Recenze a porovnání Huawei Watch Fit | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Huawei Watch Fit

79,5 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Klasické chytré hodinky

Klady

  • Lehké a kvalitně zpracované
  • 96 sportovních módů
  • Měří i saturaci krve či stres
  • Kompatibilní s Androidem i iOS

Zápory

  • Nemají vlastní Wi-Fi
  • Neumí platit ani volat
  • Občas delší odezva po dotyku
2 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Huawei Watch Fit jsou takovým kompromisem mezi sportovními a chytrými hodinkami, zastanou v podstatě obě funkce. Proto pokud si stejně jako my v redakci plánujete pořídit svůj první model takzvaných wearables, mohly by být právě tyto hodinky tou správnou volbou. Potěší kvalitním zpracováním, z hlediska chytrých funkcí jim už ale některé pokročilé schází.

Výdrž baterie

Hybridita mezi chytrými a sportovními hodinkami se projeví už při zmínce o výdrži baterie, která je v době testování (listopad 2021) průměrná v těchto kategoriích. Výrobcem udávaná lhůta při standardním vytížení je maximálně 240 hodin (10 dní), záleží ale na četnosti používání a využívání GPS. Pokud máte zapnuté notifikace, automatické měření všech tělesných funkcí a několikrát týdně spustíte jeden ze cvičebních programů, bude potřeba hodinky dobít zhruba po pěti dnech. Navíc neumožňují přepnout do režimu nízké spotřeby, aby vydržely nabité co nejdéle.

Rádi bychom zde vyzdvihli i samotný proces dobíjení – ten je velice rychlý a díky magnetické nabíječce se nestane, že by se proces nechtěně přerušil. Druhý konec nabíječky je řešen USB konektorem, díky němuž je možné zařízení dobíjet například i z počítače.

Displej a ovládání

Model Watch Fit disponuje barevným dotykovým displejem s úhlopříčkou 1,64″. U něj nesmíme opomenout zmínit jeho obdélníkový tvar – je spíše užší, což za nás působí elegantnějším dojmem. Výškově je potom lehce výraznější také kvůli mírnému prohnutí, ale i na štíhlé ruce to není nic výrazného.

Displej má snímač okolního světla, takže dokáže přizpůsobit jas okolním podmínkám, na slunci je poměrně dobře čitelný. V základu máte na výběr z mnoha vzhledů ciferníku, další si pak můžete stáhnout do aplikace. Výsledný design si tak můžete přizpůsobit zcela podle svých představ, zobrazované ukazatele na displeji se ale zvlášť nastavit nedají.

Hodinky ne vždy sejmou první dotyk, někdy je zkrátka potřeba jej opakovat, jak je vidno ve videu z testování níže. Jedná se ale o poměrně levný model, jehož nízká cena se musela někde projevit. Kromě dotyku se některé příkazy ovládají také postranním tlačítkem. To je řešeno natolik kompaktně, že z hodinek téměř nevybočuje, a tak jej nepocítíte ani při ohnutí zápěstí.

Hmotnost a zapínání

Dalším benefitem hodinek je jejich nízká hmotnost. Výrobce udává 21 gramů, na váze jsme sice navážili o 10 gramů více, pocitově jsou ale stále velmi lehké. Na ruce nebudou nikterak překážet a po několika málo dnech nošení je na sobě nebudete ani cítit.

Skvěle se hodí i pro osoby s tenkýma rukama, řemínek dlouhý lehce přes 22 cm je v podstatě po celé délce obdařen dírkami pro zapnutí, tudíž padne jak na úzké, tak i širší zápěstí o obvodu 14-20,5 cm. Na výběr máte ze tří barev hodinek – černé, mátově zelené a starorůžové. Řemínek je možné sejmout a vyměnit za jiný v jiném barevném či materiálovém provedení. Základní pásek je vyroben ze silikonu, na dotek je poměrně hladký a kluzký, na ruce ale drží dobře.

Velmi pozitivně zde hodnotíme kvalitu zpracování, řemínek těsně přiléhá k displeji, a tak se nikde nic neviklá, a také zapínání je řešeno pevnou umělou hmotou.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Huawei

Úhlopříčka displeje (")

1,64

Typ displeje

AMOLED

Barevný displej

Ano

Dotykový displej

Ano

Druh baterie

Dobíjecí

Výdrž baterie v běžném režimu s GPS (hod)

240

Výdrž baterie v úsporném režimu (hod)

Nerelevantní

Odolnost vůči prachu

Ano

Odolnost vůči vodě

Ano (5 ATM)

Hmotnost (g)

21

Naměřená hmotnost (g)

32

Maximální obvod zápěstí (cm)

20,5

Vyměnitelný řemínek

Ano

Unboxing a video z testování

Hodnocení vybavení a kompatibility

V telefonu běží hodinky skrz aplikaci Huawei Health (Zdraví Huawei), která je dostupná pro Android i iOS. Na Apple zařízeních, s nimiž jsme kompatibilitu testovali, navíc potěší částečnou synchronizací i s domovskou aplikací Zdraví, některé hodnoty si tak můžete prohlížet i zde. Aby byly údaje k zobrazení co nejvíce aktuální, hodinky se samy připomenou, pokud už dlouho nebyly s telefonem spárované přes Bluetooth. Vlastní Wi-Fi nemají.

Velkým benefitem hodinek je však jejich vlastní GPS, tudíž dokáží zaznamenávat polohu a trasu bez závislosti na telefonu. To znamená, že s sebou při běhání či jiném venkovním sportu nemusíte nosit telefon, chcete-li tyto hodnoty zaznamenat.

Párování s telefonem

Synchronizace naměřených hodnot je po připojení k telefonu automatická, někdy je k tomu potřeba otevření aplikace Huawei, pokud jste ji delší dobu nepoužívali. Po spárování hodinky dokáží zobrazovat příchozí SMS zprávy, e-maily či zvolená upozornění ze sociálních sítí, samotnými hodinkami na ně ale nemůžete nijak reagovat.

Pokud vám někdo volá, přístroj začne vibrovat a hovor jím můžete jen položit, k samotnému telefonování už musíte použít mobil. Obdobně vám neposlouží ani v případě placení. Na rozdíl od jiných modelů neumějí ani přehrávat hudbu z telefonu, ačkoli Huawei tvrdí, že do budoucna by tato funkce měla přijít.

Parametr Tento produkt
Bluetooth

Ano

Wi-Fi připojení

Ne

Vlastní GPS

Ano

Aplikace

Huawei Zdraví

Kompatibilita

Android i iOS

Chytré notifikace

Ano

Možnost SIM karty

Ne

Možnost telefonování

Ne

Možnost placení

Ne

<!–

–>

Hodnocení funkcí

Huawei Watch fit potěší i náročné sportovce. Na výběr máte celkově z 96 cvičebních aktivit, k dispozici jsou nejrůznější venkovní i vnitřní sporty a také taneční styly, nechybí plavání či například paddleboarding. Zde se dostáváme k voděodolnosti hodinek, nabídnou voděodolnost 5 ATM, což odpovídá možnosti ponoření do 50 metrů jak v bazénu, tak i v moři.

Z hlediska funkcí je zde nabídka opravdu bohatá – přístroj měří ušlé kroky, vzdálenost, spálené kalorie či srdeční tep, zaznamenává spánek, úroveň stresu i saturaci krve (SPO2). Změřit tepovou frekvenci hodinkám na příkaz zabere opravdu pár vteřin, u měření okysličení krve si ale počkáte i více než půlminutu s rukou v nehybné pozici.

Nechybí zde klasické funkce jako stopky, časovač, budík či hledání telefonu, zde je ale potřeba pamatovat na dosah při propojení skrz Bluetooth asi 10 metrů. Užitečná jsou také dechová cvičení, díky kterým se můžete uvolnit a alespoň na chvíli minimalizovat stres. Hodinky vás upozorní zhruba po hodině neaktivity, že je potřeba vstát a protáhnout se a dokáží i samy detekovat právě započaté cvičení. Z tohoto hlediska pozitivně hodnotíme také virtuálního trenéra, který vám ukáže například pár cviků na protažení při dlouhém sezení.

 

<!–

–> 

Parametr Tento produkt
Měření srdečního tepu

Ano

Měření okysličení krve

Ano

Výpočet spálených kalorií

Ano

Záznam spánku

Ano

Záznam stresu

Ano

Automatické zahájení aktivity

Ano

Upozornění na neaktivitu

Ano

<!–

–>
<!–

–>

Hodnocení uživatelů

Zákazníci, kteří hodinky zakoupili, se většinově shodli na pozitivním hodnocení. V recenzích chválí množství funkcí, rychlé nabíjení, přehlednost ovládání a odolné sklo na displeji. Celková kvalita zpracování je navíc na vysoké úrovni. Potěšující je podle nich i voděodolnost, kdy lze s hodinkami plavat. Jako nedostatky vidí nemožnost odpovědět hodinkami na notifikace z telefonu, ty dokáží pouze zobrazovat. Také nedokáží samy bez telefonu přehrávat hudbu.

Klady a zápory

Za klady hodinek považujeme jejich nízkou hmotnost spolu s pohodlností při nošení – hodinky nejsou příliš vysoké a užší displej s nenápadným postranním tlačítkem je také benefitem z hlediska komfortu i designu. Z tělesných funkcí dokáží měřit tepovou frekvenci, úroveň stresu, spálené kalorie, spánek i saturaci krve a mezi 96 sportovními módy si snad každý sportovec najde to své. Zde najdete i virtuálního trenéra, který vám ukáže například cviky proti bolestem zad. Navíc jsou kompatibilní jak s telefony běžícími na Androidu, tak i iOS a uživatelské rozhraní je možné nastavit do češtiny.

Nedostatky vidíme v absenci Wi-Fi připojení, s hodinkami nelze ani platit či telefonovat. Za jejich nízkou cenu takové funkce ale ani nelze očekávat. Hodinkám navíc občas trvá odezva na dotyk, ten je případně nutné zopakovat. Nejedná se ale o nic častého či příliš dominantního ve výsledném pocitu z používání hodinek. Vzhledem k ceně hodinek nás ale velmi překvapilo celkové zpracování, to je na vysoké úrovni. Displej je opatřen pevným sklem, řemínek je k displeji přichycen pevně, a drží tedy velmi dobře a na jeho zapínání jakoby nefungoval zub času.

Naše hodnocení a závěr

Huawei Watch Fit patří mezi modely, které jsme v redakci fyzicky otestovali. A můžeme říci, že za poměrně nízkou cenu vás tento model opravdu překvapí. Svými funkcemi a vybavením stojí na hranici chytrých a sportovních hodinek a z každé kategorie jako by si odnesl to nejlepší. Hodinky zobrazují notifikace z telefonu, disponují barevným dotykovým displejem a dlouhou výdrží baterie. Potěšující je i jejich nízká hmotnost, celkové pohodlí při nošení a možnost volby ciferníku či výměny řemínku. Pozitivně hodnotíme také kvalitu zpracování a vhodnost na širší i užší zápěstí, protože řemínek má po celém obvodu dírky na zapnutí.

Ze sportovního hlediska nabídnou 96 sportovních aktivit včetně plavání, jsou voděodolné do 50 metrů, a to i v moři. Sportovní aktivitu umí detekovat i samy a vhod vám přijde i virtuální trenér. Kromě nejrůznějších tělesných hodnot měří i kvalitu spánku, stres či saturaci krve. Připravte se ale na to, že nemají reproduktor ani mikrofon, upozorňují vibracemi. Tudíž s nimi nelze volat. Také s nimi není možné platit. To nabízejí například pokročilejší Apple Watch Series 6.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Huawei Watch Fit | Hodnocení: 79,5 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, mám chytré hodinky Huawei Watch Fit a mám takový dotaz. Spárované jsou také s telefonem Huawei přes aplikaci Zdraví. Stává se ale, že když odejdu dále od telefonu, automaticky se Bluetooth odpojí. To vím, že tak funguje, ale pak opět musím přes aplikaci spárovat, aby vše fungovalo jak má. Myslela jsem, že se vše automaticky spáruje samo. Je to tak normální? Nebo je někde chyba? Děkuji za odpověď. Čechová

Soňa Čechová

Dobrý den, hodinky sama už více než půl roku vlastním a používám, a můžu tedy potvrdit, že dosah připojení je opravdu omezený, ostatně ani u jiných hodinek není nekonečný. Nicméně sama je k telefonu znovu párovat nemusím – a to ani nemám telefon stejné značky, kde by se očekávala bezchybná kompatibilita. Pro přenos nasnímaných hodnot je dobré přejít do aplikace, nicméně problém s párováním nemám, to se děje automaticky, respektive hodinky zůstávají spárované s telefonem od prvního použití. Proto doporučuji obrátit se spíše na prodejce a případně zažádat o výměnu či reklamaci.

Karolína Šerá, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Huawei Watch Fit

Huawei Watch Fit

2 000 Kč Orientační cena