Menu

Recenze a srovnání Braun Series 5 1200s

85,9 % Celkové hodnocení

Top cena/výkon v kategorii Planžetové holicí strojky

Klady

  • Lze použít i ve sprše
  • Na suché i mokré holení
  • Snadná údržba

Zápory

  • Cestovní pouzdro není v balení
  • Nelze použít zapojený do sítě
2 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Model Braun Series 5 1200s se řadí mezi planžetové holicí strojky. Více ho tak ocení muži, kteří mají ve zvyku holit si pravidelně spíše kratší vousy. Konkrétně se hlavice skládá ze tří pohyblivých holicích prvků. Jelikož se jedná o flexibilní čepele, měly by se jednoduše přizpůsobit konturám obličeje, a přispět tak k dokonalejšímu oholení celé tváře.

Strojek lze využít k suchému i mokrému holení, nemusíte se tedy bát použít například pěnu nebo gel, což ocení především muži s citlivou pletí. Přístroj funguje na akumulátor, nejste omezeni přítomností zásuvky, můžete se holit kdekoliv. Na jedno nabití vydrží fungovat až 50 minut, což byla v době zařazení do srovnání (srpen 2021) jedna z nejvyšších hodnot. Plné nabití pak trvá hodinu.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Braun

Způsob holení

Suché/mokré

Napájení

Akumulátor

Doba nabíjení (min)

60

Výdrž baterie (min)

50

Počet holicích hlav/planžet

3

Spotřeba energie (W/h)

7

Hmotnost (g)

300

Hodnocení funkcí a vybavení

O stavu baterie vás budou informovat LED indikátory. Pokud by se i přes to náhodou stalo, že se vám strojek v nejméně vhodnou chvíli vybije, můžete využít funkci rychlonabíjení. Do pěti minut se přístroj dobije alespoň do takové míry, aby vám stačil na jedno oholení nebo alespoň jeho dokončení.

U tohoto modelu nenajdete sice nejnovější vychytávku v podobě samočisticí stanice, údržba ovšem není vůbec složitá a zabere vám pár minut. Čištění ulehčí fakt, že je strojek vodotěsný a lze ho kompletně celý omýt pod vodou. V balení navíc dostanete i čisticí kartáček, se kterým lépe dostanete zachycené vousy v hlavici. K dokonalosti chybí už jen cestovní pouzdro, to společně se strojkem bohužel nedostanete.

Parametr Tento produkt
Vodotěsnost

Ano

Samočisticí stanice

Ne

Čisticí kartáček v balení

Ano

Omyvatelnost vodou

Ano

Cestovní zámek

Ano

Zastřihovač

Ano

Rychlonabíjení

Ano

Cestovní pouzdro v balení

Ne

Hodnocení ostatních uživatelů

Na Braun Series 5 1200s téměř nenajdete negativní recenze. Uživatelé jsou s ním ve velké většině spokojení, chválí si ergonomický tvar a shodují se na tom, že dobře padne do ruky a pohodlně se drží. Tomu napomáhá i poměrně nízká váha 300 gramů, díky které vám strojek při delším používání v ruce „neztěžkne“. Majitelé, kteří si na tento model přešli z často nižší řady od výrobce Braun, se těší hlavně z dlouhé výdrže baterie a tvrdí, že strojek splnil jejich očekávání.

Hlavní klady a zápory

Pokud srovnáme tento model s těmi ostatními na trhu, vyniká především dlouhou výdrží baterie a krátkou dobou nabíjení. Nechybí mu téměř žádné funkce, můžete ho používat na sucho i třeba ve sprše. Díky voděodolnosti je snadná také údržba, strojek stačí pouze opláchnout pod vodou. Výrobce Braun nabízí sice pár ještě vychytanějších holicích strojků, které mají navíc například samočisticí stanici, případně se mohou chlubit vyšším počtem holicích prvků, za tyto vyšší řady už si ale výrazně připlatíte. Nevýhodu vidíme pouze v absenci cestovního obalu, vzhledem k dlouhé výdrži baterie vám ale často stačí dát do kabele samotný strojek a nemusíte tahat žádné příslušenství.

Naše hodnocení a závěr

Braun Series 5 1200s se některými parametry může rovnat i těm nejdražším strojkům od tohoto výrobce, přesto se stále drží na přijatelné cenové hladině. Chlubit se může dlouhou výdrží baterie a krátkou dobou nabíjení. Mimo to mu nechybí téměř žádná funkce. Můžete se s ním holit opravdu kdekoliv a kdykoliv, nejste omezeni elektrickou zásuvkou a strojek si můžete vzít i do sprchy, což mnohým usnadní a urychlí běžnou ranní rutinu. Tento model tak doporučujeme všem, kdo chtějí opravdu kvalitní strojek, který vychází skvěle v poměru ceny a výkonu.

Pokud se ovšem jen málokdy spokojíte s „průměrem“, hledáte ještě vychytanější model a nevadí vám za něj utratit třeba i dvojnásobek, pak se podívejte na recenzi Braun Series 9 9290cc Wet&Dry.

2 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Braun Series 5 1200s | Hodnocení: 85,9 %
Martina Moresová
Redaktorka
Martina je redaktorka, která v hlubinách internetu ráda pátrá po zajímavých produktech. Dohledává si i další fakta a recenze, aby vše mohla dát do souvislostí. Poskytne tak čtenářům ucelený přehled. Holení se na našich stránkách věnuje i v dalších tématech. Poradí, jaké kroky by lidé měli před a po holení dodržovat, aby pokožka utrpěla co nejméně. Dokáže také říci, které strojky nejlépe oholí dohladka nebo naopak upraví i několikadenní strniště.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Holicí strojek – jsem senior s pohybovými problémy, a po operaci mne musí holit druhá osoba. Mám tuhé vousy, nosím bradku a kůži na krku již povislou. Holím se 2-3 x týdně. Jaký strojek byste doporučili: aby nebyl příliš těžký, aby byl dobře ovladatelný druhou osobou, aby byl schopný oholit i jemnou kůži na krku. Stačí strojek k přesnému oholení vousu k bradce či je nutné zakoupit ještě zastřihovač a ev. jaký typ? Dosud jsem se holil žiletkou, ale to není možné.

Zdeněk Komínek

Dobrý den, děkujeme za projevenou důvěru a zaslání dotazu. Všechny strojky jsou většinou ergonomicky navrhnuty tak, aby se dobře ovládali přímo uživatelem, bohužel málokdo z výrobců myslí na případ, že by vám s holením pomáhala druhá osoba, i tak by ale s ovládáním neměly být žádné větší problémy. Jelikož se holíte s několikadenním odstupem, doporučujeme volit spíše v kategorii frézkových holicích strojků. Zastřihovač zvlášť kupovat nemusíte, většina holicích strojků ho má zabudovaný v sobě, takže si vystačíte pouze s jedním přístrojem. Dobrou volbou může být například Philips Series 1000 S1231/41 nebo Philips AquaTouch S5400/06.

Kamila Lorenzová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Braun Series 5 1200s

Braun Series 5 1200s

2 500 Kč Orientační cena