Recenze a porovnání Apple Watch Series 6 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Apple Watch Series 6

93,6 % Hodnocení
redakce

Dřívější vítěz

Klasické chytré hodinky

Klady a zápory

Klady

  • Velký kvalitní displej
  • Možnost telefonování i placení
  • Nižší hmotnost

Zápory

  • Krátká výdrž baterie
  • Vysoká cena
  • Fungují jen s iPhony
11 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

<!–

–>

Apple Watch Series 6 jsou v době psaní recenze v listopadu 2020 nejnovějším, a především nejnašlapanějším modelem chytrých hodinek značky Apple. V porovnání s předchozími řadami Apple Watch zde zůstává stejně rozměrný displej s úhlopříčkou 1,78″ a také výdrž baterie, která činí 18 hodin na jedno nabití, což je bohužel spíše nižší číslo. Baterii je možné dobíjet pomocí kabelu, ale také bezdrátově.

Prostorný barevný dotykový displej tvoří jádro celého produktu. Apple v tomto případě pokračuje s inovací předchozí řady, kterou je stále zapnutý LTPO OLED displej, navíc s lepší čitelností. Starší modely měly AMOLED displeje, které byly aktivní pouze po dotyku. Potěšující je také kapacita úložiště, která zde dosahuje pro chytré hodinky nadprůměrných 32 GB. Můžete si tak do nich stáhnout množství nejrůznějších aplikací.

Šestá série těchto hodinek přináší nižší hmotnost tohoto praktického doplňku, který kromě technologické vyspělosti cílí právě také na pohodlnost. Vejdou se na zápěstí s obvodem minimálně 13, maximálně 20 cm, je zde k dispozici více děr k zapnutí i na užší zápěstí. Řemínky jsou zde vyměnitelné, můžete tedy dokoupit takové s jinou barvou nebo i materiálem. Hodinky se ovládají dotykem, ale i menším postranním tlačítkem.

<!–

–>

Parametr Tento produkt
Výrobce

Apple

Úhlopříčka displeje (")

1,78

Typ displeje

LTPO OLED

Barevný displej

Ano

Dotykový displej

Ano

Druh baterie

Dobíjecí

Výdrž baterie v běžném režimu s GPS (hod)

18

Výdrž baterie v úsporném režimu (hod)

36

Odolnost vůči prachu

Ano (IP6x)

Odolnost vůči vodě

Ano (5 ATM)

Hmotnost (g)

36,5

Maximální obvod zápěstí (cm)

20

Vyměnitelný řemínek

Ano

<!–

–>

Hodnocení vybavení a kompatibility

Apple Watch běží na operačním systému watchOS, spárujete je tak jen s telefony využívající iOS, tedy iPhony (od modelu 6s výše). Pouze pro ně jsou totiž k dispozici aplikace hodinek. Hodinky v telefonu ovládáte aplikací Apple Watch, nasnímané hodnoty si poté můžete prohlédnout v aplikaci Zdraví. Po spárování s telefonem vám zobrazí všechny příchozí notifikace, na které však můžete i reagovat pouhými hodinkami. K dalším pokročilým funkcím totiž patří možnost eSIM, vestavěný reproduktor a mikrofon, díky kterým můžete přes hodinky telefonovat.

Hodinky můžete ovládat hlasem prostřednictvím Siri a také s nimi platit. Stanou se vám tak prodlouženou rukou telefonu. Nadšence v oblasti chytrých hodinek nepřekvapí možnost připojení Wi-Fi i Bluetooth či zabudovaná GPS, čímž disponují všechny pokročilé modely. Díky vlastní GPS nepotřebujete pro záznam trasy s sebou telefon, běhat můžete jít klidně jen s hodinkami.

Parametr Tento produkt
Bluetooth

Ano

Wi-Fi připojení

Ano

Vlastní GPS

Ano

Aplikace

Apple Watch, Apple Zdraví

Kompatibilita

iOS

Chytré notifikace

Ano

Možnost SIM karty

Ano (eSIM)

Možnost telefonování

Ano

Možnost placení

Ano

Hodnocení funkcí

<!–

–>

Apple Watch jsou známé svými pokročilými chytrými funkcemi se zaměřením na zdraví. Nabídnou měřený všech podstatných tělesných hodnot, jako je měření srdečního tepu, spálených kalorií nebo kvality spánku. Apple Watch Series 6 míří však mnohem dál, nebo spíše hlouběji. S pomocí hodinek je možné nově sledovat také množství kyslíku v krvi či provádět EKG, a to prostřednictvím LED světel a fotodiod.

Apple Watch Series 6 jsou, jako všechny hodinky této značky, voděodolné, takže si je můžete vzít i na plavání. S upozorněním na neaktivitu se vám stanou osobním kondičním trenérem, jediné, co jim schází, je potom monitoring hladiny stresu. Apple to však do budoucna plánuje přidat.

Parametr Tento produkt
Měření srdečního tepu

Ano

Měření okysličení krve

Ano

Výpočet spálených kalorií

Ano

Záznam spánku

Ano

Záznam stresu

Ne

Automatické zahájení aktivity

Ano

Upozornění na neaktivitu

Ano

<!–

–>

Hodnocení uživatelů a dalších expertů

Milovníci chytrých technologií i nositelné elektroniky si tento model velmi pochvalují a doporučují jej dále. Pro běžného uživatele mohou být hodinky předimenzované, čemuž odpovídá i jejich vyšší cena. Právě ta bývá téměř jedinou výtkou v uživatelských recenzích. Recenze na tyto chytré hodinky jsou ale z většiny pozitivní se zmínkami o nízké hmotnosti, mnoha užitečných funkcích, líbivému designu či celkové kvalitě.

I v nezávislých profesionálních testech (například dTest) si vedou hodinky poměrně dobře, nejvíce vedou na poli výbavy, chytrých funkcí a celkové kvalitě zpracování, naopak horší hodnocení sklízí výdrž baterie.

Klady a zápory

Klady a zápory těchto chytrých hodinek jsme již průběžně zmínili v celé recenzi, tudíž je zde jen stručně shrneme. Pozitivně hodnotíme velký displej, který nabídne dostatečnou přehlednost a velmi kvalitní zobrazení. Chytré hodinky značky Apple disponují množstvím chytrých funkcí, mezi které patří Bluetooth i Wi-Fi připojení, vlastní GPS či možnost platby hodinkami. Zabudovaný mikrofon i reproduktor umožňují hodinkami volat, pro monitorování tělesných aktivit přijde vhod měření tepu, množství kyslíku v krvi nebo provádění EKG.

Za jistá negativa bychom označili vyšší cenu, která je pro produkty značky Apple charakteristická, zejména pokud se jedná o nové modely. Díky celkové kvalitě zpracování i množství funkcí se částku vyplatí investovat, nedostatek hodinek však tkví v nízké výdrži baterie, chytré technologie si svou daň přece jen vybrat musí. Navíc je není možné spárovat s telefony běžícími na Androidu.

Naše hodnocení a závěr

Apple Watch Series 6 doporučujeme pro náročné uživatele, kteří si potrpí na design i chytré funkce. Prostorný, dotykový a barevný displej má úhlopříčku o délce 1,78″, je navíc stále zapnutý a měl by být dobře čitelný i na slunci. Hodinky mají nižší hmotnost v porovnání s předchozími modely této značky, a to 36,5 gramů. Jejich nošení by tedy mělo být o něco pohodlnější. K dispozici máte také řadu vyměnitelných řemínků k dokoupení. Hodinky padnou na zápěstí s obvodem 13-20 cm.

Úložiště dosahuje velikosti 32 GB, poskytuje tedy dostatek paměti pro nespočet aplikací. S pomocí eSIM, mikrofonu a reproduktoru můžete hodinkami i volat, nechybí zde ani GPS, Bluetooth či Wi-Fi. Senzory měří nejrůznější tělesné funkce, novinkou u šesté řady chytrých hodinek je možnost sledování kyslíku v krvi. Vybavení chytrými funkcemi je však vykoupeno kratší výdrží baterie (pouhých 18 hodin). Pokud sháníte podobně chytré hodinky, které nemusíte dobíjet tak často, mohly by se vám hodit Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm SM-R890. Ty se ale naopak hodí pouze k telefonům s Androidem.

11 000 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Apple Watch Series 6 | Hodnocení: 93,6 %
Karolína Šerá je redaktorka, která ráda zkoumá podstatu věcí, studuje informace do hloubky a potom se je snaží předávat dál ve srozumitelné formě. To platí i pro téma chytrých hodinek, u nichž popisuje všechny důležité parametry. Dokáže vysvětlit rozdíl mezi chytrými hodinkami, sporttestery a fitness náramky a poradí vám, který typ se hodí právě pro vás z hlediska funkcí, kompatibility či výdrže baterie. Vybrané modely také otestovala v praxi, jeden z nich navíc již delší dobu sama používá, a proto dokáže říci, jaké detaily zvýší komfort používání a podobně. Mezi její další témata patří rotopedy, běžecké pásy či proteiny.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dotaz k hodinkám Apple Watch serie 6. Nepotřeboval bych eSIM kartu, ale vložit normální SIM kartu s novým číslem a používat hodinky k telefonování (nemluvím o spárování s mobilem, ale o samostatné používání k telefonování. Mohli byste mi to vysvětlit, resp. ubezpečit, že do hodinek mohu vložit SIM kartu a telefonovat nezávisle na nějakém (spárovaném) mobilu.
Díky.

A.Krines

Dobrý den. Do těchto hodinek určitě klasická SIM karta vložit nelze. U některých modelů chytrých hodinek, včetně různých verzí Apple Watch, mají uživatelé možnost právě zmiňované eSIM. To je čip, na který se nahrají data z klasické SIM karty. S hodinkami tak lze telefonovat, aniž byste musel mít váš telefon poblíž hodinek (není potřeba mít zařízení spárována), tak to funguje například u Samsung Galaxy Watch. V České republice je zatím (březen 2021) u eSIM v Apple Watch problém u operátorů, protože americká společnost má speciální pravidla pro přístup do sítě a podobně. Je tedy potřeba čekat, jestli se problémy podaří vyřešit.

Daniel Černý, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Apple Watch Series 6

Apple Watch Series 6

11 000 Kč Orientační cena