Menu

Britax Römer Swingfix M i-Size – Recenze, testy a srovnání

Velmi dobré Celkové hodnocení

Také nás zaujalo v kategorii Autosedačky 0+/I (do 18 kg/105 cm)

Klady

  • Vysoké bočnice
  • Otočná
  • Polohovatelná

Zápory

  • Nemá výklopné prvky boční ochrany
  • Nevhodná do aut bez ISOFIX
  • Vysoká cena
14 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Autosedačka Britax Römer Swingfix M i-Size patří na trhu k prověřeným modelům. Upevňuje se systémem ISOFIX, stejně jako většina produktů v této kategorii. Má také vlastní pětibodový bezpečnostní pás, což je v současnosti nejlepší varianta na trhu. Ochranu proti bočnímu nárazu zajišťují zvýšené bočnice, ačkoliv některé modely mají ještě speciální výklopné ochranné prvky.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Britax Römer

Výška dítěte (cm)

40-105

Certifikace

ECE R129

Směr připevnění

Proti směru jízdy

Systém upevnění

ISOFIX

Absolvované testy

ADAC, dTest

Bezpečnostní pás/pultík

Pětibodový pás

Zvýšená ochrana proti bočnímu nárazu

Ano

Doplňky a komfort používání

Autosedačku lze pootočit, aby se vám dítě lépe usazovalo, to není u všech modelů samozřejmostí. Upevnit ji ale můžete jen proti směru jízdy, což je bezpečnější, ačkoliv starším dětem už tato varianta nemusí úplně vyhovovat. Samozřejmostí je snímatelný potah, který by neměl chybět žádné autosedačce.

Parametr Tento produkt
Snímatelný potah

Ano

Nastavitelná opěrka hlavy

Ano

Otočná

Ano

Signalizace správné instalace

Ano

Výška (cm)

48

Šířka (cm)

44

Hloubka (cm)

74

Hmotnost (kg)

15

Názory uživatelů a odborníků

Autosedačka Swingfix úspěšně absolvovala praktické testování automobilového klubu ADAC. Plusové body získala zejména za vysokou míru bezpečnosti a stability, kvalitní zpracování a jednoduchou instalaci. Jako negativa byla zmiňována vysoká hmotnost a horší výhled dítěte z auta ven. Do svého testování ji zařadil také měsíčník dTest, i zde získala slušné hodnocení.

Hlavní klady a zápory

Mezi pozitiva autosedačka Swingfix patří zvýšené bočnice, možnost otočení při usazování dítěte, jednoduchá instalace pomocí systému ISOFIX a vysoká míra bezpečnosti, potvrzená praktickým testováním. Za nevýhodu považujeme především nemožnost usazení po směru jízdy, popřípadě vyšší hmotnost.

Srovnání s alternativami

Takřka totožným modelem, pouze s možností sezení také po směru jízdy, je sedačka Britax Römer Dualfix M i-Size. S jejím pořízením dokonce i ušetříte. Oboustrannou instalaci nabízí také sedačka Cybex Sirona M2 i-Size, která je stále o něco levnější. Na rozdíl od sedačky Swingfix se ale nedá při usazování dítěte pootočit.

Závěr

Britax Römer Swingfix M i-Size je sedačka prověřená praktickým testováním, která poskytne vašemu dítěti více než dostačující míru zabezpečení. Uchycuje se populárním systémem ISOFIX a má zvýšené bočnice. Dá se také pootočit, sezení je ale možné jen proti směru jízdy. Alternativou s oboustranným sezením je např. Britax Römer Dualfix M i-Size.

14 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Britax Römer Swingfix M i-Size | Hodnocení: Velmi dobré

Eliška je absolventkou žurnalistiky a za studium načerpala řadu zkušeností se psaním novinářských i nežurnalistických textů. Její články jsou zaměřené především na velké domácí spotřebiče, tedy přístroje, se kterými se denně potkává každý z nás. Věnuje se také potřebám pro děti. Přehled v těchto tématech si udržuje už několik let, díky tomu ochotně radí čtenářům i svým blízkým.


Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Britax Römer Swingfix M i-Size

Britax Römer Swingfix M i-Size

14 000 Kč Orientační cena