Menu

Beko EDS74251CSH1W – Recenze, testy a srovnání

73,5 % Celkové hodnocení

Top 23 v kategorii Sušičky prádla

Jednotlivá hodnocení

 • 8,5/10
  Hodnocení efektivity sušení
 • 8,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 9,0/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 7,9/10
  Hodnocení vybavení a funkcí

Klady

 • Dostupná cena
 • Slim provedení
 • Vnitřní osvětlení bubnu

Zápory

 • Bez pokročilých technologií
 • Uhlíkový motor
 • Ve většině ohledů průměrná
10 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Sušička Beko EDS74251CSH1W se do našeho srovnání zařadila v únoru 2023. Jde o model s tepelným čerpadlem, které slibuje úspornější sušení oproti modelům s topným tělesem. Řadí se ovšem jen do energetické třídy A++, téměř polovina hodnocených modelů byla v době psaní recenze v nejlepší třídě A+++. Energeticky tak nepodává špatný výsledek, nejde ale o jeden ze zcela neúspornějších modelů na trhu.

Kapacita 7 kg bude vhodná pro jednotlivce či dvojice. Sušička patří do třídy účinnosti kondenzace B, která byla nejčastější na trhu, a její hlučnost 64 dB je taktéž standardní. Pochválit můžeme poměrně krátké trvání standardního programu, konkurenční modely jej často přesahují i o půl hodiny. Jde ale spíše o orientační údaj, který se v praxi může dost lišit. Mezi sušičkami se tento model řadí ke spíše cenově dostupnějším produktům, nebude tak velkým překvapením, že má pouze klasický uhlíkový motor, namísto modernějšího invertorového.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Beko

32 % Beko, 16 % Bosch, 16 % AEG, 8 % Electrolux, 5 % LG, 5 % Hoover, 5 % Philco, 3 % Candy, 3 % Indesit, 5 % Další
Typ sušičky

S tepelným čerpadlem

54 % Kondenzační, 41 % S tepelným čerpadlem, 5 % Hybridní
Typ motoru

Klasický

46 % Invertorový, 46 % Klasický, 8 % Neuvedeno
Maximální náplň (kg)

7

49 % 8, 43 % 7, 8 % 9
Možnost napojení na odpad

Ano

84 % Ano, 11 % Ne, 5 % Neuvedeno
Třída účinnosti kondenzace

B

68 % B, 32 % A
Energetická třída

A++

46 % A++, 46 % A+++, 5 % B, 3 % A+
Roční spotřeba (kWh)

212

214,70
Roční náklady na provoz za rok 2022 (Kč)

1 230

1 211,63
Hlučnost (dB)

64

64,81
Trvání standardního programu (min)

169

176,41

Vybavení a funkce

V kategorii funkcí získáte s tímto modelem víceméně základní balíček. Dočkáte se dětské pojistky, displeje, průhledného víka bubnu, funkce odloženého startu, zvukového signálu, senzorů vlhkosti a systému proti pomačkání. To vše už jsou dnes prvky, které najdete u drtivé většiny sušiček, bez ohledu na cenu. Navíc má ještě vnitřní osvětlení bubnu, které je o něco méně běžné a jde o šikovnou drobnost. Na druhou stranu chybí pokročilé technologie, jako jsou smart funkce, parní funkce nebo samočištění kondenzátoru, to je ale v této cenové kategorii pochopitelné.

Sušička Beko jistě zaujme svými rozměry, respektive „štíhlostí“. Patří mezi tzv. slim sušičky a její hloubka je pouhých 53,7 cm. Díky tomu se lépe vměstná do menších prostor a můžete ji postavit i na užší pračku.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Samočisticí kondenzátor

Ne

89 % Ne, 11 % Ano
Dětská pojistka

Ano

100 % Ano
Displej

Ano

100 % Ano
Průhledné víko bubnu

Ano

95 % Ano, 5 % Ne
Odložený start/konec

Ano

100 % Ano
Vnitřní osvětlení bubnu

Ano

70 % Ano, 27 % Ne, 3 % Neuvedeno
Zvukový signál

Ano

81 % Ano, 14 % Ne, 5 % Neuvedeno
Senzory vlhkosti

Ano

97 % Ano, 3 % Neuvedeno
Smart funkce

Ne

81 % Ne, 19 % Ano
Parní funkce

Ne

78 % Ne, 16 % Ano, 5 % Neuvedeno
Systém proti zmačkání

Ano

89 % Ano, 8 % Ne, 3 % Neuvedeno
Výška (cm)

84,6

84,77
Šířka (cm)

59,7

59,82
Hloubka (cm)

53,7

59,14
Hmotnost (kg)

39,5

47,71

Hlavní klady a zápory

Výhodou sušičky Beko EDS74251CSH1W je jednoznačně její dostupná cena, pro řadu uživatelů také budou dobrou zprávou slim rozměry, které nejsou u sušiček až tak běžné. Pochválit můžeme i přítomnost vnitřního osvětlení bubnu. V ostatních ohledech už je sušička spíše průměrná, nevýhodou může být starší typ motoru a absence některých pokročilých technologií.

Porovnání s alternativami

Zajímavou alternativou z podobné cenové kategorie by mohla být sušička Beko EDS7512CSGX. Ta má víceméně stejnou kapacitu, délku standardního programu, typ motoru i hlučnost, nabídne ale účinnější kondenzaci třídy A a řadí se do nejlepší energetické třídy A+++. Nabídku funkcí mají obě sušičky opět stejnou.

Ještě o trochu levnější je potom sušička Beko DPS 7405 G B5. Její nejdůležitější parametry, jako je kapacita, energetická efektivita, hlučnost aj., stejně jako výbava funkcí a zajímavých technologií, jsou se sušičkou Beko EDS74251CSH1W prakticky stejné, s minimálními rozdíly v jednotlivých hodnotách. Pouze s jejím pořízením ušetříte pár stovek.

Naše hodnocení a závěr

Sušičku Beko EDS74251CSH1W můžeme doporučit uživatelům, kteří hledají cenově dostupný produkt do menší domácnosti. Kapacitně vystačí zhruba dvěma lidem a díky menším rozměrům se dobře vměstná i do míst s nedostatkem prostoru. Daní za její cenu je absence některých pokročilejších technologií, jako jsou smart funkce nebo samočištění kondenzátoru, jak v nabídce funkcí, tak v základních parametrech, včetně energetické třídy či hlučnosti, se drží spíše průměrných hodnot. Vypíchnout můžeme snad jen vnitřní osvětlení bubnu, které není mezi sušičkami úplně časté. Pokud by vás zajímal model za podobnou cenu s o chlup lepšími parametry, podívejte se na recenzi sušičky Beko EDS7512CSGX.

10 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Beko EDS74251CSH1W | Hodnocení: 73,5 %
Eliška patří ke služebně nejstarším členům v našem týmu a tématu sušiček se ujala už před více než třemi lety. Dlouhodobě sleduje vývoj těchto spotřebičů i nejnovější trendy, má v malíku také energetické štítky. Poradí vám tak, jaké hodnoty na štítcích hledat, do kterých přístrojů se vyplatí investovat, které funkce můžete oželet a co naopak u sušičky nemůžete postrádat. Sušičky prádla nejsou jediným velkým spotřebičem v jejím záběru, na starosti má také myčky, pračky a další bílou techniku.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den,
je prosím nutno sušičku napojit na odpad?
Děkuji, Benešová

Jana Benešová

Dobrý den, kondenzační sušičky (tedy v podstatě všechny na našem trhu) nevyžadují připojení k odpadu, vodu mohou sbírat do kondenzační nádržky, kterou musíte následně vylít. Připojení k odpadu je jen příjemný benefit, díky kterému se zbavíte právě nutnosti vylévání nádržky.

Eliška Srncová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Beko EDS74251CSH1W

Beko EDS74251CSH1W

10 000 Kč Orientační cena