Menu

Recenze a srovnání Braun Silk-expert Pro 5 PL5347 IPL

94,0 % Celkové hodnocení

Top produkt v kategorii IPL epilátory nad 5 000 Kč

Klady

  • Celkem 4 nástavce na menší i větší plochy
  • Pokročilý senzor pokožky
  • Životnost 400 000 záblesků
  • Včetně citlivého režimu ošetření

Zápory

  • Vysoká cena
  • Není možné používat bezdrátově
12 500 Kč Orientační cena

Základní vlastnosti

Braun Silk-expert Pro 5 PL5347 IPL je pokročilým IPL epilátorem, který se pyšní mnoha nadstandardními vlastnostmi v době srovnávání (červen 2023). Počet produkovaných záblesků jeho žárovky dosahuje 400 000, což je dostatečně vysoké číslo pro to, abyste ze svého těla odstranili všechny nežádoucí chloupky a ještě se o přístroj s někým podělili. Podle výrobce se tato výdrž rovná tomu, jako byste přístroj používali 22 let.

Co se týče nastavení intenzity světla, nabízí tento model značky Braun celkem 10 stupňů. O nastavení se ale nemusíte příliš starat, jelikož IPL epilátor disponuje senzorem pokožky, který dokáže vhodnou intenzitu světla nastavit za vás. Nabízí celkem tři režimy ošetření, kromě manuálního vysílání záblesků je to režim automatického vysílání, při kterém jsou záblesky samy vysílání v intervalu 0,5 sekundy.

Navíc zde ale najdete i režim citlivého ošetření, který se hodí pro ošetření na citlivých tělesných partiích nebo pro ty z vás, kteří s IPL epilací nemáte žádné zkušenosti. Tento přístroj na odstraňování chloupků funguje pouze po připojení do zásuvky, bezdrátový režim nenabízí. U podobných přístrojů se ale jedná o běžný stav a použití bez nutnosti připojení IPL epilátoru do zásuvky je velmi ojedinělé.

Parametr Tento produkt
Počet produkovaných záblesků

400 000

Délka epilace jedné nohy (min)

5

Počet nastavení stupňů světla

10

Intenzita světla (J/cm2)

Až 6

Počet režimů ošetření

3

Interval záblesků (s)

0,5

Typ dobíjení

Síťové

Bezdrátové použití

Ne

Vybavení a funkce

Vybavení a funkce jsou další oblastí, ve kterých Braun Silk-expert Pro 5 PL5347 IPL exceluje. Nabízí totiž celkem 4 nástavce, dva s větší a dva s menší aplikační plochou. Různé nástavce si tak můžete rozdělit pro různé tělesné partie, což je benefitem nejen z hlediska hygieny, ale také použití; větší plocha rychleji epiluje větší tělesné plochy (nohy, záda, hruď apod.) a naopak na menší či hůře přístupná místa (podpaží, třísla, obličej) oceníte spíše menší, precizní nástavec.

V balení kromě samotného přístroje, nástavců a nabíječky najdete ještě žiletku a praktický kufřík. Přímo na IPL epilátoru potom najdete inteligentní snímač tónu pleti. Ten snímá pokožku až 80x za sekundu, čímž hlídá vhodnost použití na konkrétní tělesnou partii a dle odstínu její pokožky upravuje nastavení intenzity světla. Navíc obsahuje integrovaný UV filtr, tudíž se nemusíte bát popálení ani jakéhokoliv poranění.

Parametr Tento produkt
Počet nástavců

4

Vyměnitelný nástavec na větší plochy

Ano, 2x

Vyměnitelný nástavec na menší plochy

Ano, 2x

Inteligentní snímač tónu pleti

Ano

UV filtr

Ano

Hodnocení uživatelů

Mezi uživateli sklízí tento IPL epilátor vesměs kladná hodnocení. Uživatelé potvrzují, že výsledky jsou po aplikaci opravdu viditelná a i vyšší pořizovací cena přístroje stojí na investici. V recenzích se nejčastěji shodují na tom, že se přístroj snadno ovládá, oceňují snímač tónu pleti, více režimů ošetření, dlouhou výdrž nebo bohatou výbavu. Jako negativa zmiňují pouze vyšší cenu. Všechny recenze najdete na Heuréce.

Klady a zápory

Tento IPL epilátor oproti jiným vyniká velkým počtem nástavců, v balení najdete dva na menší a dva na větší tělesné plochy, což rozhodně není standardem. Nadprůměrná je také jeho životnost, kdy nabízí 400 000 záblesků, jiné produkty mohou nabízet například pouze polovinu.

Čím je tento model úplně unikátní, je režim citlivého ošetření na choulostivé tělesné partie, který u jiných modelů většinou nenajdete. Modelu Braun Silk-expert Pro 5 PL5347 IPL naopak chybí možnost bezdrátového použití, to není běžné, u několika přístrojů na trhu se ale přecejen najde a výrazně přispívá při komfortu používání. Počítejte také s vyšší pořizovací cenou, která se drží vysoko nad průměrem na trhu.

Porovnání s alternativami

Jako alternativu jsme vybrali na první pohled téměř totožný Braun Silk-expert Pro 5 IPL PL 5117. Ten má základní vlastnosti stejné, v balení ale najdete ale pouze dva nástavce (po jednom na menší a větší tělesné plochy). Na druhou stranu se ale jedná o výrazně levnější model, který nabízí funkci automatické vypnutí, kterou u modelu Braun Silk-expert Pro 5 PL5347 IPL výrobce neuvádí.

Naše hodnocení a závěr

Tento IPL epilátor můžeme doporučit i náročným uživatelům, potažmo uživatelkám. Nabídne opravdu bohatou výbavu a také řadu nadstandardních funkcí, z nichž jmenujeme pokročilý senzor odstínu pleti ze zabudovaným UV filtrem, režim citlivého ošetření nebo celkem 4 nástavce v balení. S tímto modelem tak můžete chloupky odstraňovat na jakýchkoli tělesných partiích.

Pokud sháníte také podobně našlapaný model, ale nepotřebujete tolik nástavců a spíše byste raději něco ušetřili, doporučujeme Braun Silk-expert Pro 5 IPL PL 5117 od stejného výrobce, který navíc potěší automatickým vypnutím.

12 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Braun Silk-expert Pro 5 PL5347 IPL | Hodnocení: 94,0 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína zná všechny podstatné parametry IPL epilátorů a ráda je předává dál. Téma má nastudované i ze zdravotního hlediska, dokáže tedy říct, zda je epilace pulzním světlem škodlivá či jakým typům kůže se hodí. IPL epilátory sleduje i z pozice dostupnosti jednotlivých modelů na trhu a pravidelně je aktualizuje. Mezi její další témata patří sportovní náčiní, proteiny, ale také například segment zabezpečení domu.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den , zivotnost pisete , ze je 400000 zablesku. Kolik zablesku je potreba na jednu nohu od kolene dolu? kolik na celou nohu. Potrebuji pro predstavu, jak dlouho pristroj me zene vydrží? Dekuji . Dvořák

Vaclav Dvořák

Dobrý den, záleží, s jakou frekvencí budou záblesky vysílány a také, kolikrát se bude celý proces IPL epilace celkově opakovat. Obecně se počítá, že na jednu IPL epilaci celého těla je potřeba 300-500 záblesků, na celou jednu nohu to tedy může být okolo 100 záblesků. Životnost 400 000 záblesků je velmi nadstandardní a měla by bohatě vystačit i více než jednomu uživateli na trvalé odstranění nežádoucích chloupků na těle.

Karolína Šerá, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Braun Silk-expert Pro 5 PL5347 IPL

Braun Silk-expert Pro 5 PL5347 IPL

12 500 Kč Orientační cena