Menu

Braun MGK 7330 – Recenze, testy a srovnání

86,9 % Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Zastřihovače od 1 000 Kč do 2 000 Kč

Klady

  • Mnoho nástavců
  • I na delší vousy
  • Vhodný i na kontury
  • Vodotěsný
  • Nabíjecí stojánek

Zápory

  • Nemá vakuový systém
  • Nelze používat při nabíjení
  • Nemá samoostřicí břity
  • Chybí pevné pouzdro
1 700 Kč Orientační cena

Základní charakteristika

Zastřihovač vousů Braun MGK 7330 je vynikajícím řešením pro muže pro zastřihování chloupků po celém těle. Oproti předchozím modelům této značky se pyšní tím, že je rychlejší a efektivnější, a to díky osazení širší zastřihovací hlavicí, se kterou v každém tahu oholí větší množství chloupků. V balení najdete hned 9 nástavců, což je v rámci této cenové kategorie nadprůměrná hodnota – s tímto zastřihovačem tak můžete pečovat o chloupky po celém svém těle od vlasů a vousů přes chloupky v nose a uších až po podpaží, hrudník či intimní partie.

Pyšní se také řadou praktických vlastností, které zvyšují uživatelský komfort. Jde například o plnou voděodolnost, díky které můžete zastřihovač používat i ve sprše nebo jej umývat pod tekoucí vodou. Jeho břity jsou navíc z nerezové oceli, takže se nemusíte obávat zreznutí. Výhodou je také poměrně dobrá výdrž na baterii a rychlonabíjení, které usnadňuje použití v případě vybití baterie – za 5 minut totiž získáte energii pro jedno zastřižení. Bohužel ale břity nejsou samoostřicí, což dnes leckterá i levnější konkurence nabízí. V balení navíc nenajdete pevné pouzdro.

Parametr Tento produkt
Minimální délka střihu (mm)

0,5

Maximální délka střihu (mm)

21

Počet poloh délky střihu

13

Materiál břitů

Nerezová ocel

Napájení

Akumulátor

Doba nabíjení (h)

1

Doba provozu (min)

100

Typ akumulátoru

Li-ion

Voděodolnost

Ano

Počet nástavců

9

Nástavec na vlasy

Ano

Nástavec na chloupky v nose a uších

Ano

Přesný zastřihovač

Ano

Ukazatel nabití

LED indikátor

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

V době psaní této recenze se může zastřihovač Braun pochlubit řadou kladných ohlasů. Na portále heureka.cz dosahuje celkového 92% průměru uživatelských hodnocení, což svědčí o velké míře spokojenosti. Uživatelé si přitom nejvíce chválí sadu nástavců, s nimiž zvládnou zastřihovat chloupky po celém těle, a také rychlé nabíjení, kdy za 5 minut získáte energii pro jedno zastřižení.

Mezi negativními ohlasy uživatelé zmiňují zejména chybějící stojánek na nepoužívané nástavce, v balení je totiž pouze nabíjecí stojánek na strojek. Někteří pak uvádí, že by mohl výrobce dodávat spíše pevné pouzdro, protože v měkkém přibaleném pouzdru je zastřihovač náchylnější k rozbití.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Zajímavostí tohoto zastřihovače je lepší výkon a rychlejší zastřižení ve srovnání s předchozími modely této značky. Je totiž osazený širší zastřihovací hlavou, která v každém kroku zastřihne větší množství chloupků. Požadovaného vzhledu díky tomu dosáhnete v méně tazích a celkové zastřižení vám zabere kratší čas. Výhodou jsou břity z nerezové oceli a plná voděodolnost, takže můžete zastřihovač bez obav používat i ve sprše nebo oplachovat pod tekoucí vodou, aniž by se rozbil nebo zreznul.

Jako výhodu vnímáme také sadu 9 nástavců, se kterými můžete pečovat o všechny části svého těla od podpaží přes hrudník až po oblast třísel. Se dvěma dvouúčelovými nastavitelnými citlivými hřebeny si samozřejmě poradí také s vlasy, což je ovšem v této cenové relaci už běžnou záležitostí. Za zmínku pak stojí také 100minutová výdrž na baterii, kterou převyšuje i leckteré dražší konkurenty, a také rychlonabíjení, kdy za 5 minut nabití získáte energii pro jedno zastřižení. Doplna pak baterii nabijete za 1 hodinu, což je dnes už běžná hodnota. Za nevýhodu můžeme označit fakt, že zastřihovač nemá samoostřicí břity a v balení nenajdete ani pevné pouzdro.

Porovnání s alternativami

Jako vhodnou alternativu k Braun MGK 7330 vám můžeme doporučit například Philips Series 7000 MG7745/15, který seženete okolo 2 000 Kč a který jsme rovněž zařadili do našeho srovnání. Jedná se přitom o výrobek velmi oblíbené značky, který má navíc i samoostřicí břity, takže lze očekávat větší odolnost vůči ztupení. Nabízí více nástavců, je také voděodolný, avšak liší se svou dobou provozu, kdy vydrží téměř dvakrát déle. Je tak ideální volbou v případě, že se holíte skutečně často nebo naopak jen jednou za čas, zato po dlouhou dobu.

Závěrečné shrnutí

Zastřihovač vousů Braun MGK 7330 zaujme všechny uživatele, kteří hledají multifunkční produkt za příznivou cenu. Tento model pořídíte do 2 000 Kč, přitom jej můžete využít k zastřižení a oholení chloupků po celém těle. Oproti modelů z předchozí řady stejné značky se tento zastřihovač pyšní tím, že v každém tahu oholí více chloupků – má totiž širší zastřihovací oblast.

Výhodou je zde zcela voděodolné provedení, takže můžete strojek bez obav používat i ve sprše a celý omývat pod tekoucí vodou. Tato vlastnost zároveň značí, že jsou použité břity z nerezové oceli, takže se nemusíte obávat rzi. Díky rozsahu možných délek střihů nabízí zastřihovač spoustu možností využití a hodí se i tehdy, pokud chcete extra krátký střih od 0,5 mm. Jeho součástí ale není vakuový systém ani pevné cestovní pouzdro.

1 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Braun MGK 7330 | Hodnocení: 86,9 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva se coby redaktorka ráda zajímá o témata z oblasti péče o tělo. Protože jako žena dobře ví, jak může být náročné vybrat kvalitní produkt pro holení, ujala se i tématu zastřihovačů vousů pro muže. Prostřednictvím srovnání vás seznámí s aktuálními trendy na trhu a poradí, jak z dostupných modelů vybrat ten nejlepší. Poradí vám také, co vše při výběru zastřihovače sledovat nebo jak tento přístroj správně a bezpečně používat.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Braun MGK 7330

Braun MGK 7330

1 700 Kč Orientační cena