Menu

Aquaphor Provance – Recenze, testy a srovnání

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Filtrační konvice a výdejníky

Klady

  • Dlouhá životnost filtru
  • Najednou přefiltruje 2,1 l
  • Indikátor výměny filtru
  • Atraktivní design
  • Kladné recenze

Zápory

  • Ne do dvířek lednice
  • Pouze 1 filtr v balení
500 Kč Orientační cena

Filtrační konvice Aquaphor Provance spadá do střední cenové kategorie, avšak pyšní se skvělými hodnotami parametrů, za které by se nemusely stydět ani výrazně dražší varianty.

Základní charakteristiky

Aquaphor Provance je filtrační konvice s velmi dobrým poměrem ceny a výkonu. Seženete ji za cca 500 Kč, takže spadá do střední cenové relace. Cenově srovnatelná konkurence se jí však v rámci důležitých parametrů zdaleka nerovná. Konvice Aquaphor nabízí nadstandardně velký objem 4,2 litru, takže se hodí i do větších domácností a všude tam, kde o její využití nebude nouze.

Skvěle na tom je také co do poměru okamžitě přefiltrované vody. Zatímco některé konkurenční konvice mají sice velký objem, ale okamžitě zvládnou přefiltrovat jen cca 1,5 litru, konvice Aquaphor Provance přefiltruje najednou hned 2,1 litru, což je jedna z nejlepších hodnot na trhu. Kladně vnímáme také její zpracování. Vyrobena je totiž z tritanu, který v sobě pojí výhody skla a plastu, takže je konvice poměrně odolná a designově atraktivní. Tomu ostatně napomáhá i její baculatý tvar, čímž se odlišuje od většiny konkurence.

Bohužel se ale konvice skrze tvar nevejde do dveří lednice, jako například Brita Marella Cool. Na druhou stranu je ale výhodou, že lze hlavní nádobu umývat v myčce nádobí (samozřejmě s vyjmutou filtrační kartuší). Kladně hodnotíme také to, že konvici seženete ve dvou barevných provedeních – a to v kombinaci průhledné nádoby a černého nebo bílého víka.

Výbava a filtrační médium

V rámci výbavy musíme vyzdvihnout počítadlo životnosti filtru, které je ale pouze mechanické. Pozitivum je také snadné plnění díky výklopnému víku a pohodlné nalévání díky automaticky sklopné nálevce. Dovnitř konvice se díky ní nepráší. Jednou z hlavních předností je zde také filtrační patrona, která má extrémně dlouhou životnost, které konkurenční modely nedosahují.

Jedna patrona Aquaphor A5 zvládne přefiltrovat až 350 litrů vody, takže vám vydrží zhruba 3 měsíce. Z kohoutkové vody odstraňuje chlor, rez, olovo a další nečistoty, které se v ní běžně vyskytují. Má více filtračních vrstev, které zajišťují dlouhou životnost i v případě zakalené vody. Skvělé také je, že vodu filtr obohacuje hořčíkem pro vaše zdraví a lepší chuť.

Parametr Tento produkt
Typ

Filtrační konvice

Použití

Pro kohoutkovou vodu

Objem okamžitě přefiltrované vody (l)

2,1

Celkový objem (l)

4,2

Životnost filtru (l)

350

Indikátor výměny filtru

Mechanický

Počet filtrů v balení

1

Materiál

Tritan

Vlastnosti

Vhodné do myčky

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Filtrační konvice Aquaphor Provance sklízí v době psaní této recenze (březen 2024) výborné recenze. O velké míře spokojenosti uživatelů svědčí například celkový průměr všech hodnocení na portále heureka.cz, který dosahuje 98 %. Celkem přitom recenzi napsalo hned 45 uživatelů. Nejvíce si uživatelé na konvic pochvalují příjemnou cenu a rychlou filtraci vody v porovnání s konkurencí. Kladně v porovnání s konkurencí hodnotí také levnější filtrační patrony, které zvládnou přefiltrovat až 3krát více vody.

Negativních hodnocení konvice moc nesklízí. Objevuje se například výtka k manuálnímu počítadlu životnosti filtru, které mohou děti nechtěně posunout. Nevýhodou je pro některé také mřížka, přes kterou protéká voda z kohoutku, která se špatně čistí od vodního kamene.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Hlavní výhodou této filtrační konvice je bezpochyby skvělý poměr ceny a výkonu. Nabízí nadstandardně velký objem, přičemž najednou dokáže přefiltrovat rovněž nadprůměrné množství vody. Hodí se díky tomu i do početnějších domácností. Jako výhodu vnímáme také dlouhou životnost filtru a také nízkou pořizovací cenu, takže ani provozní náklady konvice nejsou extra vysoké. Oproti konkurenci se odlišuje svým baculatějším tvarem, díky kterému je nejen více atraktivní, ale také má lepší stabilitu a nehrozí nechtěné převrácení.

Nevýhodou může být fakt, že se konvice nevejde do dveří lednice jako některé jiné konkurenční modely. Nechybí jí sice počítadlo životnosti filtru, které je ale pouze mechanické. Navíc v balení najdete pouze jednu filtrační patronu, což je ale poměrně běžné.

Porovnání s alternativami

Pokud si chcete prohlédnout více podobných modelů a hledáte alternativu k filtrační konvici Aquaphor Provance, podívejte se například na Brita Marella Cool. Je to jedna z nejoblíbenějších variant na trhu, která se také může pochlubit docela dobrým poměrem ceny a výkonu. Její celkový objem dosahuje 2,4 litru, najednou však zvládne přefiltrovat jen 1,4 litru, takže se hodí spíše pro menší domácnosti. Její filtr pak zvládne přefiltrovat 100 litrů vody, takže má výrazně kratší životnost oproti filtru Aquaphor. Brita konvice ale nabídne elektronický indikátor výměny filtru a vejde se do dveří lednice.

Závěrečné shrnutí

Filtrační konvice Aquaphor Provance zaujme všechny uživatele, kteří cílí na výrobky s vynikajícím poměrem ceny a výkonu. Jedná se o model s průměrnou pořizovací cenou, přitom se pyšní skvělými hodnotami parametrů, kterých mnohdy nedosahují ani výrazně dražší produkty. V rámci domácích modelů má největší celkový objem, navíc zvládne najednou přefiltrovat nadstandardně až 2,1 litru vody.

Největší výhodu však vnímáme v rámci životnosti filtru, který je určený až na 350 litrů přefiltrované vody, takže vydrží zhruba 3 měsíce. Kladně hodnotíme také atraktivní design. Nevýhodou je ale jen jedna filtrační kartuše v balení a fakt, že se konvice skrze svůj tvar nevejde do dveří lednice.

500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Aquaphor Provance | Hodnocení: Velmi dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka

Iva se už bezmála 5 let pohybuje v prostředí online marketingu, kde nasbírala celou řadu zkušeností, a to jak z oblasti copywritingu, který je její srdeční záležitostí, tak i ze světa SEO. Nejraději se věnuje tématům okolo domácích spotřebičů, protože je i sama testuje, a sportu, kterým se snaží vyvažovat hodiny strávené u počítače.


Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Aquaphor Provance

Aquaphor Provance

500 Kč Orientační cena