Menu

Ariston Velis EVO 100 – Recenze, testy a srovnání

84,6 % Celkové hodnocení

Vítěz cena/výkon v kategorii Bojlery

Jednotlivá hodnocení

 • 6,9/10
  Hodnocení základních údajů
 • 10,0/10
  Hodnocení funkcí
 • 8,3/10
  Hodnocení energetických údajů

Klady

 • Energetická třída účinnosti B
 • Možnost volby umístění
 • Rozdělen na dvě nádoby (rychlý ohřev)

Zápory

 • Nadstandardní výška
7 800 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

V našem testu (leden 2019) jsme mezi sebou poměřovali bojlery s elektrickým ohřevem vody a model Ariston Velis EVO 100 je jedním z nich. Nejedná se o klasický kulatý bojler, jeho kvádrový tvar vám pomůže ušetřit nějaký prostor například v koupelně.

Hodnocení základních parametrů

Sto litrů objemu zásobníku se ale musí někam vejít, proto počítejte s nadstandardní výškou bojleru přes 125 cm. Šířka už je celkem klasická okolo půl metru a hloubka je opravdu malá – pouze 27 centimetrů. Výhodou je pro uživatele možnost volby, jak bojler do místnosti umístí. Jde totiž zavěsit na stěnu jak vertikálně, tak horizontálně.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Ariston

41 % Dražice, 24 % Mora, 18 % Tatramat, 18 % Ariston
Typ ohřevu

Elektrický

100 % Elektrický
Umístění

Horizontální/ Vertikální

71 % Vertikální, 24 % Horizontální/ Vertikální, 6 % Horizontální
Objem (l)

80

110,28
Hmotnost (kg)

32,2

38,64
Výška (mm)

1 251

1 069,88
Šířka (mm)

506

532,53
Konstrukce ohřívače

Zásobníkový

100 % Zásobníkový
Maximální teplota

80

73,29

Hodnocení funkcí

Bojleru Ariston Velis EVO 100 při jeho poměrně moderním vzhledu nechybí možnost regulace teploty vody a také její indikátor, disponuje i základními bezpečnostními prvky, tedy pojistkou proti přehřátí a proti zamrznutí, pokud teplota vody kvůli okolním podmínkám klesne pod určitou hranici. Samozřejmě je ale potřeba, aby byl výrobek připojený do elektrické zásuvky.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Možnost regulace teploty

Ano

100 % Ano
Indikace teploty

Ano

100 % Ano
Pojistka proti přehřátí

Ano

100 % Ano
Pojistka proti zamrznutí

Ano

100 % Ano
Podpora HDO

Ne

59 % Ne, 41 % Ano

Hodnocení energetických údajů

V energetické účinnosti bojler Ariston Velis EVO 100 opravdu vyniká, protože jako jeden z mála má označení energetické třídy B. Většina modelu v testu přitom má C. Jedná se o menší bojler v kategorii do 120 l, tomu odpovídá i zátěžový profil M, který naznačuje, že bojler zvládne ohřát vodu hlavně pro použití ve dřezu, umyvadle a sprše. Na kompletní naplnění vany a další nároky by už nemusel stačit. Roční spotřeba je celkem nízká 1 284 kWh a příkon pouze 1 500 kWh. Z toho vyplývají i celkem přívětivé roční náklady, které se pohybují lehce nad pěti tisíci korunami.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet nádrží

2

82 % 1, 18 % 2
Zátěžový profil

M

59 % M, 24 % L, 18 % XL
Energetická třída

B

65 % C, 29 % B, 6 % D
Příkon (W)

1 500

41 % 2200, 29 % 2000, 18 % 1500, 12 % 1800
Teoretická doba ohřevu na 60 °C

3 hod 10 min

Roční spotřeba (kWh)

1 284

2 195,94
Roční náklady při 5,8 Kč za kWh (Kč)

7 450

12 739,65
Hlučnost při provozu v interiérech (dB)

15

94 % 15, 6 % 16

Názory uživatelů

Nejčastějším tématem hodnocení tohoto bojleru u uživatelů je hlavně jeho moderní design a obdélníkový tvar s malou hloubkou. Jiní zase kvitují možnost volby umístění na stěnu, nebo třeba dobrý displej jako ovládací prvek. Naopak, co se týče tvaru, je zde pro některé i negativum, a to je opravdu nadprůměrná výška.

Hlavní klady a zápory

Jak už bylo zmíněno, mezi nejdůležitější pozitiva podle nás patří zejména možnost volby umístění bojleru – horizontálně i vertikálně. Výhodou je také neotřelý kvádrový tvar, který šetří místo, co se týče hloubky. Je ale potřeba počítat s opravdu nadstandardní výškou. Tento bojler je zkrátka nutné volit vhodně do místnosti, kde třeba není moc prostoru, ale výška dovoluje toto řešení. Velkou výhodou je dobrá třída účinnosti B, která v době srovnání byla spíše menšinová.

Naše hodnocení a závěr

Uživatelé, kteří s bojlerem Ariston Velis EVO 100 už mají zkušenosti, chválí jeho design a také fakt, že nezabere v koupelně moc místa. To hlavně kvůli svému kvádrovému tvaru – počítejte s výrazně nadprůměrnou výškou, šířka je ale standardní a hloubka pouze 27 cm, což se hodí hlavně do malých koupelen.

Jde o menší 80l bojler, který se hodí do malých, maximálně dvoučlenných, domácností. Jeho silnou stránkou je energetická účinnost, na energetickém štítku je deklarovaná energetická třída B. Roční spotřeba se pohybuje okolo 1 300 kWh, provoz vás tedy vyjde na něco kolem sedmi a půl tisíce korun za rok.

Pokud hledáte elektrické zařízení pro ohřev vody s vyšší kapacitou zásobníku, doporučujeme vám přečíst například recenzi bojleru Dražice OKCEV 160.

7 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Ariston Velis EVO 100 | Hodnocení: 84,6 %
Kateřina pečlivě prochází dostupné informace o bojlerech a dokáže vysvětlit rozdíl mezi průtokovým ohřívačem a bojlerem. Ví, na které parametry se při výběru bojleru zaměřit a zná jednotlivé druhy bojlerů. Zpracovala pro vás také kategorie kotlů a nebo sporáků na tuhá paliva.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den. Po 12 letech bych ráda vyměnila náš bojler 160 litrový, značka Dražice na úspornější. Ale jak to studuji, tak bychom potřebovali kombinovaný bojler, co se dá v topné sezóně napojit na kotel. Ale tato značka Ariston se asi nedá, však? Děkuji.

elvirafarkasova@seznam.cz

Dobrý den,
recenzovaný bojler není kombinovaný, ale výrobce Ariston několik kombinovaných bojlerů vyrábí. Konkrétně se jedná v podobném objemu jako váš původní bojler například o Ariston BDR-E CDS 150 AR.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den, rád bych věděl, jestli funguje po připojení i na noční proud nebo musí být pořád zapojen na stálý proud, že dohřívá průběžně pořád. Děkuji.

Vlastimil Hrubý

Dobrý den, tento bojler bohužel nedisponuje funkcí hromadného dálkového ovládání (HDO), funguje tedy kontinuálně bez ohledu na aktuální tarif.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den,
má tento Ariston Velis topné těleso keramické? Nebo je vhodný i pro velmi tvrdou vodu?
Děkuji Šimůnková

Jarmila Šimůnková

Dobrý den, bojlery Ariston Velis jsou vybaveny magnezitovou anodou, která při ohřevu zabraňuje / redukuje množství vytvořeného vodního kamene. Tento bojler je proto zcela vhodný i pro velmi tvrdou vodu, ale anodu je potřeba v závislosti na tvrdosti vody měnit (spotřebovává se). Typická je životnost anody přes 2 roky, při velice tvrdé vodě se doporučuje stav kontrolovat každý rok.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Ariston Velis EVO 100

Ariston Velis EVO 100

7 800 Kč Orientační cena