Recenze a porovnání Braun Series 9 9390cc | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Braun Series 9 9390cc

96,9 % Celkové hodnocení

Top produkt v kategorii Planžetové holicí strojky

Klady

  • Samočisticí stanice
  • 4 holicí prvky
  • Automatické promazávání břitů

Zápory

  • Vysoká cena
  • O samočisticí stanici se musíte starat
8 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Braun Series 9 9390cc je holicí strojek založen na systému planžet. Pod těmito planžetami jsou nože, které zkracují vousy. Planžetové holicí strojky se hodí spíše pro kratší vousy, využijí je tedy spíše muži, kteří se holí často a pravidelně. Oproti tomu si frézkové holicí strojky poradí s delším vousem. Strojek má čtyři planžety, což lze považovat za nadstandardní výbavu.

Ohledně samotného holení, jak už z názvu strojku vypovídá, tento model se hodí jak pro suché, tak pro mokré holení. I pokud uživatel upřednostňuje mokré holení, není na škodu mít možnost se v případě nouze oholit bez problémů na sucho, proto tuto možnost oceňujeme.

Strojek funguje na akumulátor, nejste tak omezeni přítomností zásuvky a můžete ho používat opravdu kdekoliv. Myslete na to, že během nabíjení ho nezapnete, to je u vodotěsných strojků běžné z bezpečnostních důvodů. Tento model má nadprůměrnou výdrž baterie, na jedno nabití zvládne jet celou hodinu, stejnou dobu mu trvá i plné dobití.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Braun

Způsob holení

Suché/mokré

Napájení

Akumulátor

Doba nabíjení (min)

60

Výdrž baterie (min)

60

Počet holicích hlav/planžet

4

Spotřeba energie (W/h)

7

Hmotnost (g)

210

Hodnocení funkcí a vybavení

Z výbavy zmíníme jako první hlavní odlišnost od ostatních modelů, tou je samočisticí stanice. Ta se postará o celkovou údržbu vašeho strojku a vám odpadne veškerá starost. Zatímco ostatní přístroje musíte po každém použití vyčistit, aby se nezkracovala jejich životnost, tady stačí jen umístit strojek do stanice a ona to udělá za vás. Automaticky vybere program čistění, postará se o hygienu, promaže břity a přístroj dokonce i nabije. Od vás se vyžaduje pouze jednou za čas vyměnit náplň v čisticí stanici a postarat se o její bezproblémové fungování.

Strojek umístěný v čisticí stanici

Co se týče jiných základních či pokročilých funkcí, tomuto modelu nechybí opravdu nic. Pro zkrácení delších vousů nebo vytvoření kontur lze využít zastřihovač, při cestování zase oceníte cestovní zámek a pouzdro. Pokud by se vám strojek náhodou vybil v nevhodnou dobu, pomůže vám funkce rychlonabíjení. Za pět minut ho budete mít připravený k jednomu celému oholení.

Parametr Tento produkt
Vodotěsnost

Ano

Samočisticí stanice

Ano

Čisticí kartáček v balení

Ano

Omyvatelnost vodou

Ano

Cestovní zámek

Ano

Zastřihovač

Ano

Rychlonabíjení

Ano

Cestovní pouzdro v balení

Ano

Hodnocení ostatních uživatelů

Uživatelé, kteří mají se strojkem Braun Series 9 9390cc Wet&Dry již dlouhodobou, nebo krátkodobou zkušenost, uvádějí, že jsou velmi spokojeni s kvalitou výrobku. Jak zpracováním, tak tím, co strojek dokáže, odpovídá vyšší ceně. Dle uživatelů je jedna z největších výhod dobíjecí stanice, která funguje zároveň jako čisticí stanice. Strojek má podle nich i pěkný design. Zřídka se objevují negativní ohlasy, například na absenci českého návodu nebo nebo nepohodlnou hlavu, se kterou se hůře dostává k vousům v oblasti pod nosem. Zejména to druhé negativum je ale velmi individuální, protože každý má jinou tvář.

Recenze strojku od ověřeného zákazníka

Hlavní klady a zápory

Za jednu z hlavních výhod považujeme přítomnost samočisticí stanice. Ta tento model posouvá na vyšší level a odlišuje ho od ostatních. Za zmínku ovšem stojí také čtyři výkyvné planžety, které se postarají o pohodlné oholení. Vše doplňuje nabídka základních i pokročilejších funkcí. Strojku zkrátka nemáme téměř co vytknout. Nevýhodu vidíme akorát ve vysoké pořizovací ceně, ta by mohla některé odradit, dle uživatelů má ovšem své opodstatnění, s čímž do jisté míry souhlasíme i my.

Naše hodnocení a závěr

Holicí strojek Braun Series 9 9390cc doporučujeme především náročným uživatelům, kteří ocení samočisticí stanici a celkovou kvalitu. V porovnání s ostatními modely na trhu se jedná o jeden z nejlepších modelů nejen z kategorie planžetových strojků. Počítejte ale s tím, že si za něj výrazně připlatíte. Odměnou vám bude čtyřdílná holicí hlavice zajišťující pohodlné oholení a bohatá nabídka funkcí i vybavení. Budete se navíc těšit z dlouhé výdrže baterie, strojek pak můžete používat kdekoliv a nejste limitovaní napájením ze sítě. Využít ho lze na suché i mokré holení, klidně i během koupání ve sprše či ve vaně.

Chápeme, že pro někoho by mohla být vysoká pořizovací cena odrazující, v takovém případě vám doporučujeme přečíst si recenzi nižší řady Braun Series 5 1200s.

8 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Braun Series 9 9390cc | Hodnocení: 96,9 %
Martina Moresová
Redaktorka
Martina je redaktorka, která v hlubinách internetu ráda pátrá po zajímavých produktech. Dohledává si i další fakta a recenze, aby vše mohla dát do souvislostí. Poskytne tak čtenářům ucelený přehled. Holení se na našich stránkách věnuje i v dalších tématech. Poradí, jaké kroky by lidé měli před a po holení dodržovat, aby pokožka utrpěla co nejméně. Dokáže také říci, které strojky nejlépe oholí dohladka nebo naopak upraví i několikadenní strniště.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Je možná výměna akumulátoru?

František Kučera MUDr

Dobrý den, náhradní akumulátor pro strojek Braun Series 9 9390cc se běžně neprodává. Doporučujeme se jít poradit do servisu nebo kontaktovat přímo výrobce.

Kamila Lorenzová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Braun Series 9 9390cc

Braun Series 9 9390cc

8 500 Kč Orientační cena