Recenze a test žehličky Tefal FV 9845 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Tefal FV 9845

1. místo
94,1 % Celkové hodnocení
 • Samočištění
 • Vysoký výkon
 • Umí se sama vypnout
 • Vyšší cena
 • Lehce nadprůměrná hmotnost
2 600 Kč Orientační cena
 • 9,2/10
  Hodnocení základních parametrů a žehlení
 • 10/10
  Hodnocení funkcí
 • 94,1 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Tefal FV 9845 je napařovací žehlička, která překvapí svým výkonem. Nabízí totiž trvalý výstup páry 60 g/min a parní ráz až 260 g/min, obě hodnoty jsou přitom v době srovnání (prosinec 2020) vysoko nad průměrem. Žehlička by se proto měla postarat o dokonalé narovnání pomačkaného prádla a neměly by jí bránit záhyby, tlustší látky či dokonce více vrstev. Žehlicí plocha nese název Durilium AirGlide Autoclean a slibuje především dobrou kluznost, odolnost a také schopnost samočištění.

Co se týče uživatelského komfortu, nádržka na vodu má objem 350 ml, který je považovaný za vysokou hodnotu, takže při žehlení by nemělo být nutné často doplňovat vodu. Délka přívodního kabelu dosahuje 2,5 metru a hmotnost žehličky se pohybuje okolo 1,5 kg. Jsou sice k dostání i lehčí modely, váha ale není extrémně vysoká a se žehličkou by se mělo stále pohodlně manipulovat i po chvíli práce.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Tefal

36 % Tefal, 27 % Sencor, 9 % Gallet, 9 % Braun, 9 % Philips, 9 % Russell Hobbs
Typ

Napařovací

100 % Napařovací
Výstup páry (g/min)

60

38,55
Parní ráz (g/min)

260

168,18
Materiál žehlicí plochy

Durilium

36 % Keramika, 36 % Durilium, 9 % Nerez, 9 % SteamGlide, 9 % Neuvedeno
Objem nádržky na vodu (ml)

350

308,18
Délka kabelu (m)

2,5

2,12
Hmotnost (kg)

1,5

1,35

Hodnocení funkcí

Tato žehlička značky Tefal exceluje na poli funkcí, nechybí jí žádný podstatný parametr v našem srovnání. Hodí se tedy i pro náročné uživatele. Ty totiž potěší například automatickým vypnutím po půlminutě nečinnosti, když zůstane položená na prkně. Umí se ale sama vypnout i po 8 minutách ve vertikální poloze. Nechybí jí ani systém proti odkapávání, na prádle by tedy neměly zůstávat mokré skvrny. Voda by neměla kapat na zem ani při svislém žehlení, které Tefal FV 9845 také zvládne.

Uživatele příjemně překvapí také minimálními nároky na čištění, to zvládne žehlička prakticky sama. Můžete do ní nalévat vodu z kohoutku a přitom se nezanese vodním kamenem, dokáže jej totiž sbírat a vám pak stačí ho jen vysypat ze sběrné kazety. Na to vás navíc žehlička upozorní.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Anti-drip

Ano

82 % Ano, 18 % Ne
Odvápňování

Ano

91 % Ano, 9 % Ne
Automatické vypnutí

Ano

73 % Ano, 27 % Ne
Kropení

Ano

100 % Ano
Vertikální napařování

Ano

100 % Ano
Samočištění

Ano

91 % Ano, 9 % Ne

Názory uživatelů 

Uživatelé si žehličku Tefal velmi pochvalují. Pozitivně hodnotí zejména kvalitní napařování a s tím spojené snadné a pohodlné žehlení. Oceňují také její design a snadné ovládání. Některým vadí vyšší hmotnost a absence nádobky na dolévání vody.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Výhodou žehličky je její výkon. Má vysoký jak konstantní výdej páry, tak parní ráz, což výrazně usnadňuje žehlení. Pozitivní je také sbírání vodního kamene ve speciálním filtru, což zabrání ucpání žehličky, a prodlouží tak její životnost. Nevýhodou je vyšší pořizovací cena a o něco vyšší hmotnost.

Naše hodnocení a závěr

Tefal FV 9845 je velmi výkonná napařovací žehlička vhodná i pro náročné uživatele. Disponuje parním výkonem 60 g/min a parním rázem až 260 g/min, čímž v našem srovnání žehliček vyniká. S vysokým příkonem 3 200 W by se navíc měla rychle nahřívat. Žehlicí plocha je z durilia, nabízí dobrou kluznost a odolnost. Objemná nádržka na vodu zajistí, že vodu nebude nutné často doplňovat.

Žehlička má minimální nároky na čištění, můžete do ní nalévat i vodu z kohoutku, dokáže totiž sbírat vodní kámen. Nechybí jí ani jiné pokročilé funkce, jako je automatické vypnutí, systém proti odkapávání či vertikální napařování. Jejím nedostatkem může být vyšší cena a lehce nadprůměrná hmotnost, proto pokud sháníte lehčí žehličku, doporučujeme například Gallet FAR 372. Ta už není natolik výkonná, pokročilé funkce jí však nechybí.

2 600 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová, Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Tefal FV 9845 | Hodnocení: 94,1 %
Veronika Vyskočilová se už několik let zabývá výběrem a porovnáváním nejdůležitějších domácích pomocníků, mezi které bezesporu patří i žehličky. Na této stránce najdete srovnání a článek ve kterém se dozvíte, jak žehličku vybrat. Autorka vám představí zásadní rozdíly mezi jednotlivými typy žehliček a vysvětlí, jak fungují různé funkce. Zabývala se také dalšími produkty pro domácnost jako jsou parní čističe, vodní vysavače nebo různé kuchyňské spotřebiče.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Mám nemocné ruce a potřebuji dobrou žehličku a lehkou , nikde nemůžu najit kolik žehličky váži. Proč není uváděna váha ?

Dopitová Dana

Dobrý den, hmotnost žehličky je pro mnohé velmi důležitým parametrem, proto ji u všech modelů uvádíme. Údaj najdete v posledním řádku první tabulky. V současném srovnání je nejlehčí žehlička Sencor SSI 2027.

Veronika Vyskočilová, redaktor

Prosím, má žehlička Tefal FV 9845 automatické nastavení teploty?
Chtěla bych si koupit skutečně dobrou žehličku, která by mi dlouho vydržela.
Nyní mi dosloužila žehlička Braun. Ta měla safírovou plochu a skutečně po letech používání nebyla plocha vůbec poškozena.
Děkuji za doporučení žehličky i vyjádření se k jednotlivým funkcím.

Zdeňka Vágnerová

Dobrý den, tento model nedisponuje automatickým nastavením teploty, je tedy nutné ji nastavit ručně. Automatická je v tomto případě alespoň vydávaná pára. Safír není v současnosti už jedinou odolnou žehlicí plochou, podobné vlastnosti má i durilium nebo konkrétními značkami patentované plochy s názvy jako Platinum, SteamGlide či Autoclean Catalys. Safírovou plochu nemá v našem srovnání aktuálně žádná žehlička, jako obecně dobré modely s odolnou plochou však můžeme kromě žehličky Tefal FV 9845 doporučit Braun SI 9188 BK, Tefal TurboPro Anti-Calc FV5630E0 nebo Tefal Ultimate Anti-calc FV9785E0.

Karolína Šerá, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Tefal FV 9845

Tefal FV 9845

1. místo  v porovnání
2 600 Kč Orientační cena