Menu

Recenze a srovnání Babbel

87,1 % Celkové hodnocení

Učení i na cestách v kategorii Online jazykové kurzy němčiny

Klady

 • Lekce NJ i pro pokročilé
 • Živý konverzační klub
 • Veškeré výukové metody
 • Celé lekce i offline na telefon
 • Zkušební lekce zdarma

Zápory

 • Výuka není v češtině
 • Nelze studovat dva jazyky pod jedním předplatným
 • Nenabízí specializace
1 500 Kč/rok Orientační cena

Seznámení s portálem

Babbel.com je celosvětový portál na výuku cizích jazyků, kterých je v době srovnání (září 2022) celkem 13. Nenabízí ale výuku v češtině, ale angličtině nebo v jednom z dalších osmi cizích jazyků. Nabízí kurzy pro začátečníky, pokročilé, a dokonce i zkušenější studenty. Výuka je poměrně interaktivní, nechybí žádné výukové metody a čekají na vás i některé nadstandardní služby.

 

Nabídka jazyků a jejich úrovní

Babbel v době psaní recenze (září 2022) disponuje kurzy v celkem 13 světových jazycích. Jedná se o:

 • Španělština
 • Němčina
 • Italština
 • Francouzština
 • Portugalština
 • Švédština
 • Turečtina
 • Holandština
 • Polština
 • Indonéština
 • Norština
 • Dánština
 • Ruština

U většiny kurzů jsou dostupné lekce jak pro úplné začátečníky, tak i pokročilejší studenty, obsah lekcí odpovídá zhruba úrovním A1-C1. Kurzy na úrovni C přitom nejsou u všech portálů s jazykovými kurzy typické. Ty nejpopulárnější kurzy a jejich konkrétní nabídku uvádíme níže v tabulce i kapitolách pod ní:

Španělština Němčina Francouzština
A1
A2
B1
B2
C1
C2 x x x
Balíčky slovíček x x x
Odborné specializace x x x

 

Kurzy španělštiny Babbel

Na počátku je důležité zmínit, že se portál Babbel hodí jen pro znalce angličtiny, kurzy cizích jazyků totiž neprobíhají v češtině. Jednou z největších předností tohoto kurzu je pak rozsáhlá nabídka levelů španělského jazyka, které odpovídají úrovním od A1 až po C1. Babbel tak mohou využívat jak úplní začátečníci, tak velmi pokročilí studenti.

Jakou úroveň se rozhodnete studovat, závisí jen na vás, a level můžete v průběhu kdykoliv změnit. Už zde ale nenajdete samostatné balíčky slovíček nebo odborné specializace.

Kurzy němčiny Babbel

Kurzy němčiny nejsou na portálu Babbel.com roztříděny a pojmenovány dle oficiálních jazykových úrovní. Je však k dispozici šest levelů, které jsou nabízeny uživatelům s různým stupněm znalostí, od začátečníků přes mírně pokročilé až po pokročilé studenty. Odpovídají jazykovým úrovním A1 až C1. Lekce jsou ale spíše všeobecné, zaměření na jednotlivá profesní odvětví nečekejte.

Kurzy francouzštiny Babbel

I v kurzech francouzštiny má Babbel stejný systém a nabídku jako v kurzech jiných jazyků. Najdete zde všechny jazykové levely, začátečníky (A1) počínaje, pokročilými (C1) konče. Z hlediska rozsahu úrovní si proto vybere opravdu každý, což není u všech portálů s kurzy francouzštiny typické. Lekce jsou ale zaměřeny obecně, bez nejrůznějších specializací.

 

Služby ke kurzům

V jazykových kurzech na Babbelu je možné vybrat si level podle vašich potřeb i rozmarů, při volbě úrovně máte volnou ruku. Lekce nejsou rozděleny striktně dle oficiálních úrovní, Babbel má vlastní rozdělení, které ale poměrně odpovídá. Pokud si nejste jisti, jaký level právě ve vybraném jazyce máte, můžete si udělat vstupní test v těchto jazycích:

 • Španělština
 • Francouzština
 • Němčina
 • Italština
 • Portugalština

Babbel sice neslouží jako oficiální příprava na jeden z mezinárodních certifikátů, respektive zkoušek, nicméně po absolvování kurzu můžete získat jeho vlastní certifikát, kterým stvrdíte vaše znalosti. Dokument si jednoduše stáhnete z vaší hlavní stránky po přihlášení do webového rozhraní, v mobilní aplikaci dostupný není.

Parametr Tento produkt
Počet nabízených jazyků

13

Možnost volby úrovně

Ano

Rozřazovací test

Ano

Oficiální příprava na certifikát

Ne

Výstupní certifikát

Ano

Podoba výuky

Výuka cizích jazyků se na tomto portálu hodí pouze pro ty, kteří již ovládají angličtinu nebo případně jiný cizí jazyk natolik, aby porozuměli zadání, lekce totiž nejsou v češtině. Za to na vás čekají všechny standardní metody učení, jako je čtení, psaní, poslech i mluvení. Budete mít přístup k nahrávkám s mluvou rodilých mluvčí, což pomůže k naposlouchání správné výslovnosti i přízvuku.

Na portálu Babbel ale není dostupný online lektor, který by se alespoň na krátkou dobu věnoval jen a pouze vám v případě, že si s něčím nebudete vědět rady. Respektive lektor zde k dispozici je, pouze ale v živých lekcích s dalšími studenty. Živé skupinové lekce jsou jednou z nejlepších metod pro procvičování konverzace a v době porovnání (září 2022) probíhají ve španělštině, němčině, italštině a francouzštině. Je ale nutné si za ně připlatit.

Parametr Tento produkt
Výuka v češtině

Ne

Různé metody učení

Ano

Čtení

Ano

Psaní

Ano

Poslech

Ano

Mluvení

Ano

Možnost lektora

Ano

Výuka dle rodilých mluvčí

Ano

Další funkce

Živé skupinové lekce

Kompatibilita jazykových kurzů

Online jazykové kurzy na portálu Babbel jsou z hlediska kompatibility jedny z nejlepších v našem srovnání v září 2022. Je možné je spustit jak na počítači v internetovém prohlížeči, tak v mobilní aplikaci. Tu stáhnete na telefony či tablety s operačním systémem iOS i Android.

Jak rozhraní webu, tak aplikace nejsou v češtině, běží v anglickém jazyce, případně v jednom z dalších osmi. Čím ale Babbel nad jinými portály vyniká, je plnohodnotný přístup k celým lekcím i bez připojení k internetu. To je ale umožněno jen v mobilní aplikaci, odkud si je do vašeho zařízení můžete stáhnout.

Parametr Tento produkt
Počítačová verze

Ano

Mobilní aplikace

Ano

Aplikace pro Android

Ano

Aplikace pro iOS

Ano

Aplikace v češtině

Ne

Funguje i offline

Plnohodnotně

Cena a licence jazykových kurzů

Babbel dříve nabízel kurzy 13 cizích jazyků i zdarma, nyní je ale zpoplatněn, je tedy nutné předplacení vždy na určité časové období. Na výběr je celkem pět možností: 1 měsíc, 3 měsíce, půl rok, rok a přístup navždy. Čím delší období vyberete, tím je cena za jeden měsíc nižší. Navíc si ještě můžete vybrat, zda stojíte pouze o Babbel App, která zahrnuje pouze materiály k samostudiu, nebo i o Babbel Live, což je verze obohacená o živé lekce s lektorem a osobní zpětnou vazbu.

Jako všechny lepší kurzy nabízí i Babbel 20denní zkušební lhůtu, ve které si prémiový přístup můžete vyzkoušet, respektive vám v případě nespokojenosti vrátí peníze. Výhoda placené verze je především v neomezeném přístupu ke všem lekcím a personalizace kurzů s denním vyhodnocováním. I zdarma ale máte k dispozici lekce na vyzkoušení.

Je však důležité zmínit, že se předplatné pořizuje vždy do jednoho vybraného jazyka. Pokud se chcete učit více cizích jazyků zároveň, budete si muset koupit odpovídající počet předplatných, v jednom se vám zkrátka neotevře přístup ke všem nabízeným jazykům. Kurzy Babbel můžete také zakoupit vašemu blízkému jako dárek v dárkovém poukazu.

 

Parametr Tento produkt
Slevový kód

Ne

Možnost zakoupení

Pouze předplatné

Zakoupení po balíčcích

Ne

Cena za jednu úroveň

Nerelevantní

Cena doplňkových balíčků

Nerelevantní

Předplatné na určitou dobu

Ano

Varianty předplatného

1, 3, 6, 12 měsíců, navždy

Cena předplatného

800 až 23 000 Kč

Možnost doživotní licence

Ano

Zkušební verze

Ano

Přístup k více jazykům najednou

Ne

Zakoupení jako dárek

Ano

Hodnocení uživatelů

Babbel je oblíbeným portálem a aplikací na výuku cizích jazyků, své studenty má prakticky všude po světě. Studenti oceňují, že v lekcích nechybí žádná výuková metoda, a tak se dle recenzí opravdu něčemu přiučí. Navíc si učivo mohou přizpůsobit svému vlastnímu tempu a jednotlivé lekce jsou podle nich tak akorát dlouhé.

Musíte ale počítat s tím, že Babbel běží v angličtině, pro některé české uživatele s nižší úrovní angličtiny je to dle recenzí problém a zadáním někdy nerozumí. Babbel sice bere tyto recenze v potaz a do budoucna plánuje české rozhraní přidat, nicméně tvůrci ještě žádné datum nezveřejnili.

Z recenzí dále vyplývá, že mobilní aplikace se v některých případech neumí synchronizovat s rozhraním v prohlížeči nebo má někdy potíž s načítáním obrázků. Někteří uživatelé také vytýkají svázanost obsahu s platbami, zdarma je k dispozici pouze zanedbatelná část veškerého učiva.

Hlavní klady a zápory

Na portálu Babbel se vám dostane výběru ze 13 světových jazyků, v nichž na vás navíc čekají lekce na všech úrovních, což u jiných platforem není zvykem. Studovat zde mohou tedy jak začátečníci, tak i pokročilí a zkušení. Čekají na vás všechny výukové metody včetně procvičování mluvení, možnost stažení mobilní aplikace, na telefonu navíc můžete lekce spustit i bez připojení k internetu.

Pokud chcete své studium ještě více prohloubit, můžete si zvolit přístup do živých skupinových lekcí s lektorem, což je ale dražší než samostudium. K dispozici máte výběr z 5 délek předplatného, lekce si ale můžete předem zdarma vyzkoušet. Po absolvování kurzu vás Babbel obdaruje vlastním certifikátem.

Berte ale v potaz angličtinu jako jazyk výuky, rozhraní portálu ani aplikace není v češtině. Nevýhodou je také fakt, že pod jedním předplatným můžete studovat pouze jeden zvolený jazyk, který nelze změnit.

Porovnání s alternativami

Babbel je portál, který běží v angličtině, tedy i jeho nabízené jazykové kurzy nejsou v češtině. Pokud potřebujete češtinu jako jazyk výuky, můžeme jako alternativu doporučit kurzy na portálu OnlineJazyky. Ten ale nabízí zhruba o polovinu méně jazyků ke studiu v době srovnání (září 2022).

Kromě toho zde navíc najdete oficiální přípravu na mezinárodní jazykové zkoušky a také možnost zakoupení kurzů po vybraných jazykových úrovních či jiných balíčcích. Na druhou stranu nefungují kurzy na OnlineJazyky plnohodnotně bez připojení k internetu, pouze si můžete stáhnout některé materiály na cesty.

Naše hodnocení a závěr

Babbel můžeme doporučit i náročnějším uživatelům, kteří hledají jazykový kurz se širšími možnostmi. Vyniká především v bohaté nabídce jazykových úrovní ve svých 13 jazycích, najdete zde všechny oficiální úrovně od A1 až po C2. Volba úrovně přitom záleží na vás, může vám ji však pomoci určit rozřazovací test. Kurzy jsou dostupné na počítači i telefonu v aplikaci, v ní je navíc možnost stažení celých lekcí na studium i bez internetu.

V kurzech najdete všechny výukové metody včetně nahrávek s mluvou rodilých mluvčích. Babbel navíc nabízí možnost zakoupení živých skupinových lekcí, kde budete s několika málo dalšími studenty konverzovat v jednom ze čtyř vybraných jazyků, a navíc dostanete osobní zpětnou vazbu od lektora. Je důležité zmínit, že Babbel vyučuje jazyky v angličtině (nebo několika jiných světových jazycích), české rozhraní byste zde ale hledali marně.

Kurzy Babbel fungují pouze po předplacení, a to buď levnější verze pro samostudium, nebo balíčku s živými lekcemi. Předplácí se vždy na jeden či tři měsíce, půl roku nebo rok. K dispozici je také doživotní předplatné. Nedostatkem online kurzů na portálu Babbel je potom absence odborných specializací a také přípravy na mezinárodní zkoušky či certifikát. To najdete například na portálu OnlineJazyky.

1 500 Kč/rok Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Babbel | Hodnocení: 87,1 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína dokáže poznat, jak má vypadat kvalitní jazykový kurz, všechny parametry má totiž nastudované do hloubky. Dokáže tedy stanovit doporučený obsah jednotlivých jazykových úrovní nebo nezbytné výukové metody. S ohledem na online kurzy němčiny ví, jak je důležité, aby kurz nabízel také procvičování mluvy. Najdete ji podepsanou i pod jinými online jazykovými kurzy či pod výběrem nejlepších destinací na dovolenou.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den,
když si kurs zaplatím na rok, znamená to, že po vypršení toho roku mě z bankovní karty bez mého souhlasu sami strhnou další částku na další rok? A tak dále, dokud to nějakým způsobem sám nezkusím zastavit?

Děkuji.
S pozdravem,
Petr K.

Petr K.

Dobrý den, v podstatě máte pravdu. Předplatné většinou fungují na tomto principu, strhávají se automaticky ve stejné datum, jako byla provedena první platba. V případě portálu Babbel ale můžete předplatné zrušit kdykoli až do posledního dne před další platbou. Předplatné zrušíte jednoduše tak, že po přihlášení do Vašeho profilu kliknete na Profile and Settings, dále Account Information a nakonec Cancel auto-renewal.

Karolína Šerá, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Babbel

Babbel

1 500 Kč/rok Orientační cena