje tak životnost přístroje. Co žehličce naopak chybí je funkce automatického vypnutí, tu měla v našem testu polovina přístrojů. Zásadnější jsou chybějící funkce samočistění a systém Anti-drip, který zamezuje vzniku mokrých skvrn na čištěném oblečení.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Anti-drip

Ne

82 % Ano, 18 % Ne
Odvápňování

Ano

91 % Ano, 9 % Ne
Automatické vypnutí

Ne

73 % Ano, 27 % Ne
Kropení

Ano

100 % Ano
Vertikální napařování

Ano

100 % Ano
Samočištění

Ne

91 % Ano, 9 % Ne

Naše hodnocení a závěr

Levná žehlička Tefal FV 1710E0 je vhodná spíše pro nenáročné uživatele, kteří žehlí pouze občas a nevyžadují plnou výbavu funkcemi. Je podprůměrná v zásadních hodnotách výstupu páry i parního rázu. Hodně pomačkané tkaniny tak budete žehlit poměrně dlouho. Má také malou nádržku, která přístroj předurčuje k použití na menším množství prádla. Snadnou manipulaci zajišťuje nízká hmotnost, díky které nebude problém ani vertikální napařování.

Jestliže hledáte silnější žehličku, ale nechce se vám příliš investovat, doporučujeme Gallet FAR 372.

500 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová, Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Tefal FV 1710E0 | Hodnocení: 61,8 %
Veronika Vyskočilová se už několik let zabývá výběrem a porovnáváním nejdůležitějších domácích pomocníků, mezi které bezesporu patří i žehličky. Na této stránce najdete srovnání a článek ve kterém se dozvíte, jak žehličku vybrat. Autorka vám představí zásadní rozdíly mezi jednotlivými typy žehliček a vysvětlí, jak fungují různé funkce. Zabývala se také dalšími produkty pro domácnost jako jsou parní čističe, vodní vysavače nebo různé kuchyňské spotřebiče.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Tefal FV 1710E0

Tefal FV 1710E0

10. místo  v porovnání
500 Kč Orientační cena