Recenze Braun Series 5 51-M1200s - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Braun Series 5 51-M1200s

83,9 % Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Planžetové holicí strojky

Klady

  • Snadné čištění
  • Vodotěsný
  • Funkce rychlonabíjení

Zápory

  • Trochu vyšší hmotnost
  • Chybí cestovní pouzdro
  • Nemá samočisticí stanici
2 900 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Strojek Braun Series 5 51-M1200s patří do kategorie planžetových, ty se obecně doporučují spíše ke každodennímu holení kratších vousů. Holicí hlavice se skládá ze tří flexibilních břitů, které se přizpůsobí konturám vaší tváře, holení tak bude příjemnější a pohodnější. Funguje na nabíjecí akumulátor a na jedno nabití vydrží 50 minut, což by mělo odpovídat 3 týdnům holení, ale ne u každého uživatele to bude platit.

Do plna se nabije za 1 hodinu, stejně jako většina ostatních modelů na trhu. S hmotností 395 gramů nepatří k těm nejhezčím, na druhou stranu se nejedná o žádnou katastrofu, jen je potřeba počítat s tím, že při delším používání může těžknout v ruce.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Braun

Způsob holení

Suché/mokré

Napájení

Akumulátor

Doba nabíjení (min)

60

Výdrž baterie (min)

50

Počet holicích hlav/planžet

3

Hmotnost (g)

395

Hodnocení funkcí a vybavení

Strojek Braun Series 5 51-M1200s má všechny základní funkce, na které si jen vzpomenete. V kontextu s výše zmiňovanou výdrží baterie musíme zmínit funkci rychlonabíjení. Za 5 minut se vám strojek dobije na jedno oholení, takže vás nezaskočí situace, kdy vytáhnete ráno vybitý přístroj a musíte čekat na jeho dobití. U akumulátorových holicích strojků se určitě hodí, protože je z bezpečnostních důvodů nelze používat při zapojení do zásuvky. Platí to pro všechny voděodolné strojky, kam se řadí i tento model.

Čistění vám nebude dělat žádné velké trable, celou holicí hlavici můžete umístit pod tekoucí vodu a jednoduše i opláchnout, není třeba ji z těla strojku oddělávat. V balení dostanete čisticí kartáček, kterým si můžete pomoci. Samozřejmostí je zde také LED ukazatel nabití baterie, ergonomická rukojeť a zastřihoval, který se postará o přesné kontury. Strojku chybí pouze pokročilejší výbava od Braun, kterou je samočistící stanice.

Parametr Tento produkt
Vodotěsnost

Ano

Samočisticí stanice

Ne

Čisticí kartáček v balení

Ano

Omyvatelnost vodou

Ano

Cestovní zámek

Ano

Zastřihovač

Ano

Rychlonabíjení

Ano

Cestovní pouzdro v balení

Ne

Hodnocení ostatních uživatelů

Značka Braun má obecně věhlasnou pověst na trhu mezi plaketovými strojky a patří k těm nejoblíbenějším. Konkrétně řadu Series 5 si uživatelé chválí pro ergonomický tvar, v recenzích zmiňují že se dobře drží a padne do ruky. Pochvalují si i kvalitní oholení a bezproblémové fungování. Všechny uživatelské recenze si můžete přečíst na portálu Heureka.

Hlavní klady a zápory

Jednou z hlavních výhod modelu Braun Series 5 51-M1200s je jeho voděodolnost, která umožňuje nejen mokré holení a použití ve sprše, ale zároveň jde ruku v ruce se snadným čistěním a údržbou. Nejsilnější stránkou je zde obecně skvělý poměr ceny a výkonu. Strojek nabízí pokročilejší funkce, jako je rychlonabíjení nebo LED ukazatel nabití baterie, což bývá často výsadou mnohem dražších modelů.

Naopak jako nevýhodu musíme zmínit trochu vyšší hmotnost a absenci pokročilé výbavy, kterou najdete u vyšších řad. Řeč je především o chybějící samočisticí stanici nebo tvrdém cestovním pouzdru, které by ochránilo strojek před poškozením.

Porovnání s alternativami

V porovnání s ostatními řadami a typy strojků od značky Braun, patří tento strojek zhruba do střední cenové kategorie. Podobně by mohl zaujmout také Braun Series 3-3045s, i ten je vodotěsný a můžete ho používat ve sprše. Má ale o něco kratší výdrž baterie a ještě o něco vyšší hmotnost. Ostatní parametry jsou si vesměs podobné.

Naopak v mnohem vyšší cenové kategorii se nachází jeden z nejnovějších modelů Braun Series 9 9390cc, za ten si výrazně připlatíte, za odměnu na vás ale čeká 5 holicích částí, samočisticí stanice i inovativní nabíjecí pouzdro.

Naše hodnocení a závěr

Za poměrně slušnou pořizovací cenu dostanete spolehlivý přístroj s dobrými holicími vlastnostmi a nadprůměrnou výbavou. Hlavice strojku Braun Series 5 51-M1200s nabídne 3 pohyblivé planžety a nechybí zde ani pokročilejší funkce jako je například rychlonabíjení. Na cestování se strojek příliš nehodí, v základním balení totiž nenajdete pevné cestovní pouzdro. Samozřejmě si ho můžete dokoupit samostatně, na trhu se nabízí hned několik možností.

Pokud hledáte opravdovou špičku na trhu a nevadí vám si několikanásobně připlatit, pak by se vám mohl líbit pokročilejší a novější Braun Series 9 9390cc. Připravte se ale na to, že pořizovací investice bude opravdu vysoká.

 

2 900 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Braun Series 5 51-M1200s | Hodnocení: 83,9 %
Martina Moresová
Redaktorka
Martina je redaktorka, která v hlubinách internetu ráda pátrá po zajímavých produktech. Dohledává si i další fakta a recenze, aby vše mohla dát do souvislostí. Poskytne tak čtenářům ucelený přehled. Holení se na našich stránkách věnuje i v dalších tématech. Poradí, jaké kroky by lidé měli před a po holení dodržovat, aby pokožka utrpěla co nejméně. Dokáže také říci, které strojky nejlépe oholí dohladka nebo naopak upraví i několikadenní strniště.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Braun Series 5 51-M1200s

Braun Series 5 51-M1200s

2 900 Kč Orientační cena