Recenze a porovnání Huawei Watch Fit | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Huawei Watch Fit

Doporučujeme Při nákupu v kategorii klasických chytrých hodinek

Datum doporučení: Červen 2021

80,9 % Celkové hodnocení
  • Velmi lehké a pohodlné
  • Měření i hladiny kyslíku v krvi
  • 96 sportovních módů
  • Nemají vlastní Wi-Fi
  • Nelze s nimi platit
  • Neumožňují telefonování
2 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Huawei Watch Fit jsou takovým kompromisem mezi sportovními a chytrými hodinkami, zastanou v podstatě obě funkce. Proto pokud si stejně jako já, autorka této recenze, plánujete pořídit svůj první model takzvaných wearables, mohly by být právě tyto hodinky tou správnou volbou. V telefonu běží skrz aplikaci Huawei Health (Zdraví Huawei), která je dostupná pro Android i iOS. Na Apple zařízeních navíc potěší částečnou synchronizací i s domovskou aplikací Zdraví.

Jejich hybridita se projeví už při zmínce o výdrži baterie, která je v době psaní recenze (červen 2021) průměrná mezi modely chytrými a sportovními. Výrobcem udávaná lhůta při standardním vytížení je 10 dní, záleží ale na četnosti používání. Pokud máte zapnuté notifikace, automatické měření všech tělesných funkcí a několikrát týdně spustíte jeden ze cvičebních programů, bude potřeba hodinky dobít zhruba po pěti dnech. Jako uživatelka bych zde ráda vyzdvihla i samotný proces dobíjení – ten je velice rychlý a díky magnetu v nabíječce se nestane, že by se proces nechtěně přerušil.

Dalším benefitem hodinek je jejich nízká hmotnost. 21 gramů je sice takto při čtení recenze pouze jakési číslo, to se však okamžitě projeví, když si hodinky nasadíte. Na ruce jsou opravdu lehké a po několika málo dnech nošení, až si na ně zvyknete, je na sobě nebudete ani cítit. Skvěle se hodí i pro uživatele s tenkýma rukama, řemínek je v podstatě po celé délce obdařen dírkami pro zapnutí, tudíž padne jak na úzké, tak i širší zápěstí. Na výběr máte ze tří barev – černé, mátově zelené a starorůžové.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Huawei

Úhlopříčka displeje (")

1,64

Hmotnost (g)

21

Výdrž baterie

10 dní / 12 h s GPS

Druh baterie

Dobíjecí

Hodnocení vybavení a funkcí

Hned na začátek se sluší zmínit, že se Huawei Watch Fit hodí spíše pro méně náročné uživatele, co se vybavení chytrých hodinek týče. K dokonalosti jim totiž chybí například možnost vložení SIM karty či placení a nemají ani zabudovaný mikrofon či reproduktor k uskutečňování hovorů. Pokud tyto pokročilé funkce oželíte a sháníte chytré hodinky především ke sportovnějšímu využití, bude tento model ten pravý pro vás.

Disponuje barevným dotykovým displejem s úhlopříčkou 1,64″. U něj bych ráda zmínila jeho tvar – je spíše užší, což působí elegantnějším dojmem. Displej má snímač okolního světla, takže dokáže přizpůsobit jas okolním podmínkám, na slunci je poměrně dobře čitelný. V základu máte na výběr z mnoha vzhledů ciferníku, další si pak můžete stáhnout do aplikace. Výsledný design i zobrazované ukazatele na displeji si tak můžete přizpůsobit zcela podle svých představ.

Co z hodinek dělá chytré zařízení, je schopnost zobrazovat notifikace z telefonu. Kromě hovorů a SMS zpráv to mohou být i e-maily, oznámení ze sociálních sítí či jiných aplikací, upozornění si ale můžete přizpůsobit dle libosti. Hodinky se k telefonu připojují pomocí Bluetooth, není však vyžadováno stálé připojení. Proto pokud chcete šetřit baterii jak telefonu, tak i hodinek, je možné je spárovat například jen jednou za den (potom ale nemusí být aktuální zobrazované počasí na hodinkách). K výzvě pro synchronizaci vás navíc hodinky samy upozorní po několika hodinách.

Watch Fit disponují vlastní GPS, což se hodí v případě, kdy chcete jít s hodinkami běhat a neradi byste s sebou nesli ještě telefon. Na výběr máte celkově z 96 cvičebních aktivit včetně plavání. Zde se dostáváme k voděodolnosti hodinek. Model značky Huawei nabídne voděodolnost 5 ATM, což odpovídá možnosti ponoření do 50 metrů jak v bazénu, tak i v moři. Z hlediska funkcí je zde nabídka opravdu bohatá – měří ušlé kroky, vzdálenost, spálené kalorie, srdeční tep, spánek, úroveň stresu i saturaci krve (SPO2). Upozorní vás, kdy je potřeba vstát a protáhnout se a dokáží i samy detekovat cvičení.

 

Parametr Tento produkt
Typ displeje

AMOLED barevný

Dotykový displej

Ano

Chytré notifikace

Ano

Bluetooth

Ano

WiFi připojení

Ne

Vložení SIM karty přímo do hodinek

Ne

GPS

Ano

Zabudovaný mikrofon

Ne

Zabudovaný reproduktor

Ne

Odolnost proti vnějším vlivům

Voděodolné

Měření srdečního tepu

Ano

Hodnocení uživatelů

Zákazníci, kteří hodinky zakoupili, se většinově shodli na pozitivním hodnocení. V recenzích chválí množství funkcí, rychlé nabíjení, přehlednost ovládání a odolné sklo na displeji. Potěšující je podle nich i voděodolnost, kdy lze s hodinkami plavat. Jako nedostatky vidí nemožnost odpovědět na notifikace z hodinek, ty je dokáží pouze zobrazovat. Také nedokáží samy bez telefonu přehrávat hudbu.

Jakožto autorka této recenze se i já řadím mezi uživatele Huawei Watch Fit. Hodinky již vlastním nějaký ten měsíc a za tu dobu jsem se s nimi perfektně sžila. Jedná se o můj první model wearables, tedy nositelné elektroniky, a v souhrnu jsem s ním velmi spokojena. Nejsem náročný uživatel, nepotřebuji hodinkami platit nebo na nich brouzdat po internetu. Za to se mi hodinky odměnily překvapivou výdrží baterie a mnoha uživatelsky přívětivými funkcemi a programy, jste-li navíc alespoň rekreační sportovec.

Klady a zápory

Za klady považuji jejich nízkou hmotnost spolu s pohodlností při nošení – hodinky nejsou příliš vysoké a užší displej je také benefitem. Z tělesných funkcí dokáží měřit tepovou frekvenci, úroveň stresu, spálené kalorie, spánek i saturaci krve a mezi 96 sportovními módy si snad každý sportovec najde to své. Nedostatky vidím v absenci Wi-Fi připojení, s hodinkami nelze ani platit či telefonovat. Za jejich nízkou cenu takové funkce ale ani nelze očekávat.

Naše hodnocení a závěr

Za nízkou cenu vás tento model opravdu překvapí. Svými funkcemi a vybavením stojí na hranici chytrých a sportovních hodinek a z každé kategorie jako by si odnesl to nejlepší. Huawei Watch Fit zobrazují notifikace z telefonu, disponují barevným dotykovým displejem a dlouhou výdrží baterie. Potěšující je i jejich nízká hmotnost, celkové pohodlí při nošení a možnost volby ciferníku.

Ze sportovního hlediska nabídnou 96 sportovních aktivit včetně plavání, jsou voděodolné do 50 metrů, a to i v moři. Sportovní aktivitu umí detekovat i samy. Kromě nejrůznějších hodnot měří i kvalitu spánku, stres či saturaci krve. Připravte se ale na to, že nemají reproduktor ani mikrofon, upozorňují vibracemi. Také s nimi není možné platit. To nabízejí například Apple Watch Series 6.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Huawei Watch Fit | Hodnocení: 80,9 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Huawei Watch Fit

Huawei Watch Fit

2 000 Kč Orientační cena