Menu

Candy CHTOS 482W36 – Recenze, testy a srovnání

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší poměr cena/výkon v kategorii Mini ledničky

Klady

  • Slušný objem
  • Automatické odmrazování
  • Více poliček
  • Úspornější chod

Zápory

  • Zmatečné informace
  • Mrazák údajně moc nechladí
  • Náročnější montáž
3 300 Kč Orientační cena

Candy CHTOS 482W36 je středně velká mini lednička, která potěší výhodným poměrem ceny a výkonu. Na první pohled vypadá jako klasická lednička ve zmenšené verzi, ale oproti konkurenčním produktům nabídne více vychytávek a hodně poliček.

Základní charakteristiky

Candy CHTOS 482W36 má celkový užitný objem 83 l, což je mezi námi srovnávanými produkty třetí nejlepší hodnota. Je to dostatečné pro 1–2 lidi, pokud nebudou mít v ledničce příliš mnoho potravin. V horní části se nachází mrazák (nazývaný Icebox), takže je vhodná i k uskladnění mraženého jídla. Bohužel zde ale není uveden jeho objem.

Tato mini lednička vyniká oproti konkurenci úspornějším chodem. Spadá do energetické třídy C, která není u mini ledniček obvyklá, většinou se zde setkáváme s F nebo G. Pro uživatele to znamená určitou úsporu elektrické energie. Klimatická třída ST už je ale na tuzemské poměry standardní, což znamená, že lednice bude nejefektivněji fungovat při okolních teplotách +18 až +38 °C. S hlučností 41 dB se řadí mezi zlatý střed.

Zaujalo nás zde řešení vnitřního prostoru, protože ačkoliv nejde o model s nadprůměrnou kapacitou, nachází se v něm hned 3 poličky a box na zeleninu. To bychom očekávali u daleko větší ledničky. Pochvalu zaslouží i za automatické odmrazování, které nebývá samozřejmostí ani u dražších modelů.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Candy

Způsob umístění

Volně stojící

Užitný objem lednice (l)

83

Mrazák

Ano

Energetická třída

C

Klimatická třída

ST

Hlučnost (dB)

41

Počet polic

3 + box na zeleninu

Přihrádky ve dvířkách

Ano

No Frost

Ne

Samoodmrazování

Ano

Barva

Bílá

Výška (cm)

85

Šířka (cm)

48

Hloubka (cm)

44,5

Hmotnost (kg)

20

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

K mini ledničce Candy CHTOS 482W36 evidujeme v době psaní této recenze (červen 2023) desítky uživatelských recenzí. Zároveň se jedná o jednu z nejprodávanějších mini lednic současné doby. Zákazníky si získala především svým výhodným poměrem ceny a kvality, šikovně uspořádaným vnitřním prostorem a rychlostí chlazení.

U této mini ledničky se ovšem objevuje i poměrně dost výtek, a to zejména k tomu, že jsou v popiscích výrobku na webech uvedeny jiné informace než v manuálu. Někteří zákazníci si stěžují na to, že mrazicí box nefunguje jako plnohodnotný mrazák a zdá se jim, že nemrazí dostatečně. Také se objevilo několik recenzí, kde uživatelé popisují problémy s montáží dvířek.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Candy CHTOS 482W36 představuje výhodný kompromis mezi cenou a výkonem, neboť vám za velice slušnou částku nabídne objem dostatečný pro 1–2 osoby, mrazák a hodně poliček a přihrádek. Ve střední cenové kategorii vyniká také tím, že má funkci automatického odmrazování a energetickou třídu C.

Na druhou stranu se zde podle zákazníků nejde úplně spoléhat na mrazák, který funguje spíše na krátkodobé uchování mražených potravin – není podle nich dostatečně výkonný, aby v něm mohly být uchovávány delší dobu. Několik zákazníků si také stěžovalo na náročnější montáž dvířek.

Porovnání s alternativami

Pokud bychom měli k mini ledničce Candy CHTOS 482W36 doporučit velikostně odpovídající alternativu, nabízela by se např. Orava RGO-102 AW. Je o trochu dražší a užitný objem je o 6 l větší (89 l). Najdete zde hned 3 poličky, boxík na zeleninu a přihrádky ve dveřích, postrádá ale mrazák. Tato lednička ale nabízí jako jeden z mála produktů možnost změny otevírání dvířek.

Pokud chcete naopak menší a levnější ledničku, mohla by vás zaujmout Philco PSL 40 F CUBE. Užitný objem je zde podstatně menší (40 l) a nemá mrazák, na druhou stranu nabízí dvě neobvyklé funkce – systém No Frost a možnost změny otevírání dvířek.

Závěrečné shrnutí

Candy CHTOS 482W36 představuje slušně vybavenou mini ledničku, která je díky svému objemu 83 l ideální pro 1–2 lidi. Díky mrazáku ji můžete využívat k uchovávání mražených potravin. U této ledničky se nemusíte obávat vzniku námrazy, protože je vybavena automatickým odmrazováním. Jako jedna z málo spadá do energetické třídy C, takže je oproti konkurenci úspornější.

3 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Candy CHTOS 482W36 | Hodnocení: Velmi dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana je redaktorka, která je v kuchyni velice často a má slabost pro nejrůznější kuchyňské pomocníky. Baví ji prozkoumávat trh a poznávat nejnovější vychytávky, proto se ujala tématu mini ledniček. Na této stránce vám představí jejich klady a zápory, vysvětlí, podle čeho volit užitný objem, a také popíše nejpopulárnější funkce. Její jméno najdete i na stránce s autochladničkami, které představují mobilnější variantu přenosných mini ledniček.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Candy CHTOS 482W36

Candy CHTOS 482W36

3 300 Kč Orientační cena