Menu

Candy CWC 154 EEL/N – Recenze, testy a srovnání

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Vinotéky

Klady

  • Slušná kapacita
  • Ovládání na dálku
  • LED osvětlení
  • Antivibrační mechanismus
  • Otočení otevírání dvířek

Zápory

  • Jedna chladicí zóna
  • Postrádá filtry
  • Nejméně úsporná třída G
8 700 Kč Orientační cena

Základní informace

Candy CWC 154 EEL/N je slušně vybavená volně stojící vinotéka střední cenové třídy. Potěší velmi dobrou kapacitou (pojme až 41 lahví). V době psaní této recenze (duben 2023) jde o nadprůměrnou hodnotu. Lahve lze uskladnit na 8 bambusových policích, což je opět o něco více, než bychom u střední cenové hladiny očekávali (běžně mají 4–6). Chladicí zónu zde ovšem najdete jen jednu, proto se hodí ke skladování spíše jen jednoho druhu vína.

Teplotu lze nastavovat v obstojně širokém rozmezí 7–18 °C, což je vhodné pro běžná bílá, růžová a červená vína. Vinotéka spadá do energetické třídy G, což je nejméně úsporná třída, nicméně u vinoték větších rozměrů s kompresorem jde o standard. Maximální úroveň hluku je zde 39 dB, což není u kompresoru nijak neobvyklé (a stále jde o hlučnost, která není vyloženě rušivá).

Tento model sice postrádá filtry a dětský zámek, ale nechybí zde antivibrační systém a LED osvětlení, díky kterému na vína dobře uvidíte. Velice neobvyklá je možnost otočení otevírání dveří. Nabízí ještě jednu nezvyklou vychytávkou, která by se mohla zalíbit nadšencům do chytré domácnosti. Tou je ovládání vinotéky na dálku pomocí aplikace Simply Fi. Pokud dáváte přednost tradičnímu ručnímu ovládání, můžete využít digitální panel.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

V době psaní této recenze (duben 2023) evidujeme k Candy CWC 154 EEL/N víceméně pochvalná hodnocení. Zákazníci se shodují na tom, že je provedena velice kvalitně a vnitřní uspořádání je praktické. Líbí se jim také možnost otočení otevírání dveří a ovládání přes aplikaci. Jediné výtky se objevily k hlučnosti (někomu se ale zdá naopak tichá, takže je obtížné tuto vlastnost posoudit).

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Candy CWC 154 EEL/N představuje zatím jednu z mála vinoték na trhu, kterou můžete ovládat pomocí aplikace. Plusové body od nás získává také možnost otočení otevírání dvířek, slušnou kapacitu na 41 lahví a antivibrační mechanismus.

Poměrně velkým nedostatkem je ale jen jedna chladicí zóna. To vás ve skladování vín docela omezuje. Také nepotěší tím, že obsahuje vůbec žádné filtry. Minimálně UV filtr ve dvířkách už by měl být standardem.

Porovnání s alternativami

Pokud hledáte trochu levnější alternativu k Candy CWC 154 EEL/N s obdobnou kapacitou, můžete se podívat na vinotéku Haier WS 32GAE. Do ní se vejde 32 lahví, disponuje bezpečnostním zámkem a má systém regulace vlhkosti. Ovládání na dálku zde ale musíte oželet.

Závěrečné shrnutí

Candy CWC 154 EEL/N bude vyhovovat zákazníkům, kteří chtějí naráz skladovat větší množství vín jednoho druhu (nebo vín, kterým mají podobné skladovací podmínky). Díky teplotnímu rozpětí 10–18 °C se hodí pro bílá, růžová i červená vína. Velice zajímavá je zde možnost ovládání přes aplikaci Simply Fi, což by mohlo nadchnout nadšence do moderních technologií.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Candy

Způsob umístění

Volně stojící

Kapacita (počet lahví s objemem 0,75 l)

41

Počet polic

8

Materiál polic

Bambus

Počet chladicích zón

1

Způsob chlazení

Kompresor

Energetická třída

G

Roční spotřeba elektřiny (kWh)

158

Hlučnost (dB)

39

Třída hlučnosti

C

Klimatická třída

N-ST

Teplotní rozsah (°C)

7–18

Filtry

Ne

Bezpečnostní zámek

Ne

Barva

Černá

Šířka (cm)

49

Výška (cm)

84,5

Hloubka (cm)

55

Hmotnost (kg)

29

8 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Candy CWC 154 EEL/N | Hodnocení: Velmi dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana se tématu vinoték ujala s nadšením, protože ji baví studovat vlastnosti kuchyňských vychytávek. Ráda vysvětlí, kam vinotéku umístit, jakou zvolit kapacitu, jaké parametry sledovat na energetickém štítku nebo proč jsou dřevěné police lepší než kovové. Kromě vinoték zpracovala například témata popcornovačů, šunkovarů či hotdogovačů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Recenze Candy CWC 154 EEL/N

Candy CWC 154 EEL/N

8 700 Kč Orientační cena