Recenze AENO GH2S - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test AENO GH2S

Velmi dobré Celkové hodnocení

Mnoho funkcí v kategorii Přímotopy

Klady

  • Konvekční a infračervený ohřev
  • Libovolné umístění
  • Ovládání na dálku
  • Úsporný chod
  • Elegantní vzhled

Zápory

  • Vysoká investice
  • Trochu těžší konstrukce
  • Není nejvýkonnější
5 900 Kč Orientační cena

AENO GH2S zaujme na první pohled svým moderním designem a pečlivým zpracováním. Jedná se o přímotop z vyšší cenové kategorie, který by mohl díky vysokému počtu funkcí a vychytávek oslovit i náročnější zákazníky.

Základní charakteristiky

Výkon sice není u AENO GH2S výslovně uveden, ale protože bývá u přímotopů téměř 100%, lze usuzovat, že se jeho hodnota rovná příkonu 700 W. Mezi námi srovnávanými produkty jde o nižší hodnotu. Tento přímotop ovšem kombinuje konvekční ohřev s infračerveným, což by mělo zajišťovat efektivnější distribuci tepla.

Nenajdete zde tedy logicky ventilátor ani regulaci výkonu. Teplotu v místnosti lze regulovat prostřednictvím termostatu, který je dnes samozřejmostí i u produktů z nižších cenových hladin.

Funkce, bezpečnost a konstrukce

Kromě unikátního vzhledu AENO GH2S vyniká na poli funkcí a doplňků. Nechybí mu žádný bezpečnostní prvek a jako jeden z mála nabízí dálkové ovládání přes Wi-Fi. V aplikaci můžete regulovat teplotu, vytvořit provozní plán či kontrolovat spotřebu energie. Díky tomu by mohl dobře zapadnout do domácnosti, ve které převažují chytrá zařízení.

U tohoto přímotopu máte značnou svobodu co se týče umístění. V době psaní této recenze (srpen 2023) totiž nenajdete na trhu tolik přímotopů, které by bylo možné umístit na zeď i volně do prostoru. Je tedy čistě na výběru uživatele, kam přímotop umístí. Je vodotěsný, takže nebude mít problém ani s vlhkým prostředím v koupelně. Na časté přenášení mezi místnostmi je ale poměrně těžký, protože váží 8,9 kg.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

V době psaní této recenze (srpen 2023) sice neevidujeme k AENO GH2S vysoký počet uživatelských hodnocení, ale na druhou stranu představuje jeden z nejprodávanějších modelů své kategorie. Značka AENO se těší celosvětové popularitě a je vyhledávána hlavně nadšenci do chytrých technologií.

Výrobky AENO jsou velmi dobře hodnoceny i odborníky. V roce 2023 značka získala dvě ocenění v prestižní designové soutěži Red Dot Award, a to konkrétně za energeticky úsporné chytré topení.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Funkce a vychytávky představují hlavní přednosti přímotopu AENO GH2S. Samozřejmostí jsou všechny bezpečnostní prvky, dětský zámek a termostat. Zajímavou funkcí, kterou najdete zatím jen u hrstky produktů na trhu, je dálkové ovládání přes aplikaci. V té lze kromě nastavení teploty sestavit i plán topení, takže si můžete s režimem vytápění opravdu vyhrát.

Kvitujeme také kombinaci konvekčního a infračerveného ohřevu, libovolnou volbu umístění a elegantní design. Asi největší nevýhodou je zde cena, která může být pro některé zákazníky odrazující (hlavně s ohledem na nižší výkon). Také je potřeba počítat s tím, že s konstrukcí vážící 8,9 kg bude trochu náročnější manipulovat.

Porovnání s alternativami

Jestliže je pro vás důležitý elegantní design a dálkové ovládání, ale chcete produkt s trochu nižší cenovkou, mohl by vás zaujmout Klarstein Bornholm ACO7. Tento přímotop má navíc vyšší výkon (2 000 W), takže bez problémů vytopí i větší místnost. Díky kolečkům ho můžete pohodlně přesouvat mezi místnostmi, ale nelze ho upevnit na stěnu. Nechybí mu ani dálkové ovládání, které ovšem není ve formě aplikace, nýbrž dálkového ovladače.

Závěrečné shrnutí

AENO GH2S představuje moderně pojatý přímotop nabízející pestrou škálu funkcí a bezpečnostních prvků. Dá se ovládat přes mobilní aplikaci, takže by mohl zaujmout zákazníky, kteří mají slabost pro chytrá zařízení. Navíc si u něj můžete vybrat, zda dáte přednost umístění na zeď, nebo ho raději postavíte na zem. Díky voděodolnosti se dá nainstalovat i do koupelny.

Parametr Tento produkt
Výrobce

AENO

Umístění

Volně stojící bez koleček s možností zavěšení

Ventilátor

Ne

Příkon (W)

700

Termostat

Ano

Regulace výkonu

Ne

Stupně výkonu

Nastavuje se přímo teplota (0–40 °C)

Anti-Freeze

Ano

Časovač

Ano

Dálkové ovládání

Ano

Wi-Fi

Ano

Voděodolný

Ano

Další bezpečnostní pojistky

Ochrana proti přehřátí, ochrana proti převrhnutí, dětská pojistka

Barva

Bílá nebo černá

Výška (cm)

36,5

Šířka (cm)

100

Hloubka (cm)

1,1

Hmotnost (kg)

8,9

5 900 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: AENO GH2S | Hodnocení: Velmi dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana má osobní zkušenosti s použitím přímotopů i jiných typů doplňkového topení, tudíž se v této oblasti dobře orientuje. Jako redaktorka je velmi pečlivá, takže pro účely této stránky důkladně prozkoumala trh s přímotopy a nastudovala si jednotlivé funkce. Ráda tedy poradí, jak vybrat přímotop podle individuálních potřeb. Z témat týkajících se vytápění má na starosti ještě infrapanely, olejové radiátory, klasické radiátory a kotle na pelety.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze AENO GH2S

AENO GH2S

5 900 Kč Orientační cena