Menu

Silvercrest SHBS 500 D4 – Recenze, testy a srovnání

71,2 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Nejlevnější zastřihovače do 1 000 Kč

Klady

  • 12 délek střihu
  • Funkce prostříhání
  • Nízká cena
  • Kladné recenze
  • Provoz i ze sítě

Zápory

  • Pouze 2 nástavce
  • Není vodotěsný
  • Nemá stojánek
300 Kč Orientační cena

Zastřihovač vousů Silvercrest SHBS 500 D4 patří k nejlevnějším produktům na trhu, takže nevyniká množstvím nástavců ani moderními technologiemi. Hodí se zejména pro nenáročné uživatele pro občasné používání.

Základní charakteristiky

Zastřihovač vousů Silvercrest SHBS 500 D4 zaujme především nenáročné uživatele, kteří trvají na nízké ceně, za to však oželí moderní funkce či širokou výbavu. Tento model disponuje pouze 2 výměnnými nástavci, spolu s kterými zajistí až 12 různých délek střihu od 1 mm až po 33 mm. Maximální délka střihu 33 mm je přitom nejvyšší hodnotou v našem srovnání a napovídá, že je tento model vhodný i pro zastřihování vlasů. S ohledem na svou nízkou cenu se tak jedná o jeden z nejlevnějších zastřihovačů pro kombinované použití na vousy a vlasy.

Břity jsou zde vyrobeny z broušené nerezové oceli, která sice nepatří mezi nejodolnější materiály, což ale vzhledem k ceně ani nelze očekávat. Břity jsou snímatelné a lze je omývat pod tekoucí vodou, tělo zastřihovače však voděodolné není. Skrze to proto tento model nelze používat ve sprše. V rámci nejlevnějších zastřihovačů je zajímavá integrovaná funkce prostříhání, díky které si zastřihovač skvěle poradí i s hustějším porostem.

Manipulaci a ovládání zde usnadňuje ergonomicky tvrovaná rukojeť a LED symboly pro zobrazení kapacity baterie a nabíjení. V provozu vydrží 60 minut, což je vzhledem k nízké ceně velmi dobrá hodnota, stejně tak jako doba nabíjení 1,5 hodiny. Obrovskou výhodou oproti konkurenčním produktům je ale fakt, že lze zastřihovač používat i při napájení ze sítě, takže je jeho doba používání takřka neomezená.

Parametr Tento produkt
Minimální délka střihu (mm)

1

Maximální délka střihu (mm)

33

Počet poloh délky střihu

12

Materiál břitů

Nerezová ocel

Napájení

Akumulátor/síť

Doba nabíjení (h)

1,5

Doba provozu (min)

60

Typ akumulátoru

Li-ion

Voděodolnost

Ne

Počet nástavců

2

Nástavec na vlasy

Ano

Nástavec na chloupky v nose a uších

Ne

Přesný zastřihovač

Ano

Ukazatel nabití

LED indikátor

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

V době psaní této recenze (září 2023) sklízí zastřihovač Silvercrest slušné množství uživatelských ohlasů. Z nich tak můžeme vyvodit velmi dobrou míru spokojenosti, o které svědčí také celkový průměr uživatelských hodnocení na portále heureka.cz, který dosahuje 84 %. Uživatelé si nejčastěji pochvalují nízkou cenu s ohledem na výkon zastřihování a možnost použití i při napájení ze sítě.

Někteří uživatelé pak negativně hodnotí kvalitu nástavců, které je při zastřihování potřeba často čistit. Jde však o individuální záležitost, potřeba čištění se totiž odvíjí od hustoty porostu vlasů či vousů.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Největší výhodou tohoto zastřihovače je bezesporu jeho nízká pořizovací cena, s níž se řadí mezi nejlevnější produkty na trhu. S ohledem na to však nabízí velmi dobrý rozsah délek střihů, který zde činí od 1 mm až po 33 mm, což je nejvyšší hodnota v našem srovnání. Velkou výhodou je zde také fakt, že lze přístroj používat i při napájení ze sítě, takže zde nejste omezeni dobou výdrže na baterii. O jejím stavu však budete průběžně informováni prostřednictvím červeného a modrého LED indikátoru.

Zajímavá je zde funkce prostříhání, kterou nenajdete ani u mnohých dražších konkurentů, a díky které se zastřihovač hodí pro majitele hustého porostu. Jako nevýhodu můžeme označit absenci moderních technologií, pouze 2 nástavce v balení a také to, že strojek není voděodolný, tudíž nelze použít ve sprše ani omývat celý pod vodou.

Porovnání s alternativami

Uživatelům, kteří u zastřihovače Silvercrest SHBS 500 D4 nevyužijí větší rozpětí délek střihů a nehodlají strojek používat na vlasy můžeme z nízké cenové kategorie doporučit například Wahl 9906-716, který je nejlevnějším zástupcem této oblíbené značky. Nabízí více nástavců, ale menší rozpětí délek střihů, takže se hodí výhradně k úpravě vousů. Navíc nemá síťové napájení, jeho provoz zajišťují 2 AA baterie, přičemž výrobce neudává dobu výdrže. Při cestování s tímto strojkem je tak potřeba myslet na to, že byste s sebou měli mít náhradní baterie pro případ vybití.

Závěrečné shrnutí

Zastřihovač vousů Silvercrest SHBS 500 D4 je skrze nízkou cenu a horší vybavenost vhodný především pro nenáročné uživatele, kteří netouží po strojku nabitém moderními technologiemi. Tento model disponuje pouze 2 výměnnými nástavci, zato má však velké rozpětí délek střihů od 1 mm až po 33 mm, takže lze používat nejen na vousy, ale také vlasy.

Výhodou je, že zde nejste omezeni délkou výdrže na jedno nabití, která zde dosahuje 60 minut, protože lze zastřihovač používat i při nabíjení ze sítě. Pro případ využití na cestách však nechybí LED indikátory signalizující stav baterie, takže nebudete nemile překvapeni náhlým vybitím. Za výhodu můžeme považovat také kladné recenze, které svědčí o jisté míře spokojenosti. Nevýhodou je zmíněná absence moderních technologií a také fakt, že strojek není voděodolný.

300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Silvercrest SHBS 500 D4 | Hodnocení: 71,2 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva se coby redaktorka ráda zajímá o témata z oblasti péče o tělo. Protože jako žena dobře ví, jak může být náročné vybrat kvalitní produkt pro holení, ujala se i tématu zastřihovačů vousů pro muže. Prostřednictvím srovnání vás seznámí s aktuálními trendy na trhu a poradí, jak z dostupných modelů vybrat ten nejlepší. Poradí vám také, co vše při výběru zastřihovače sledovat nebo jak tento přístroj správně a bezpečně používat.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Silvercrest SHBS 500 D4

Silvercrest SHBS 500 D4

300 Kč Orientační cena