Menu

Recenze a test Tefal FV 9845

1. místo
94,1 % Celkové hodnocení
 • Samočištění
 • Vysoký výkon
 • Umí se sama vypnout
 • Vyšší cena
 • Lehce nadprůměrná hmotnost
2 600 Kč Orientační cena
 • 9,2/10
  Hodnocení základních parametrů a žehlení
 • 10/10
  Hodnocení funkcí
 • 94,1 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Tefal FV 9845 je napařovací žehlička, která překvapí svým výkonem. Nabízí totiž trvalý výstup páry 60 g/min a parní ráz až 260 g/min, obě hodnoty jsou přitom v době srovnání (prosinec 2020) vysoko nad průměrem. Žehlička by se proto měla postarat o dokonalé narovnání pomačkaného prádla a neměly by jí bránit záhyby, tlustší látky či dokonce více vrstev. Žehlicí plocha nese název Durilium AirGlide Autoclean a slibuje především dobrou kluznost, odolnost a také schopnost samočištění.

Co se týče uživatelského komfortu, nádržka na vodu má objem 350 ml, který je považovaný za vysokou hodnotu, takže při žehlení by nemělo být nutné často doplňovat vodu. Délka přívodního dosahuje 2,5 metru a hmotnost žehličky se pohybuje okolo 1,5 kg. Jsou sice k dostání i lehčí modely, váha ale není extrémně vysoká a se žehličkou by se mělo stále pohodlně manipulovat i po chvíli práce.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Tefal 36 % Tefal, 27 % Sencor, 9 % Gallet, 9 % Braun, 9 % Philips, 9 % Russell Hobbs
Typ Napařovací 100 % Napařovací
Výstup páry (g/min) 60 38,55
Parní ráz (g/min) 260 168,18
Materiál žehlicí plochy Durilium 36 % Keramika, 36 % Durilium, 9 % Nerez, 9 % SteamGlide, 9 % Neuvedeno
Objem nádržky na vodu (ml) 350 308,18
Délka kabelu (m) 2,5 2,12
Hmotnost (kg) 1,5 1,35

Hodnocení funkcí

Tato žehlička značky Tefal exceluje na poli funkcí, nechybí jí žádný podstatný parametr v našem srovnání. Hodí se tedy i pro náročné uživatele. Ty totiž potěší například automatickým vypnutím po půlminutě nečinnosti, když zůstane položená na prkně. Umí se ale sama vypnout i po 8 minutách ve vertikální poloze. Nechybí jí ani systém proti odkapávání, na prádle by tedy neměly zůstávat mokré skvrny. Voda by neměla kapat na zem ani při svislém žehlení, které Tefal FV 9845 také zvládne.

Uživatele příjemně překvapí také minimálními nároky na čištění, to zvládne žehlička prakticky sama. Můžete do ní nalévat vodu z kohoutku a přitom se nezanese vodním kamenem, dokáže jej totiž sbírat a vám pak stačí ho jen vysypat ze sběrné kazety. Na to vás navíc žehlička upozorní.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Anti-drip Ano 82 % Ano, 18 % Ne
Odvápňování Ano 91 % Ano, 9 % Ne
Automatické vypnutí Ano 73 % Ano, 27 % Ne
Kropení Ano 100 % Ano
Vertikální napařování Ano 100 % Ano
Samočištění Ano 91 % Ano, 9 % Ne

Naše hodnocení a závěr

Tefal FV 9845 je velmi výkonná napařovací žehlička vhodná i pro náročné uživatele. Disponuje parním výkonem 60 g/min a parním rázem až 260 g/min, čímž v našem srovnání žehliček vyniká. S vysokým příkonem 3 200 W by se navíc měla rychle nahřívat. Žehlicí plocha je z durilia, nabízí dobrou kluznost a odolnost. Objemná nádržka na vodu zajistí, že vodu nebude nutné často doplňovat.

Žehlička má minimální nároky na čištění, můžete do ní nalévat i vodu z kohoutku, dokáže totiž sbírat vodní kámen. Nechybí jí ani jiné pokročilé funkce, jako je automatické vypnutí, systém proti odkapávání či vertikální napařování. Jejím nedostatkem může být vyšší cena a lehce nadprůměrná hmotnost, proto pokud sháníte lehčí žehličku, doporučujeme například Gallet FAR 372. Ta však není už natolik výkonná, pokročilé funkce jí však nechybí.

2 600 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová, Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Tefal FV 9845 | Hodnocení: 94,1 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Tefal FV 9845

Tefal FV 9845

1. místo  v porovnání
2 600 Kč Orientační cena