Recenze Baseus Amblight 30 000 mAh - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Baseus Amblight 30 000 mAh

95,5 % Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Powerbanky s kapacitou nad 10 000 mAh

Klady

  • Výborná pro ultrabooky a Macbooky
  • Velká kapacita
  • Široké spektrum konektorů

Zápory

  • Poměrně vysoká cena
  • Chybí bezdrátové nabíjení
  • Tlustší konstrukce nemusí vyhovovat v brašně
1 600 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Model Baseus Amblight 65W 30000mAh se jeví jakožto jedna z nejzajímavějších a nejlépe vybavených velkokapacitních powerbank na trhu (březen 2023). Powerbanku jsme otestovali a hledali její největší přednosti, ale i negativa. Recenzovaný model disponuje extrémní kapacitou 30 000 mAh, takže váš telefon, ale i notebook hravě nabije hned několikrát.

Model nás před testem ale zaujal také svým vyšším výstupním výkonem. Dovede totiž připojené zařízení napájet tempem až 65 wattů. To většina konkurenčních modelů nedovede. Na těle najdete displej s plastovým krytem, který vás umí informovat nejen o stavu baterie, ale také o výstupním napětí a proudu. V praxi se nejedná o jakkoliv užitečnou funkci, je zde instalována spíše pro technologické nadšence.

Displej lze rozsvítit tlačítkem na boku powerbanky. S ohledem na obří kapacitu určitě nepočítejte s kompaktním zařízením. Hmotnost přesahuje půl kilogramu a s rozměry 6,5×14,5×3,8 centimetru jde o pořádného cvalíka. Do kapsy tedy rozhodně nepatří, do batohu se ale vejde hravě. V balení najdete metrový kabel typu USB-C s podporou rychlého nabíjení (100 W).

Jak powerbanka nabíjí

Kromě toho se dočkáte pokročilejší konektivity. Na těle powerbanky Baseus totiž najdete hned tři pomalejší USB-A konektory s podporou výstupu 5 V při 3 A (15 wattů) doplněné o jedno klasické USB-A s výstupem až 30 wattů při rozdílných napětích. Pro nabíjení powerbanky můžete využít klasické microUSB, Lightning i obousměrné USB-C. Právě konektor USB-C nabízí výstup až 65 wattů.

Maximální kombinovaný výstup je 63 wattů, tedy o něco málo nižší, než když připojíte pouze USB-C. Tohoto výstupu docílíte využitím rychlého USB-A a USB-C konektoru (18+45 wattů). Je skutečnou radostí vidět, že prostřednictvím standardu PD lze powerbanku nabíjet celými 60 watty. Do plna se nabije přibližně za tři a půl hodiny, což je s ohledem na velkou kapacitu dobré tempo.

Rychlosti nabíjení zní skvěle, bohužel ale nemáme na trhu stále jednotný standard nabíjení, který by výrobci telefonů používali. Pokud vlastníte některý z telefonů Xiaomi či Oppo s rychlým nabíjením, zbystřete. Telefony od Xiaomi se budou nabíjet nejrychleji tempem 27 wattů, a to prostřednictvím rychlého USB-A konektoru. Telefony Oppo dosáhnou maximálně 5–10 wattů.

Test nabíjení

Při našem testu nabíjení si vedla powerbanka dle očekávání. MacBook Pro 13 se sice nabíjel opravdu rychle (ač nejsme schopni změřit na MacBooku příkon, protože Apple), ale u telefonů bez plné podpory Power Delivery už to taková sláva nebyla. Na výsledný příkon přes USB-C se můžete podívat v tabulce níže.

Telefon Maximální příkon dle výrobce telefonu Reálný příkon z powerbanky
Samsung Galaxy S22 Ultra 45 W 25,1 W
Xiaomi 12T Pro 120 W 21,3 W
Google Pixel 7 20 W 15,3 W

S ohledem na výsledky nezbývá než dodat, že se nejedná tak úplně o chybu výrobce powerbanky, jako spíše chaos mezi výrobci telefonů. Ti se nedokážou shodnout na jednotném nabíjecím standardu a když už náhodou ano, jeho implementace bývá často chatrná.

Rovněž je potřeba počítat s tím, že použitá aplikace AccuBattery ukazuje přibližné výsledky zkreslené o současnou spotřebu telefonu. Ten byl sice nastaven na nízký jas a žádné procesy neprobíhaly, ale svícení obrazovky a přepočet dat v aplikaci má také vliv.

Parametr Tento produkt
Kapacita (mAh)

30 000

Materiál

Kov

Hmotnost (g)

534

Počet výstupních portů

5

Výstupní port

USB-C, 4x USB-A

Vstupní port

MicroUSB, USB-C, Lightning

Maximální výkon (W)

65

Rychlost dobíjení powerbanky (hod)

3

LED diody

Ne

Displej

Ano

Podpora rychlonabíjení

Ano

Bezdrátové nabíjení

Ano

Svítilna

Ne

Solární panel

Ne

Rozměry d*š*v (cm)

14,5 x 6,5 x 3,8

Názory uživatelů

Při čtení recenzí uživatelů je zcela zřejmé, jaký nepořádek na trhu dělají rozdílné standardy nabíjení. I když jich powerbanka Baseus podporuje dostatek, specifické systémy Xiaomi, Oppo a dalších podporovat více méně ani nemůže kvůli licencím na dané protokoly nabíjení. Někteří uživatelé si proto stěžují, že powerbanka jejich telefon nabíjí pomalu, jiní zase, že se její vlastní baterka nabíjí velmi dlouho. S využitím vhodné nabíječky to ovšem není pravda.

Chvála směřuje k extrémní kapacitě powerbanky, rychlému nabíjení (od uživatelů, kteří párují powerbanku s notebooky či správnými telefony) a dobrému poměru ceny/kvality/výkonu.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Největší předností modelu Baseus Amblight je jeho kombinace kapacity a rychlého nabíjení. Powerbanka vás hravě provede celým pracovním dnem u ultrabooku, dobije vám telefon, chytré hodinky a ještě v ní nějaká ta “šťáva” zbyde. Méně viditelná, ale rozhodně hodnotná funkce je rychlé nabíjení powerbanky při využití zdroje s podporou standardu Power Delivery (PD) a výkonem 60 wattů či více.

Bohužel se s velkou kapacitou pojí také vyšší hmotnost powerbanky, která v tomto případě přesahuje půl kilogramu. Za velké negativum to označit nemůžeme, protože s ohledem ke kapacitě zařízení nijak nadprůměrně těžké není, ale do kapsy jej nedáte. Je rovněž škoda, že výrobce neumožnil nabíjení ve vyšším výkonu při využití většího počtu konektorů.

Porovnání s alternativami

Baseus Amblight Power Bank 65W 30000mAh není jediná powerbanka na trhu s velkou kapacitou a podporou rychlého nabíjení. Se zajímavou alternativou přichází e-shop Alza, je jí model AlzaPower Metal 40000mAh Fast Charge + PD3.0 (100W). Jak už napovídá samotný název, powerbanka od Alzy má jednak větší kapacitu, jednak také větší výstupní výkon.

A vzhledem k tomu že se v době psaní recenze (březen 2023) prodávala jen o pár stokorun dráž, může se zdát jako lepší varianta. To se ale bohužel říct nedá, jinak bychom recenzovali právě model od Alzy. Její powerbanka totiž sice zvládá výstup až 100 wattů prostřednictvím konektoru USB-C, celkový počet konektorů je ale omezen na dvojici USB-A s maximálně 18 watty, jedním obousměrným USB-C s až 100 watty a jedním microUSB pro nabíjení.

Výrobce doporučuje powerbanku nabíjet pomalu, to pak ale může trvat i hodně přes 10 hodin. To za nevýhodu neoznačíme, protože se jedná o organizační opatření které prodlužuje životnost. Co ovšem platí je to, že ve srovnání s Baseusem je model od Alzy nadprůměrně těžký, má menší počet i výběr variant konektorů a klasické USB-A podporují maximálně 18 wattů. S ohledem na všestrannost proto doporučujeme spíše Baseus.

Naše hodnocení a závěr

Baseus Amblight Power Bank 65W 30000mAh patří mezi nejlépe vybavené vysokokapacitní powerbanky, které byly v době testu (březen 2023) na českém trhu k dispozici. S kapacitou 30 000 mAh a podporou až 65W nabíjení prostřednictvím USB-C se jedná o vhodný model pro práci na ultrabooku na cestách. Výhodou je také její poměrně rychlé nabíjení a dobrý výběr konektorů. Bezdrátové nabíjení bohužel schází.

Pro uživatele moderních iPhonů se jako zajímavá alternativa (ač s podstatně nižší kapacitou) nabízí námi testovaný model Swissten Power Bank 10 000 mAh. Ten totiž podporuje oblíbený MagSafe a tedy i bezdrátové nabíjení iPhonů.

1 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Baseus Amblight 30 000 mAh | Hodnocení: 95,5 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je v naší redakci technickým guru. Miluje cestování a s powerbankou cestoval například na Islandu a v Jordánsku. Protože jsou technologie jeho denním chlebem a bez powerbanky by se při cestování neobešel, vysvětlí vám například, proč na této přenosné baterii nešetřit. Mimo toto téma se věnuje také tabletům, mobilům a další elektronice.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Hezký den
dovoluji si požádat o radu – dá se tato power banka nabíjet v autě 12 V? Děkuji.
Pokud ne, poraďte prosím jaká power banka to umožňuje s co největší kapacitou a hmotností do cca 500 g.
Moc děkuji

Petr Schlindenbuch tel: 602230390

Dobrý den, ano, powerbanku lze v autě nabíjet z 12V zásuvky.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Baseus Amblight 30 000 mAh

Baseus Amblight 30 000 mAh

1 600 Kč Orientační cena