Menu

Recenze a test Xiaomi Redmi 10 000 mAh

Recenze Xiaomi Redmi 10 000 mAh

Pro nenáročné v kategorii Powerbanky s kapacitou do 10 000 mAh

Klady

 • Velmi nízká pořizovací cena
 • Dva výstupní porty
 • Je tenká
 • Působí relativně odolně

Zápory

 • Reálná kapacita jen kolem 7 000 mAh
 • Bez rychlejšího nabíjení
 • Bez pokročilejších funkcí
400 Kč Orientační cena

Pro nenáročné v kategorii Powerbanky s kapacitou do 10 000 mAh

Klady

 • Velmi nízká pořizovací cena
 • Dva výstupní porty
 • Je tenká
 • Působí relativně odolně

Zápory

 • Reálná kapacita jen kolem 7 000 mAh
 • Bez rychlejšího nabíjení
 • Bez pokročilejších funkcí
400 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Powerbanku Xiaomi Redmi 10 000 mAh jsme do listopadového testu 2023 zahrnuli zejména pro její oblibu u uživatelů, ale také nízkou pořizovací cenu. Zařízení by podle názvu mělo nabídnout 10 000 mAh kapacity (což podle testu neodpovídá realitě) a relativně pomalé nabíjení. Zajímavé je provedení, které působí poměrně odolným dojmem. Na těle najdete 2 výstupní porty USB-A, baterii lze dobíjet prostřednictvím microUSB nebo USB-C konektoru.

Přesto že si pod důležitými parametry pravděpodobně představíte zejména kapacitu, počet konektorů nebo třeba rychlost nabíjení, nikdy neopomínejte hmotnost. Jednotlivá zařízení se stejnou kapacitou se mezi sebou mohou s ohledem na schopnost zatížit váš batoh i výrazně lišit. Model Xiaomi Redmi 10 000 mAh váží 234,3 gramů a řadí se mezi nejtěžší powerbanky s kapacitou 10 000 mAh.

Powerbanku jsme zvážili

Parametr Tento produkt
Kapacita podle výrobce (mAh)

10 000

Materiál

Plast

Hmotnost (g)

234,3

Typ baterie

Li-Ion

Počet výstupních portů

2

Výstupní port

2x USB-A

Vstupní port

USB-C, microUSB

Maximální výkon (W)

12,2

Rychlost dobíjení powerbanky (hod)

7,5

LED diody

Ano

Displej

Ne

Podpora rychlonabíjení

Ano

Bezdrátové nabíjení

Ne

Svítilna

Ne

Solární panel

Ne

Rozměry d*š*v (cm)

15,1 x 7,4 x 1,5

Test kapacity powerbanky

Konečně se dostáváme ale i k tomu nejdůležitějšímu, a to sice k testu samotné kapacity zařízení. To by podle názvu produktu mělo nabízet 10 000 mAh. Že se bude ve skutečnosti kapacita lišit, je u baterií zcela zřejmé, a z logiky věci to ani jinak být nemůže.

Před testem jsme powerbanku důkladně nabili do plného stavu a 3x prověřili, že je skutečně nabitá. Poté byl k jednomu z výstupů připojen volt/ampér metr. Jedná se o zařízení, které měří výstupní napětí a proud procházející do připojeného spotřebiče. Při našem testu jsme ale naměřili pouze 7 038 mAh. To je asi o 30 % méně, než bychom ideálně naměřit měli.

Test kapacity powerbanky

Názory uživatelů

Trochu překvapivé jsou s ohledem na relativně špatnou kapacitu recenze uživatelů. Naprostá většina z nich si tento model pochvaluje a nešetří také pojmy jako „dlouho vydrží“ nebo „kapacita bohatě stačí“. Velkému procentu uživatelů vyhovují také rozměry a provedení tohoto modelu. Tělo powerbanky je totiž poměrně tenké, díky čemuž se zařízení dobře přenáší. Další recenze najdete na Heurece.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Předně je potřeba říci, že nás powerbanka Xiaomi Redmi 10 000 mAh zklamala svou skutečnou kapacitou. Ve srovnání s názvem produktu se dočkáte o celé ampérhodiny menšího úložiště. Příjemné je, že tomuto modelu nechybí dvojice výstupů, které mohou fungovat současně. V cenové hladině se je potřeba smířit s nějakými těmi nedostatky a nižší kvalitou, to je asi zřejmé. Přednosti tohoto modelu tedy vidíme zejména v pořizovací ceně a tvarovém provedení.

Porovnání s alternativami

Pokud bychom měli vybrat zajímavou alternativu, která rovněž neroztrhá peněženku, jednalo by se o model Lamax 10 000 mAh. Toto zařízení má větší počet výstupních konektorů, mezi kterými nechybí USB-C, podporuje rychlejší nabíjení a celkově působí odolnějším dojmem. Rovněž je poměrně výrazně menší. Xiaomi Redmi žádné výhody nemá, ale jednoznačně se jedná o levnější kousek, který může být pro spoustu uživatelů zajímavou volbou.

Naše hodnocení a závěr

Powerbanka Xiaomi Redmi 10 000 mAh zaujme zejména uživatele s velice úzkým rozpočtem. Zařízení se může pochlubit dvěma výstupními konektory, poměrně dobře přenositelným provedením a u toho s výčtem skončíme. V našem testu jsme zjistili, že má testovaný kus kapacitu asi o 30 % nižší, než jakou napovídá jeho název.

Jestliže hledáte model s rychlejším nabíjením, celkově lepším provedením a možností nabíjení připojeného telefonu prostřednictvím USB-C, zvažte o pár stovek dražší model Lamax 10 000 mAh.

400 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Xiaomi Redmi 10 000 mAh
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je v naší redakci technickým guru. Miluje cestování a s powerbankou cestoval například na Islandu a v Jordánsku. Protože jsou technologie jeho denním chlebem a bez powerbanky by se při cestování neobešel, vysvětlí vám například, proč na této přenosné baterii nešetřit. Mimo toto téma se věnuje také tabletům, mobilům a další elektronice.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Xiaomi Redmi 10 000 mAh

Xiaomi Redmi 10 000 mAh

400 Kč Orientační cena