Menu

Recenze a srovnání Braun Series 9 9477cc silver

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Planžetové holicí strojky

Klady

  • Samočisticí stanice
  • 5 holicích jednotek
  • Nabíjecí pouzdro

Zápory

  • Velmi vysoká cena
  • O samočisticí stanici se musíte starat
11 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Značka Braun patří na trhu mezi přední výrobce planžetových strojků a Braun Series 9 9477cc silver byl v době zařazení do našeho srovnání (únor 2023) jejich vlajkovou lodí. To znamená, že by vás měl zajímat, pokud hledáte opravdovou špičku mezi holicími strojky. U řady Series 9 najdete novou holicí hlavu se pěti holicími prvky. V kombinaci se sonickými vibracemi by mělo být holení rychlejší, šetrnější a efektivnější, než u předchozích řad. Tento model by si měl ale s přehledem poradit i se 7denním strništěm.

Na jedno nabití vydrží strojek fungovat 60 minut a stejnou dobu si počkáte i na jeho plné nabití. Ve srovnání s jinými strojky se nejedná o nijak markantní náskok, ten zajišťuje až nabíjecí pouzdro, o kterém se více dozvíte v následující kapitole. Strojek můžete používat na suché i mokré holení a potěší vás i poměrně nízká hmotnost 300 gramů, ani při delším používání vás nebude bolet ruka.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Braun

Způsob holení

Suché/mokré

Napájení

Akumulátor

Doba nabíjení (min)

60

Výdrž baterie (min)

60

Počet holicích hlav/planžet

5

Spotřeba energie (W/h)

7

Hmotnost (g)

300

Hodnocení funkcí a vybavení

Výbava strojku Braun Series 9 9477cc je opravdu bohatá, za zmínku stojí především nabíjecí pouzdro a samočisticí stanice, obě tyto vychytávky totiž jen tak u nějakého strojku nenajdete. Samočisticí stanici už možná znáte z některé s předchozích řad Braun, jedná se zkrátka o stojánek, který se postará o kompletní čištění a péči o strojek. Po použití do ní stačí strojek umístit a stanice za vás sama vybere vhodný program čištění, promaže břity a postará se o hygienu. Vy akorát jednou za čas vyměníte potřebnou náplň.

Nabíjecí pouzdro je absolutní novinkou. Nejen že strojek při cestování nebo ukládání chrání, navíc ho ale umí dobít. Podle dostupných informací prodlouží výdrž baterie až o 50 %. Na cestování je ideální, nebudete si s sebou muset brát nabíječku. Co se týče dalších funkcí a vlastností, tomuto modelu nechybí opravdu nic. Zastřihovač, čisticí kartáček v balení, funkce rychlonabíjení i ukazatel nabití baterie jsou zde zkrátka samozřejmostí.

Parametr Tento produkt
Vodotěsnost

Ano

Samočisticí stanice

Ano

Čisticí kartáček v balení

Ano

Omyvatelnost vodou

Ano

Cestovní zámek

Ano

Zastřihovač

Ano

Rychlonabíjení

Ano

Cestovní pouzdro v balení

Ano

Hodnocení ostatních uživatelů

Uživatelé, kteří měli možnost strojek Braun Series 9 9477cc vyzkoušet, si chválí především kvalitu oholení a bezproblémové fungování. Podle některých se efektivita a pocit při holení nedá se staršími řadami srovnávat a opravdu vás překvapí. Negativa se téměř neobjevují, jako největší nevýhodu uvádí uživatelé vysokou pořizovací cenu, což je pochopitelné. Další recenze najdete na portálu Heureka.

Recenze holicího strojku Braun Series 9

Hlavní klady a zápory

Výhod strojku Braun Series 9 9477cc můžeme jmenovat hned několik. Mezi ty hlavní patří 5 holicích jednotek a bohatá výbava v čele s nabíjecím pouzdrem a samočisticí stanicí. Model zkrátka vede ve všech ohledech, ať už se zaměříme na holicí vlastnosti, nebo nás zajímá jeho výbava a uživatelská přívětivost.

Naopak hlavní a největší nevýhoda se skrývá ve velmi vysoké pořizovací ceně. Za strojek zaplatíte několikanásobně vyšší částku, než za jiné běžné modely na trhu. Navíc je třeba čas od času vyměnit náplň v samočisticí stanici, jedna vás v balení vyjde na zhruba 200 korun.

Porovnání s alternativami

Braun Series 9 9477cc patří k nejlepším holicím strojkům na trhu, a to nejen v kategorii těch planžetových. Jen těžko budete hledat jiný model s tak bohatou výbavou a skvělými holicími vlastnostmi.

Pár tisíc ušetříte, když se spokojíte s předchozí řadou a pořídíte si Braun Series 8 8453cc Grey Wet&Dry. I ten vám nabídne samočisticí stanici, naopak má ale o jeden holicí prvek méně a nenajdete u něj ani nabíjecí pouzdro. Pokud například víte, že nabízené příslušenství nevyužijete, můžete zvolit nějakou verzi bez nich, například Braun Series 9 9330s Wet&Dry.

Naše hodnocení a závěr

Holicímu strojku Braun Series 9 9477cc nelze téměř nic vytknout a ve všech ohledech si vede skvěle. Nabídne 5 holicích částí, s čímž přichází i vyšší efektivita oholení a příjemnější pocit. Zároveň má velmi bohatou výbavu v čele s inovativním nabíjecím pouzdrem, která vás potěší především na delších cestách. Největší nevýhodou tohoto modelu je opravdu vysoká pořizovací cena. Mnohonásobně vyšší investice, než v případě většiny ostatních holicích strojků na trhu, by mohla bohužel mnohé uživatele od koupě odradit.

Pokud hledáte o něco levnější variantu a spokojíte se s o něco slabšími holicími vlastnostmi a nižší výbavou, pak by vás mohl zajímat Braun Series 5 51-M1200s.

11 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Braun Series 9 9477cc silver | Hodnocení: Výborné
Martina Moresová
Redaktorka
Martina je redaktorka, která v hlubinách internetu ráda pátrá po zajímavých produktech. Dohledává si i další fakta a recenze, aby vše mohla dát do souvislostí. Poskytne tak čtenářům ucelený přehled. Holení se na našich stránkách věnuje i v dalších tématech. Poradí, jaké kroky by lidé měli před a po holení dodržovat, aby pokožka utrpěla co nejméně. Dokáže také říci, které strojky nejlépe oholí dohladka nebo naopak upraví i několikadenní strniště.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Braun Series 9 9477cc silver

Braun Series 9 9477cc silver

11 000 Kč Orientační cena