Recenze a test žehličky Tefal FV 1710E0 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Tefal FV 1710E0

72,2 % Celkové hodnocení

Na občasné žehlení v kategorii Žehličky prádla

Jednotlivá hodnocení

 • 6,5/10
  Hodnocení žehlení
 • 6,6/10
  Hodnocení obecných parametrů
 • 6,5/10
  Hodnocení funkcí a pohodlí
 • 8,0/10
  Hodnocení parametrů teploty a páry

Klady

 • Automatické vypnutí
 • Nízká cena
 • Nízká hmotnost
 • Odvápňovací tyčinka

Zápory

 • Slabý výdej páry
 • Nízká teplota
 • Horší žehlení
650 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje a obecné parametry

Napařovací žehlička Tefal FV 1710E0 patří k nejlevnějším modelům v našem testu (v září 2021). Zároveň je také jednou z nejlehčích žehliček, bez vody váží pouze 1 kg. Rozměrově se drží v průměru až podprůměru testu, konkrétní hodnoty najdete v následující tabulce. Vzhledem k ceně má ale poměrně kvalitní bytelnou konstrukci a vypadá celkem odolně.

Podprůměrný je také příkon žehličky 1800 W, jak ovlivňuje parný výdej a rychlost nahřívání se dozvíte v dalších kapitolách této recenze. Nízkých hodnot dosahuje žehlička také v délce kabelu 184 cm a objemu nádržky na vodu 210 ml. Vyplývá z toho, že se při žehlení nebudete moci příliš vzdalovat od zásuvky a zároveň bude nutné v průběhu žehlení doplňovat vodu. Žehlička nemá systém anti-drip, který by zabraňoval ukapávání vody na žehlené prádlo. To se projevilo také při manipulaci s vypnutou žehličkou, vytékalo z ní velké množství vody.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Tefal

27 % Tefal, 18 % Sencor, 9 % Russel Hobs, 9 % Philips, 9 % Braun, 9 % ETA, 9 % Gallet, 9 % Silvercrest
Naměřená hmotnost (kg)

1

1,30
Naměřená délka (cm)

27

28,32
Naměřená šířka (cm)

12

12,18
Naměřená výška (cm)

11,3

14,11
Naměřená délka kabelu (cm)

184

223,45
Příkon (W)

1 800

2 336,36
Objem nádržky na vodu (ml)

210

295,00
Anti-drip

Ne

82 % Ano, 18 % Ne

Unboxing a video z testování

Obsah balení

Kromě samotné žehličky najdete v balení také odměrku na vodu, díky které bude dolévání pohodlnější. Samozřejmostí je také návod, který je obrázkový, stejně jako u dražších žehliček značky Tefal. Manuál je poměrně obsáhlý, ale zaměřuje se pouze na obsluhu žehličky, žádné tipy na žehlení v něm nenajdete.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Typ návodu

Obrázkový

73 % Obrázkový, 27 % Textový
Tipy na žehlení v návodu

Ne

55 % Ano, 45 % Ne
Odměrka v balení

Ano

82 % Ano, 18 % Ne

Teplota a pára

Vzhledem k ceně není velkým překvapením, že výdej páry není zrovna silný. Konstantní výstup páry je pouze 24 g/min a parní ráz je jen 80 g/min, což je méně než polovina tehdejšího průměru. Žehlička tedy může mít problém vyžehlit pevné látky nebo hodně zmačkané oblečení. Výsledky testu žehlení najdete v následující kapitole.

Množství páry je možné regulovat, nebo ji úplně vypnout. Možná oceníte také funkci vertikálního napařování, zejména pokud budete chtít vyžehlit pověšené závěsy, záclony nebo oblečení na ramínku.

Teplota žehlicí plochy se pohybuje mezi 60 a 161 °C. Maximální teplota je tedy poměrně nízká, což také nepřispěje k pohodlnému žehlení. Teploty pro jednotlivé stupně najdete v následující tabulce. Za co ale musíme žehličku pochválit, je rychlost nahřívání. Na stupeň 1 je připravená už za 20 sekund, na stupeň 2 za 26 sekund a na stupeň 3 za 37 sekund.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výstup páry (g/min)

20

36,82
Parní ráz (g/min)

80

147,00
Vertikální napařování

Ano

82 % Ano, 18 % Ne
Regulace množství páry

Ano

91 % Ano, 9 % Ne
Minimální naměřená teplota (°C)

60

62,00
Maximální naměřená teplota (°C)

161

182,30
Naměřená teplota při stupni 1 (°C)

94 až 106

81,60
Naměřená teplota při stupni 2 (°C)

130 až 141

119,70
Naměřená teplota při stupni 3 (°C)

148 až 161

158,30
Naměřená rychlost nahřátí na teplotu 1

20

19,90
Naměřená rychlost nahřátí na teplotu 2

26

28,10
Naměřená rychlost nahřátí na teplotu 3

37

40,90

Žehlení

Na kvalitě žehlení se projevuje nízký příkon, slabé napařování i nízká teplota. Jediný náš test, ve kterém si žehlička Tefal vedla obstojně, je žehlení košile. Tu šlo vyžehlit snadno. S tričkem ani plátnem si ale žehlička moc neporadila. Většina modelů v našem testu vyžehlila bavlněné tričko na jedno přejetí, s touto žehličkou jsme se museli snažit o dost víc. Žehlicí plocha špatně klouzala po látce a málo napařovala. Také žehlení pevného plátna bylo náročné. Dobře ji nemůžeme ohodnotit ani v ohledu žehlení dvou vrstev najednou, neporadila si totiž ani s tričkem.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Hodnocení žehlení košile (1 až 10)

8

6,73
Hodnocení žehlení trička (1 až 10)

6

45 % 9, 27 % 7, 27 % 6
Hodnocení žehlení plátna (1 až 10)

6

7,73
Hodnocení žehlení dvou vrstev najednou (1 až 10)

6

6,82

Pohodlí při užívání a funkce

Držení žehličky je poměrně pohodlné, madlo je ale vyrobené z tvrdého plastu, při dlouhém žehlení tedy může být nekomfortní. K pohodlnějšímu používání přispívá rozdělení tlačítek ovládajících kropení a parní ráz. Druhé jmenované tlačítko je na spodu madla, můžete jej tedy mačkat přímo ukazováčkem. Tento systém není u žehliček nízké cenové kategorie obvyklý. Obě tlačítka jsou příjemně velká, vyrobená z kvalitního plastu a odolná. Občas trochu vržou, tento neduh by ale mohl postupem času odeznít.

Klasicky najdete na těle žehličky také kontrolku nahřívání. Její světlo je dostatečně intenzivní a viditelné z různých úhlů. Nevýhodou je špička žehličky, která není zúžená. Žehlení detailů nebo košil tedy nebude tak pohodlné jako u jiných modelů. V našem srovnání měla zúženou špičku více než polovina žehliček.

Doplňování vody a odvápňování

Pohodlí při doplňování vody hodnotíme jako průměrné. Otvor na dolévání není ani velký, ani malý. Díky odměrce se do něj proudem vody dobře trefíte. Ryska pro maximum je ale pouze na jedné straně, což je nepohodlné zejména pro leváky.

Na odstraňování vodního kamene nemá žehlička žádný speciální program, odvápňuje se pouze volič páry. Ten lze vytáhnout a namočit do octa či citronové šťávy a opláchnout.

Nastavování teploty

Nastavení teploty se v případě žehličky Tefal provádí klasicky pomocí kolečka umístěného na spodní části žehličky. Jeho přehlednost ale nemůžeme pochválit. Piktogramy jsou velmi malinké, špatně čitelné a rozmazané. Například starším osobám by mohlo jejich přečtení dělat problém. Volba teploty je závislá na výběru jednoho ze tří klasických stupňů, žehlička nemá možnost nastavení podle materiálu.

Bezpečnost

Bezpečnostní systém automatického vypnutí není výsadou jen drahých žehliček, setkáte se s ním i u levnějších modelů. Žehlička Tefal není výjimkou. V případě, že se zapojenou žehličkou přestanete pohybovat, po 8 minutách nečinnosti ve vertikální poloze se sama vypne. Pokud bude žehlička ležet žehlicí plochou dolů, vypne se přístroj už po 30 sekundách.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Tlačítko kropení

Na horní straně

91 % Na horní straně, 9 % Ne
Tlačítko parní ráz

Na spodní straně madla

64 % Na horní straně, 36 % Na spodní straně madla
Pohodlí při držení (1 až 10)

6

36 % 9, 27 % 7, 18 % 8, 18 % 6
Intenzita světelných indikátorů (1 až 10)

9

7,73
Volič teploty

Kolečko

73 % Kolečko, 18 % Posuvník, 9 % Automatický
Přehlednost voliče teploty (1 až 10)

4

7,00
Kvalita provedení tlačítek (1 až 10)

8

7,36
Pohodlí při dolévání vody (1 až 10)

7

6,82
Ryska zásobníku vody

Na jedné straně

55 % Na jedné straně, 36 % Na obou stranách, 9 % Uvnitř nalévacího otvoru
Zúžená špička pro žehlení košil

Ne

82 % Ano, 18 % Ne
Volič teploty podle materiálu

Ne

73 % Ano, 18 % Ne, 9 % Automaticky
Možnost vypnout/zapnout páru

Ano

100 % Ano
Doba automatického vypnutí ve vertikální poloze (min)

8

82 % 8, 18 % Nemá
Doba automatického vypnutí v horizontální poloze (sec)

30

82 % 30, 18 % Nemá
Typ odvápňovacího systému

Omyvatelný volič páry/odvápňovací tyčinka

45 % Tlačítko odvápnění, 18 % Omyvatelný filtr vodního kamene, 18 % Žádný, 9 % Omyvatelný volič páry/odvápňovací tyčinka, 9 % Automatická funkce odvápnění

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Výhodou žehličky Tefal FV 1710E0 je bezesporu její nízká cena, ale také hmotnost. Nízký je ale bohužel také příkon, což se odráží na slabším výstupu páry, teplotě a následně i kvalitě žehlení. Vzhledem k ceně ale oceňujeme bytelnou konstrukci a kvalitní zpracování tlačítek.

Naše hodnocení a závěr

Tefal FV 1710E0 je žehlička nízké cenové kategorie, přesto je kvalitně zpracovaná a nepůsobí lacině. Pozitivně hodnotíme nízkou hmotnost a celkově malé rozměry. Výhodou je také přítomnost funkce automatického vypnutí, která zajišťuje bezpečnost.

Ceně ale odpovídají parametry jako je příkon, teplota a síla napařování. Od toho se odvíjí také slabší kvalita žehlení, v našem testu si žehlička vedla dobře jen při žehlení košile. Žehlicí plocha po prádle příliš dobře neklouže a také ve srovnání s ostatními hůře napařuje. Pro občasné žehlení menšího množství prádla je ale dostačující. Pokud hledáte model pro častější žehlení i velkého množství prádla, doporučujeme vám model Sencor SSI 8440GR

650 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Tefal FV 1710E0 | Hodnocení: 72,2 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorkou, jíž témata jako domácí spotřebiče nejsou cizí. Ráda proto do hloubky prozkoumala a i osobně otestovala žehličky, u kterých vám vysvětlí, jaký je rozdíl mezi parním generátorem, suchou a napařovací žehličkou. Díky osobnímu testu vám prozradí, na jaké důležité parametry se při výběru zaměřit a kdy vám postačí cestovní žehlička či napařovač oděvů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Tefal FV 1710E0

Tefal FV 1710E0

650 Kč Orientační cena