Recenze Canon Selphy CP-1300 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Canon Selphy CP-1300

Výborné Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Fototiskárny

Klady

  • Kvalitní a rychlý tisk
  • Fotky vydrží dlouho stálé
  • Kompaktní rozměry
  • Příznivá pořizovací cena
  • Aplikace Canon Print

Zápory

  • Vyšší cena fotografie
  • Poměrně složitá instalace
  • Baterie se kupuje zvlášť
  • Absence češtiny v menu
2 700 Kč Orientační cena

Canon Selphy CP-1300 je ideálním zařízením pro všechny milovníky fotografování, případně pro outdoorové nadšence, kteří chtějí mít své fotografie ihned vytištěné. Jedná se totiž o mobilní fototiskárnu, a to s technologií termosublimačního tisku, která je nejkvalitnější. Proto ji ostatně vyhledávají jak hobby fotografové, tak profesionálové.

Základní charakteristiky

Tato tiskárna umožňuje tisk kvalitních fotografií, přičemž jednu fotku průměrně udělá dle výrobce za 47 sekund. Díky sublimačnímu tisku navíc snímky vydrží stálé po mnoho desítek let. Canon Selphy CP-1300 tvoří obrázky ve formátu 10 × 15 cm, což je standardní fotografie a u mobilních zařízení jde o běžnou maximální velikost. Můžete ale volit mezi několika možnostmi rozvržení a náhodného uspořádání.

Termosublimační tiskárna Canon Selphy CP-1300 nabízí rozlišení 300 DPI, což je opět u mobilních zařízení standardem, který koneckonců pro tisk fotografií v klasickém formátu bohatě postačuje. Fototiskárna dále umožňuje připojení ke vzdáleným chytrým zařízením skrze USB, Wi-Fi a LAN. Naopak nepodporuje Bluetooth. Využít lze ovšem aplikaci Canon Print, tedy  software umožňující jednoduchý tisk.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Canon Selphy CP-1300 byla na portálu Heureka.cz vyhlášena produktem roku 2020. Uživatelé kladně hodnotí rychlosti tisku i kvalitu výsledných fotografií, jež jsou dle některých názorů jako z fotolabu. Kvitovány jsou i kompaktní rozměry, aplikace Canon Print a cena. Negativně je naopak hodnocena vyšší cena papíru, poměrně složitá první instalace, absence čeština v menu i nutnost dokoupit baterii zvlášť.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Tato termosublimační tiskárna nabízí rychlý tisk kvalitních fotografií, které vydrží díky technologii tisku stabilní po mnoho desítek let. Ovládání navíc není složité, a to i díky aplikaci Canon Print. Zaujme také příznivou pořizovací cenou. Nákladnější může být naopak provoz, když jedna fotka vyjde na 7 až 8 Kč a mezi zápory lze počítat i náročnější první instalaci či absenci češtiny v menu. V češtině je ovšem alespoň tištěný manuál.

Porovnání s alternativami

V současné době máte k dispozici celou řadu mobilních termoregulačních tiskáren, které jsou kvalitní, kompaktní a vhodné na cesty. Se značkou Canon si ostatně můžete pořídit i předešlou verzi Selphy CP-1000 i následnou verzi Selphy CP-1500. Mezi uživateli je ale stále nejoblíbenější CP-1300. Pokud byste měli zájem i o jiné značky, zajímavé a velmi levné řešení představuje Xiaomi Mi Portable Photo Printer.

Závěrečné shrnutí

Canon Selphy CP-1300 je mobilní fototiskárna s termosublimační technologií tisku, která zaručuje kvalitní fotografie, jež vydrží stálé opravdu dlouho. Navíc je velmi rychlá (fotografii může vytvořit za 47 sekund), zaujme i kompaktními rozměry, aplikací Canon Print a zajímavou cenou. Musíte ovšem počítat i s některými negativy, mezi něž patří zejména vyšší cena za jednu fotografii, jež se pohybuje mezi 7 a 8 Kč.

Parametr Tento produkt
Technologie tisku

Termosublimační

Typ

Mobilní

Maximální formát tisku (cm × cm)

10 × 15

Rozlišení tisku (DPI)

300

PictBridge

Ano

USB

Ano

Wi-Fi

Ano

Bluetooth

Ne

LAN

Ano

Čtečka paměťových karet

Ano

Oboustranný tisk

Ne

Oddělené náplně

Ano

Provoz na baterie

Ano

Hmotnost (kg)

1,7

2 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Canon Selphy CP-1300 | Hodnocení: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je zkušený redaktor, který v průběhu let psal o nejrůznějších produktech z rozličných oblastí, a to včetně elektroniky. Sám má navíc právě s fototiskárnami osobní zkušenosti, díky čemuž mohl zvolit ty aktuálně nejlepší produkty na trhu. Při jejich výběru se každopádně zaměřil na všechny podstatné parametry a zároveň na co nejširší skupinu zařízení, aby si mohl vybrat každý zájemce.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Canon Selphy CP-1300

Canon Selphy CP-1300

2 700 Kč Orientační cena