Menu

Recenze a test LG GSL760PZUZ

87,6 % Celkové hodnocení

Vítěz cena/výkon v kategorii Americké lednice

Jednotlivá hodnocení

 • 8,5/10
  Hodnocení spotřeby
 • 8,5/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 9,0/10
  Hodnocení mražení a akumulace
 • 8,7/10
  Hodnocení vybavení a funkcí

Klady

 • Velká kapacita
 • Výrobník ledu
 • Nízká hlučnost

Zápory

 • Chybí nulová zóna
 • Povrch se snadno ohmatá
 • Poličky nejsou nastavitelné
26 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje a hodnocení spotřeby

Americká dvoudveřová (side by side) lednice LG GSL760PZUZ je vhodná i pro osmičlenné domácnosti. Odpovídá tomu jak nadprůměrná kapacita chladicí části, která dosahuje 405 l, tak i mrazicí oddíl s objemem 196 l. Spotřeba lednice je nadprůměrných 431 kWh, což je ale u vyššího objemu pochopitelné. Lednice se řadí do nejčastěji zastoupené energetické třídy F.  Ročně za provoz této lednice zaplatíte asi 2 500 Kč (při ceně z roku 2021). S provozem přístroje se samozřejmě pojí určitá hlučnost. V tomto případě se ale jedná o poměrně nízkou úroveň hlasitosti třídy C, konkrétně 39 dB. Rozměry jsou poměrně obvyklé a nijak zvlášť nevybočují z průměru. Mírně vyšší je pouze hmotnost, tu pocítíte při stěhování. Konkrétní rozměry najdete v následující tabulce.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

LG

38 % Hisense, 23 % Samsung, 8 % Philco, 8 % Whirlpool, 8 % LG, 8 % Gorenje, 8 % Concept
Objem chladicí části

405

334,31
Objem mrazicí části

196

183,85
Umístění mrazáku

Vlevo

38 % Dole (dveře), 38 % Vlevo, 23 % Dole (šuplík)
Energetická třída

F

62 % F, 31 % E, 8 % C
Spotřeba (kWh za 1 rok)

431

346,15
Roční náklady na provoz v Kč 5,8 Kč/1kWh (2021)

2 500

2 007,58
Hlučnost (dB)

39

39,92
Třída hlučnosti

C

62 % C, 38 % D
Výška (cm)

179

180,75
Šířka (cm)

91,2

86,16
Hloubka (cm)

73,8

69,01
Hmotnost (kg)

124

108,67

Hodnocení mražení a akumulace

Jestliže dojde ve vaší domácnosti k výpadku proudu, budou uložené potraviny v bezpečí po dobu 10 hodin. Po celou dobu výpadku se ale snažte omezit otvírání dveří, ať zbytečně nepouštíte ven studený vzduch. Třída mražení je u modelu značky LG ****, což odpovídá až -24 °C. Bez obav tak můžete potraviny skladovat dlouhodobě. Malá část mrazáku (32 l) mrazí méně, jen na **, tedy na -12 °C. V této části můžete potraviny skladovat několik týdnů. Teplotu v chladicí a mrazicí části lze regulovat samostatně, bez obav tak jednu část můžete úplně vypnout.

Výkon mražení se téměř shoduje s průměrem. Za 24 hodin zvládne přístroj zamrazit až 12 kilogramů potravin. Jestliže budete chtít zmrazit větší množství potravin během krátké doby, můžete využít funkci rychlého mražení. Zabráníte tak ohřátí okolních potravin a tak snižování kvality. Funkci rychlého chlazení tato lednice nemá. Optimální provoz přístroje je při okolní teplotě +18 až 43 °C, to značí klimatická třída T. Při vyšší teplotě může být chlazení nedostatečné. Stejně jako ostatní moderní přístroje v této kategorii, je i tento model vybavený nenámrazovým systémem. Odpadá tak starost s odmrazováním a zároveň se zvyšuje energetická účinnost. Zejména milovníci chlazených nápojů ocení výrobník vody, ledové tříště a výdej chlazené filtrované vody.

Zdroj vody

Voda se čerpá přímo z vodovodního řadu pomocí připojené hadici. Nádržkou na vodu lednice nedisponuje. To ovšem znamená nutnost přípojky a promyšlení, kde vlastně lednice bude stát. Na druhé straně se však nemusíte bát, že by voda nebyla dost čerstvá.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Akumulační doba (hod)

10

12,15
Třída mražení

**** (-24 °C)

92 % **** (-24 °C), 8 % ** (-12 °C) a **** (-24 °C)
Výkon mražení (kg/24 hod)

12

11,15
Klimatická třída

T (+18 až +43 °C)

69 % SN-T (+10 až 43 °C), 15 % N-ST (+16 až +38 °C), 8 % N-T (+16 až +43 °C), 8 % SN (+10 až +32 °C)
Nenámrazový systém

Ano

100 % Ano
Extra rychlé chlazení

Ne

77 % Ano, 23 % Ne
Extra rychlé mrazení

Ano

100 % Ano
Výrobník ledu

Ano

46 % Ne, 38 % Ano, 15 % Manuální
Výdej pitné vody

Ano

54 % Ne, 46 % Ano
Připojení k vodovodu

Ano

69 % Ne, 31 % Ano
Nádržka na vodu

Ne

85 % Ne, 15 % Ano
Oddělená regulace teploty

Ano

100 % Ano

Hodnocení vybavení a funkcí

Vybavení funkcemi je v případě lednice LG poměrně bohaté. Samozřejmostí je ventilátor, který rozhání chladný vzduch po celém prostoru lednice, aby byly všechny potraviny dostatečně chlazeny.

Vnitřní uspořádání

Ve výbavě bohužel chybí nulová zóna, která je vhodná pro skladování rychle se kazících potravin jako například maso. Tuto speciální zásuvku měla pouze pětina z testovaných amerických lednic. Co však nechybí, je speciální zóna na skladování zeleniny, ve které je možné regulovat vlhkost, čímž zajišťuje delší čerstvost. Velkou výhodou je antibakteriální úprava, díky které se v lednici nemnoží mikroby, které by mohly znehodnotit vaše potraviny.

Výjimkou není ani chybějící minibar, který se u lednic objevuje spíše sporadicky. Ten umožňuje přístup do některých částí lednice bez nutnosti otvírat celé dveře. Jestliže potřebujete lednici přizpůsobit svým potřebám, pomůžou vám v tom výškově nastavitelné poličky.

Vnitřní uspořádání lednice

Ovládání

Veškeré nastavení se provádí pomocí displeje, který je umístěn u výdeje ledu. Displej je možné uzamknout pomocí dětské pojistky. Nenechavé prstíky dětí by tak neměly přenastavit teplotu, nebo pustit vodu. Diagnostiku lednice můžete provádět pomocí smart funkce. Vyhnete se tak například zbytečnému volání servisu.

Na otevřené dveře vás upozorní signál, nestane se tak, že byste například večer dveře špatně dovřeli, ráno se vzbudili a v kuchyni našli lednici plnou teplých a zkažených potravin.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Ventilátor

Ano

85 % Ano, 15 % Neuvedeno
Nulová zóna

Ne

77 % Ne, 8 % Ano, 15 % Neuvedeno
Zóna s regulovatelnou vlhkostí

Ano

46 % Ne, 31 % Ano, 23 % Neuvedeno
Antibakteriální úprava

Ano

54 % Ne, 38 % Ano, 8 % Neuvedeno
Minibar

Ne

85 % Ne, 15 % Ano
Nastavitelná výška poliček

Ano

77 % Ano, 8 % Ne, 15 % Neuvedeno
Alarm otevřených dveří

Ano

62 % Ano, 38 % Ne
Displej

Ano

100 % Ano
Dětský zámek

Ano

69 % Ne, 31 % Ano
Mobilní aplikace

Ano

77 % Ne, 15 % Ano, 8 % Neuvedeno
Invertorový kompresor

Ano

77 % Ano, 15 % Ne, 8 % Neuvedeno
Prodloužená záruka na kompresor

10 let

38 % 10 let, 23 % Ne, 23 % 20 let, 8 % 15 let, 8 % Neuvedeno

Názory uživatelů a dalších expertů

Současní majitelé chladničky jsou spokojení, zejména si pochvalují její velký objem a nízkou hlučnost. Pozitivně hodnotí také výrobník ledu, ačkoliv připomínají, že není uzpůsoben pro náročnější využití například v případě party. Pochvaly se dočkaly i moderní funkce – WiFi připojení a signál dlouhého otevření dveří.

Mezi nemnoha výtkami se objevila nemožnost nastavení polic a nutná výměna filtru, který navíc není právě nejlevnější. Někteří jsou také nespokojení s povrchem, který se snadno ochytá nebo obouchá.

Klady a zápory

Mezi hlavní přínosy této lednice patří velká kapacita a nízká hlučnost. Je také relativně úsporná a ve srovnání vyšlo najevo, že za její roční provoz utratíte méně než za některé menší modely. Pro nás představuje výhodu také výrobník ledu připojený na vodovodní řád, toto kritérium je však individuální a někdo by naopak přivítal nádobku na vodu místo přípojky. Lednice ve srovnání předstihla i některé dražší modely, nabízí tedy dobrý poměr ceny a výkonu.

Záporů zde mnoho nenaleznete. Někomu by mohla chybět nulová zóna, která se hodí v případě skladování snadno se kazících potravin. Také povrch by mohl být z lépe udržovatelného materiálu.

Naše hodnocení a závěr

LG GSL760PZUZ je americká lednice s velkou kapacitou. Chladicí část má objem 405 litrů, což je dostatečný prostor na potraviny i pro osm lidí. Mrazák pojme 196 litrů a je rozdělen do dvou částí. V jedné je teplotu možné nastavit až na -24 °C, v menší části pouze na -12 °C. I přes velkou kapacitu ale vnější rozměry nepřekračují standard. Model energeticky poměrně náročný, což ale k lednicím s velkým objemem patří. Výhodou je slušné vybavení funkcemi včetně zóny s regulovatelnou vlhkostí, antibakteriální úpravy a chytré diagnostiky. Slabinou je naopak chybějící nulová zóna, někdo může postrádat i minibar.

Jestliže je pro vás právě tato funkce zásadní, doporučujeme vám přečtení recenze LG GSX961NSAZ. Jedná se o lednici s velmi podobnými parametry a prosklenými dveřmi přístupnými z vnějšku.

26 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: LG GSL760PZUZ | Hodnocení: 87,6 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva se coby redaktorka ráda věnuje tématům do hloubky a své zkušenosti zúročuje také ve srovnání amerických lednic. Díky tomu, že si v rámci dané kategorie udržuje aktuální přehled, vás může seznámit s novinkami na trhu a poradí, do jakých vychytávek či konkrétních modelů se vyplatí investovat. Mimo americké lednice spadají do jejího repertoáru také klasické kombinované lednice a mnoho dalších témat.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den,
je možné používat lednici a mrazák, i když není připojena k vodovodu? Samozřejmě za předpokladu, že nebude fungovat výrobník ledu.
Rád bych si ji pořídil a používal, dokud instalatér neprovede přípojku vody.
Děkuji
Martin Šulc

Martin Šulc

Dobrý den, děkujeme za dotaz.
Ano, je to možné, lednice a mrazák budou normálně fungovat.

Iveta Polášková, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze LG GSL760PZUZ

LG GSL760PZUZ

26 000 Kč Orientační cena