Recenze a test LG GSX961NSAZ | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test LG GSX961NSAZ

4. místo
85,3 % Celkové hodnocení
 • Prosklené dveře
 • Invertorový kompresor
 • Ovládání pomocí aplikace
 • Vysoká pořizovací cena
 • Velké rozměry
 • Nadprůměrná spotřeba
50 000 Kč Orientační cena
 • 8,5/10
  Hodnocení spotřeby
 • 8,5/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 9,0/10
  Hodnocení mražení a akumulace
 • 8,3/10
  Hodnocení vybavení a funkcí
 • 85,3 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje a hodnocení spotřeby

Americká lednice LG GSX961NSAZ na první pohled zaujme svým neotřelým designem. Jedny z jejich dveří jsou totiž napůl prosklené a umožňují tak pohled do vnitřní části lednice. Hodí se tedy spíše do moderních interiérů. Svou cenou osloví také spíše náročnější zákazníky.

Kapacita této lednice je nadprůměrná (v době psaní recenze v červnu 2021) a poskytne dostatek prostoru až pro osmičlennou domácnost. Objem chladicí části je nadstandardních 405 litrů, mrazák má také nadprůměrnou kapacitu 196 litrů a je umístěn vlevo. Můžete tedy bez obav vyrazit na velký nákup a všechny potraviny bezpečně uložit do lednice. 

Energeticky se jedná o nadprůměrně náročný model, což vzhledem k objemu není úplně překvapující. Svou roční spotřebou 431 kWh se řadí do třídy F, stejně jako většina amerických lednic v našem srovnání. Ročně za provoz této lednice utratíte při ceně 5,8 Kč/kWh (cena v roce 2021) průměrně 2500 Kč. Lednice svým provozem vydává hluk 39 dB, což je víceméně v souladu s průměrem námi srovnávaných výrobků. Tichý chod i úsporu energie zajišťuje invertorový kompresor, na který se vztahuje prodloužená desetiletá záruka.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

LG

46 % LG, 15 % Hisense, 15 % Samsung, 8 % Concept, 8 % Gorenje, 8 % Whirlpool
Objem chladicí části

405

354,62
Objem mrazicí části

196

194,15
Umístění mrazáku

Vlevo

62 % Vlevo, 23 % Dole (dveře), 15 % Dole (šuplík)
Energetická třída

F

85 % F, 15 % E
Spotřeba (kWh za 1 rok)

431

392,62
Roční náklady na provoz v Kč 5,8 Kč/1kWh (2021)

2 500

2 277,09
Hlučnost (dB)

39

39,77
Třída hlučnosti

C

77 % C, 23 % D
Výška (cm)

179

180,28
Šířka (cm)

91,2

88,31
Hloubka (cm)

73,8

71,08
Hmotnost (kg)

132

112,62

Hodnocení mražení a akumulace

Parametry mrazení jsou více méně standardní v rámci kategorie amerických lednic.Mrazák je schopen akumulovat teplotu po dobu 10 hodin. Při výpadku proudu se tedy potraviny nerozmrazí téměř půl dne. Třída mrazení neboli mrazicí výkon je stejně jako u ostatních srovnávaných produktů ****. Znamená to, že mrazák je schopen vytvořit teplotu až -24 °C, která je vhodná i pro dlouhodobé skladování potravin. Tato třída je dnes již běžná. 

Lednice je určená na provoz při okolní teplotě od 18 do 43 °C, spadá tak do klimatické třídy T. U americké lednice se ale nepředpokládá, že by byla umístěna jinde než v kuchyni, například nevytápěné chodbě nebo garáži. Teplotu v lednici a mrazáku lze regulovat nezávisle na sobě, můžete tak jednu část zcela vypnout.

​Nenámrazový systém brání vzniku námrazy a šetří vám tak starost a práci s ručním odmrazováním. Rychlé zmrazení velkého množství potravin umožňuje funkce extra rychlého mrazení, která zabraňuje ohřátí okolních potravin. Obdobnou funkcí je extra rychlé chlazení, tu však tato lednice nemá. 

Zdroj vody

Tuto lednici není možné připojit k vodovodnímu řadu, je ale vybavena nádobkou na vodu. Lednici tak můžete postavit kamkoli, aniž byste museli mít vodovodní přípojku. Nevýhoda je nutnost doplňování vody. Při delším nepoužívání také hrozní zkažení vody v nádobce.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Akumulační doba (hod)

10

11,85
Třída mražení

**** (-24 °C)

92 % **** (-24 °C), 8 % ** (-12 °C) a **** (-24 °C)
Výkon mražení (kg/24 hod)

12

10,92
Klimatická třída

T (+18 až +43 °C)

38 % T (+18 až +43 °C), 31 % SN-T (+10 až 43 °C), 15 % N-ST (+16 až +38 °C), 8 % SN (+10 až +32 °C), 8 % N-T (+16 až +43 °C)
Nenámrazový systém

Ano

100 % Ano
Extra rychlé chlazení

Ne

62 % Ne, 38 % Ano
Extra rychlé mrazení

Ano

100 % Ano
Výrobník ledu

Ano

46 % Ano, 46 % Ne, 8 % Manuální
Výdej pitné vody

Ano

54 % Ano, 46 % Ne
Připojení k vodovodu

Ne

62 % Ne, 38 % Ano
Nádržka na vodu

Ano

85 % Ne, 15 % Ano
Oddělená regulace teploty

Ano

100 % Ano

Hodnocení vybavení a funkcí

K udržování čerstvosti potravin napomáhá ventilátor, který udržuje rovnoměrnou cirkulaci vzduchu. Vzduch je navíc filtrován pomocí technologie Pure N Fresh, která zabraňuje vzniku zápachu a prodlužuje trvanlivost potravin. Na udržování čerstvosti se podílejí také speciální zóny určené pro skladování různých druhů potravin. 

Vnitřní uspořádání

Nulová zóna udržuje teplotu těsně nad 0 °C a je vhodná k uchovávání potravin, které rychle podléhají zkáze, například syrového masa. Zóna s regulovatelnou vlhkostí je vhodná na uchovávání ovoce a zeleniny. Stejně jako většina srovnávaných lednic nemá LG GSX961NSAZ antibakteriální úpravu. 

Dominantou této lednice jsou prosklené dveře které slouží jako minibar. Speciální technologie zamezuje úniku chladného vzduchu tím, že není nutné dveře otevírat k pohledu do lednice. Poklepáním na dveře se světlo uvnitř rozsvítí a vy tak máte přehled o obsahu. Zároveň lze tyto dveře samostatně otevřít, čímž získáte přímý přístup k přihrádkám umístěným ve dveřích. 

Poličky však nejsou výškově nastavitelné, nelze je tedy přizpůsobovat. V případě, že dveře nejsou dovřeny, zapne lednice signál. Nemělo by se tedy stát, že necháte lednici pootevřenou. Nemá však funkci alarmu při zvýšené teplotě. 

Vyobrazení vnitřního uspořádání americké lednice LG

Ovládání

Na vnějších dveřích se nachází panel kombinující displej, nápojový automat a výdejník ledu. Na displeji lze nastavit teplotu v obou částech zařízení a aktivovat jednotlivé módy. Panel je možné také  zamknout díky dětské pojistce. Nedojde tak náhodnému přenastavení či vypnutí přístroje, nebo zranění při spuštění ledovače či automatu na vodu. 

Tuto lednici lze ovládat nejen přímo, ale také na dálku pomocí mobilní aplikace. Ta vám umožňuje také lednici diagnostikovat. To vám může ušetřit spoustu času i peněz za servis. některé malé problémy totiž můžete snadno vyřešit i sami doma.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Ventilátor

Ano

92 % Ano, 8 % Neuvedeno
Nulová zóna

Ano

92 % Ne, 8 % Ano
Zóna s regulovatelnou vlhkostí

Ano

54 % Ano, 38 % Ne, 8 % Neuvedeno
Antibakteriální úprava

Ne

62 % Ne, 31 % Ano, 8 % Neuvedeno
Minibar

Ano

85 % Ne, 15 % Ano
Nastavitelná výška poliček

Ne

62 % Ano, 38 % Ne
Varovný signál při vyšší teplotě

Ne

54 % Ne, 31 % Ano, 15 % Neuvedeno
Alarm otevřených dveří

Ano

85 % Ano, 15 % Ne
Displej

Ano

100 % Ano
Dětský zámek

Ano

62 % Ano, 38 % Ne
Mobilní aplikace

Ano

54 % Ano, 38 % Ne, 8 % Neuvedeno
Invertorový kompresor

Ano

77 % Ano, 23 % Ne
Prodloužená záruka na kompresor

10 let

62 % 10 let, 23 % Ne, 8 % 15 let, 8 % 20 let

Názory uživatelů a dalších expertů

Uživatelé si pochvalují zejména prostornost vnitřního prostoru v chladicí i mrazicí části. Pozitivně hodnotí design i kvalitu provedení, oceňují také prosklená dvířka Door-in-Door. A to jak kvůli estetice a praktičnosti, tak kvůli světýlku a možnosti podívat se do lednice bez nutnosti ji otvírat a větrat. chladný vzduch. Shodují se také na tom, že ovoce a zelenina díky použitým technologiím vydrží v lednici čerstvé po dlouhou dobu.

Některým vadí pevně umístěné poličky ve dvířkách bez možnosti přenastavení. Mnozí upozorňují na velké rozměry, jsou podle nich ale pochopitelné.

Lednice získala velmi dobré hodnocení také na portálu Trustedreviews.com, kde byla oceněna jako velmi doporučovaný produkt.

Klady a zápory

Lednice LG GSX961NSAZ přináší mnoho výhod. Má opravdu velmi objemný vnitřní prostor s dostatkem místa, je tichá a energeticky úsporná díky lineárnímu invertorovému kompresoru. Předností jsou průhledná dvířka, která umožňují pohled do lednice bez nutnosti jejího otevření a zároveň umožňují přístup do přední části chladicího prostoru. Užitečná je možnost ovládání jak na uzamykatelném dotykovém panelu, tak dálkově pomocí aplikace v telefonu.

Největší nevýhodou je vysoká pořizovací cena. Někomu mohou vadit také větší rozměry či hmotnost.

Naše hodnocení a závěr

Lednice LG GSX961NSAZ je vhodná pro náročné uživatele, kteří touží po designové lednici, s velkou kapacitou. Díky objemu 405 litrů je vhodná až pro osmičlenné domácnosti. Mrazák s objemem 196 l je umístěn vlevo, jedná se tedy o typ side by side. Nejvýraznějším prvkem jsou prosklená dvířka, která lze samostatně otevřít a získat tak přístup k přihrádkám ve dveřích. Spotřeba je nadprůměrná, což ale odpovídá velkému objemu. Průměrné roční náklady na provoz této lednice se pohybují kolem 2500 Kč. Nevýhodou je zejména vysoká pořizovací cena.
Pokud hledáte lednici s automatickým výrobníkem ledu, ale nechcete investovat tak vysokou částku a obejdete se bez průhledných dvířek, doporučujeme LG GSL960PZBZ.

50 000 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: LG GSX961NSAZ | Hodnocení: 85,3 %
Veronika Vyskočilová je jednou z našich služebně nejstarších redaktorek. Kategorii amerických lednic má na starosti od úplného počátku, dokáže vám proto osvětlit všechny aspekty výběru. Ve volném čase se zabývá hlavně vařením, proto je autorkou mnoha kuchyňských témat na naší stránce. Kromě amerických lednic se věnuje také těm klasickým. Její podpis najdete ale i u menších kuchyňských spotřebičů jako jsou rýžovary nebo tyčové mixéry.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze LG GSX961NSAZ

LG GSX961NSAZ

4. místo  v porovnání
50 000 Kč Orientační cena