Menu

Recenze a srovnání Rosetta Stone

83,1 % Celkové hodnocení

Pro angličtináře v kategorii Online jazykové kurzy angličtiny

Klady

 • Možnost živých lekcí s lektorem
 • Všechny výukové metody
 • Vlastní výstupní certifikát
 • Při zakoupení doživotní licence přístup ke všem jazykům
 • Verze pro školy a firmy

Zápory

 • Výuka není v češtině
 • Výuka maximálně na levelu B1-B2
 • Nelze studovat více jazyků pod jedním předplatným
 • Bez zaplacení není přístup ani na zkoušku
 • Není k dispozici vstupní test
3 500 Kč/rok Orientační cena

Seznámení s portálem

Jazykové kurzy na stránce Rosetta Stone doporučujeme především těm z vás, kteří dobře ovládáte angličtinu, výuka zde totiž neprobíhá v češtině. Jedná se o světový portál, který slouží k výuce cizích jazyků, v době recenzování (září 2022) jich nabízí 25, což je spíše vyšší číslo v našem srovnání.

Nabídka jazyků a jejich úrovní

Na portálu Rosetta Stone najdete na 25 kurzů cizích jazyků. Mezi ty nejvíce populární patří:

 • Angličtina (americká nebo britská)
 • Španělština
 • Francouzština
 • Italština
 • Němčina
 • Arabština
 • Čínština
 • Japonština
 • Ruština
 • a další

Rosetta Stone nabízí všechny jazykové lekce v angličtině. Na výběr máte na ze tří úrovní obtížnosti, které sice nejsou označené dle oficiálních názvů, odpovídají však levelům A1, A2 a B1, u britské a americké angličtiny odpovídá nejvyšší level B1-B2. Kurzy na úrovni C pro pokročilé uživatele zde k dispozici nejsou.

Vybrali jsme nejrozšířenější jazykové kurzy Rosetta Stone a pro přehled vidíte jejich nabídku níže v tabulce.

Angličtina Španělština Francouzština Němčina
A1
A2
B1
B2 x x x
C1 x x x x
C2 x x x x
Balíčky slovíček x x x x
Odborné specializace x x x x

Služby ke kurzům

Mezi doplňkovými službami, které usnadňují nebo nějakým způsobem zkvalitňují studium jazykových kurzů, můžete v případě portálu Rosetta Stone najít zhruba polovinu standardně nabízených funkcí. Benefitem je, že si můžete sami zvolit, jakou jazykovou úroveň chcete studovat. V tomto ohledu je k výběru úroveň pro začátečníky, pokročilé a zběhlé studenty.

Chybí zde ale možnost udělat si vstupní rozřazovací test, který by vám pomohl určit, na jaké úrovni vaše znalosti jsou. Volba tedy záleží jen a pouze na vás. Jazykové kurzy Rosetta Stone neslouží jako oficiální příprava na certifikát a lekce jsou zaměřeny spíše všeobecně, nicméně si můžete vygenerovat vlastní Rosetta Stone certifikát o absolvování kurzu.

Parametr Tento produkt
Počet nabízených jazyků

25

Možnost volby úrovně

Ano

Rozřazovací test

Ne

Oficiální příprava na certifikát

Ne

Výstupní certifikát

Ano

Podoba výuky

Pokud se rozhodnete pro tyto jazykové kurzy, dostanete se ke všem výukovým metodám. A to ke psaní a čtení, díky kterým si ujasníte gramatická pravidla a rozšíříte slovní zásobu, tak i k poslechu a mluvení, což je důležité pro naposlouchání správné intonace a osvojení si použití vybraného jazyka. V nahrávkách nechybí mluva rodilých mluvčí.

Jednou z hlavních výhod portálu Rosetta Stone je pak také možnost konverzace s rodilým mluvčím v soukromých lekcích, kde se bude věnovat jen a pouze vám. Za jeho služby je ale nutné zaplatit zvlášť, není součástí předplatného.

Skrz portál se mohou učit jak jednotlivci, tak i firemní nebo školní kolektivy. Ve druhém případě se podoba výuky liší především tím, že všichni členové skupiny mají přístup ke společnému rozhraní, kde vidí svůj pokrok a mohou se navzájem motivovat. Nadřízený nebo učitel zde také může zvolit typy cvičení do jednotlivých lekcí. Tyto nadstandardní služby je ale také nutné zakoupit samostatně.

Parametr Tento produkt
Výuka v češtině

Ne

Různé metody učení

Ano

Čtení

Ano

Psaní

Ano

Poslech

Ano

Mluvení

Ano

Možnost lektora

Ano

Výuka dle rodilých mluvčí

Ano

Další funkce

Rosetta Stone pro podniky a školy

Kompatibilita jazykových kurzů

Kurzy cizích jazyků na portálu Rosetta Stone je možné spustit na počítači v internetovém prohlížeči, tato platforma ale také disponuje svou vlastní mobilní aplikací. Můžete si ji stáhnout na telefony či tablety s operačním systémem Android či iOS.

Z pohledu kompatibility se proto řadí Rosetta Stone k lepším platformám, některé ze srovnávaných mobilní aplikaci nenabízejí. Musíte ale počítat s tím, že jak rozhraní v prohlížeči, tak v mobilní aplikaci není v češtině, ale v angličtině, což by nemuselo vyhovovat všem, kteří nemluví plynule anglicky.

Rosetta Stone vyžaduje k plnohodnotnému fungování svých kurzů internet, některé materiály jako například audionahrávky je ale možné stáhnout si a poslouchat na místech bez dosahu sítě. Pokud se rozhodnete pro některý z předplacených plánů, dostanete přístup i k některým kratším lekcím offline.

Parametr Tento produkt
Počítačová verze

Ano

Mobilní aplikace

Ano

Aplikace pro Android

Ano

Aplikace pro iOS

Ano

Aplikace v češtině

Ne

Funguje i offline

Jen některé materiály

Cena a licence jazykových kurzů

Online jazykové kurzy na portálu Rosetta Stone jsou dostupné předplacením na určité časové období. Je možné vybrat mezi 3 a 12 měsíci, delší období samozřejmě vyjde výhodněji, pokud přepočtete cenu na jeden měsíc. U těchto časových plánů si ale musíte vybrat, jaký jazyk chcete studovat, nedostane se vám přístupu ke všem dostupným jazykům.

Je zde také možnost jednorázového zakoupení doživotní licence za 399 dolarů (nebo výhodněji ve slevě za 199 dolarů). V této variantě se vám otevírají dveře do kurzů všech 25 cizích jazyků, které Rosetta Stone nabízí, bez omezení. Pokud stojíte o soukromé lekce s lektorem, ty se platí zvlášť.

Kurzy si můžete vyzkoušet i zdarma, respektive v případě nespokojenosti po zakoupení předplatného slibuje Rosetta Stone 30denní lhůtu, v níž vám může vrátit vynaložené peníze. Nicméně bez odeslání platby se do lekcí nedostanete.

 

Parametr Tento produkt
Slevový kód

Ne

Možnost zakoupení

Pouze předplatné

Zakoupení po balíčcích

Ne

Cena za jednu úroveň

Nerelevantní

Cena doplňkových balíčků

Nerelevantní

Předplatné na určitou dobu

Ano

Varianty předplatného

3 a 12 měsíců, navždy

Cena předplatného

1 000 až 9 000 Kč

Možnost doživotní licence

Ano

Zkušební verze

Ano

Přístup k více jazykům najednou

Pouze v doživotní variantě

Hodnocení uživatelů

Jazyky skrze portál Rosetta Stone studují lidé po celém světě. Považují jej za kvalitní a propracovaný portál a v recenzích potvrzují, že je dokáže něčemu naučit. Dokonce jej někteří z nich považují za lepší než například Duolingo a tvrdí, že za vynaložení určitého finančního obnosu stojí.

Někteří uživatelé v recenzích oceňují propracovaná cvičení s kvalitními obrázky i nahrávkami, jiní považují některá cvičení za repetitivní a ne tolik zábavná. Shodují se ale na tom, že u nich při využívání kurzů na Rosetta Stone alespoň k lehkému pokroku ve vybraném jazyce opravdu došlo, závisí poté na motivaci každého studenta.

Největším nedostatkem je podle uživatelských recenzí nemožnost dostat se alespoň k některým zkušebním lekcím zdarma, pro přístup je zkrátka nutné zaplatit a případně žádat o peníze zpět, pokud budete nespokojeni. Pro některé je také překážkou rozhraní v anglickém jazyce.

Hlavní klady a zápory

Co na portálu Rosetta Stone můžeme vyzdvihnout, je široká nabídka cizích jazyků, přítomnost všech metod výuky včetně vyhodnocování správné mluvy nebo možnost zaplatit si soukromé lekce s lektorem. Kurzy jsou dostupné na počítač i telefon ve speciální aplikaci, po zaplacení předplatného se vám některé lekce zpřístupní i offline. Nejsou ale nijak odborně specializované. Výuka zde navíc není dostupná v českém jazyce.

Kurzy vás s ohledem na vybraný jazyk mohou dostat na úroveň B1 až B2, pokročilí se zde nejspíš ničemu novému nenaučí. Po absolvování kurzu si můžete nechat vystavit vlastní certifikát. Benefitem je zvláštní verze pro školy nebo firemní kolektivy, kde mohou spolužáci nebo kolegové studovat ve společném rozhraní a učitel či vedoucí jim může vybírat cvičení na procvičování. Tato varianta se ale platí.

Je zde k dispozici poměrně standardní výběr ze tří variant předplatného, buď dvě časově omezené, nebo doživotní licence. Až v ní se vám dostane přístupu ke všem jazykovým kurzům, jinak si budete muset přesně zvolit, do jakého jazyka přístup požadujete. Rosetta Stone vám bez počátečního zaplacení vstup do lekcí neumožní, a to ani ke zkušebním. Ve 30denní lhůtě ale můžete požádat o vrácení peněz. Zkušební dobu zdarma bez nutnosti placení ale můžete najít u většiny jiných jazykových kurzů.

Porovnání s alternativami

Dalším mezinárodním portálem, kde můžete studovat cizí jazyky, je Babbel, jehož podoba výuky je téměř totožná. Najdete zde ale pouze polovinu cizích jazyků ke studiu, za to máte k dispozici rozřazovací test, živé skupinové lekce nebo možnost stáhnout si celé lekce do telefonu a studovat je i offline.

Na druhou stranu na portálu Babbel chybí možnost lektora, kterou Rosetta Stone nabízí. Portály se odlišují také možnostmi financování. U Babbelu si nemůžete pořídit doživotní licenci ke kurzům, jen časově omezený přístup. Babbel je ovšem o něco levnější, proto jej můžeme doporučit všem, kteří chtějí něco ušetřit.

Naše hodnocení a závěr

Online kurzy jazyků na portálu Rosetta Stone probíhají v angličtině, což pro někoho může být překážkou. Pokud se ale anglicky alespoň trochu domluvíte, čekají tu na vás kurzy celkem 25 jazyků, všechny výukové metody a v neposlední řadě možnost živé komunikace s nativně mluvícím lektorem.

Kurzy nejsou rozdělené podle oficiálních jazykových úrovní, ale máte na výběr ze tří levelů, které odpovídají úrovní A1 až B1, proto se hodí spíše pro začátečníky a mírně pokročilé. Nenajdete zde kurzy na vyšších úrovních, odborné zaměření ani přípravu na mezinárodní zkoušky. V případě, že si nejste jistí volbou úrovně, vám nepomůže ani rozřazovací test.

Rosetta Stone funguje ve verzi pro počítače, nabízí ale i mobilní aplikaci ke stažení. Ta je k dispozici pro iOS i Android, z hlediska kompatibility tak portálu nemáme co vytknout. Rosetta Stone běží na bázi předplatného, vybrat si můžete z tříměsíčního a ročního plánu nebo verze s doživotním přístupem. V ní se vám navíc otevírají brány do studia všech jazyků neomezeně. Jestliže ale hledáte jazykové kurzy vedené v češtině, doporučujeme portál OnlineJazyky. Tam je ale nabídka cizích jazyků o něco chudší.

 

3 500 Kč/rok Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Rosetta Stone | Hodnocení: 83,1 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína zkouší různé jazykové kurzy už více než dva roky. Je redaktorkou, kterou baví zkoumat věci do hloubky a nastudované informace předávat srozumitelně dál, čehož využila i v tomto případě. Vyzná se v kompetencích jednotlivých jazykových úrovní a dokáže poradit, jaké parametry by měl kvalitní online kurz angličtiny nabízet. Časem vytvořila více stránek online jazykových kurzů, například němčiny nebo španělštiny.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Rosetta Stone

Rosetta Stone

3 500 Kč/rok Orientační cena