Recenze a porovnání Apple Watch Series 6 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Apple Watch Series 6

Doporučujeme Při nákupu v kategorii klasických chytrých hodinek

Datum doporučení: Listopad 2020

93,6 % Celkové hodnocení
  • Velký displej
  • Hodně chytrých funkcí
  • Nižší hmotnost
  • Krátká výdrž baterie
  • Vysoká cena
11 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Apple Watch Series 6 jsou v době psaní recenze v listopadu 2020 nejnovějším, a především nejnašlapanějším modelem chytrých hodinek značky Apple. V porovnání s předchozími řadami Apple Watch zde zůstává stejně rozměrný displej s úhlopříčkou 1,78″ a také výdrž baterie, která činí 18 hodin na jedno nabití, což je bohužel spíše nižší číslo. Baterii je možné dobíjet pomocí kabelu, ale také bezdrátově.

Šestá série těchto hodinek však přináší nižší hmotnost tohoto praktického doplňku, který kromě technologické vyspělosti cílí právě také na pohodlnost.

Hodinky zepředu

Parametr Tento produkt
Výrobce

Apple

Úhlopříčka displeje (")

1,78

Hmotnost (g)

36,5

Výdrž baterie

18 h

Druh baterie

Dobíjecí

Hodnocení vybavení a funkcí

Prostorný barevný dotykový displej tvoří jádro celého produktu. Apple v tomto případě pokračuje s inovací předchozí řady, kterou je stále zapnutý Retina displej, navíc s lepší čitelností. Starší modely měly AMOLED displeje, které byly aktivní pouze po dotyku. Potěšující je také kapacita úložiště, která zde dosahuje pro chytré hodinky nadprůměrných 32 GB. Můžete si tak do nich stáhnout množství nejrůznějších aplikací.

Apple Watch jsou známé svými pokročilými chytrými funkcemi se zaměřením na zdraví. Nadšence v oblasti chytrých hodinek nepřekvapí možnost připojení Wi-Fi i Bluetooth, zabudovaná GPS či měření srdečního tepu. Apple Watch Series 6 míří však mnohem dál, nebo spíše hlouběji. S pomocí hodinek je možné nově sledovat také množství kyslíku v krvi či provádět EKG, a to prostřednictvím LED světel a fotodiod.

K dalším pokročilým funkcím patří ještě přesnější monitorování spánku či sportovních aktivit a také vestavěný reproduktor i mikrofon, díky kterým můžete přes hodinky telefonovat, nebo je ovládat hlasem. Apple Watch Series 6 jsou, jako všechny hodinky této značky, voděodolné a můžete je tedy používat i při plavání.

Parametr Tento produkt
Typ displeje

Retina barevný

Dotykový displej

Ano

Chytré notifikace

Ano

Bluetooth

Ano

WiFi připojení

Ano

GPS

Ano

Zabudovaný mikrofon

Ano

Zabudovaný reproduktor

Ano

Odolnost proti vnějším vlivům

Voděodolné

Měření srdečního tepu

Ano

Hodnocení uživatelů a dalších expertů

Milovníci chytrých technologií i nositelné elektroniky si tento model velmi pochvalují a doporučují jej dále. Pro běžného uživatele mohou být hodinky předimenzované, čemuž odpovídá i jejich vyšší cena. Právě ta bývá téměř jedinou výtkou v uživatelských recenzích. Recenze na tyto chytré hodinky jsou ale z většiny pozitivní se zmínkami o nízké hmotnosti, mnoha užitečných funkcích, líbivému designu či celkové kvalitě.

I v nezávislých profesionálních testech (například dTest) si vedou hodinky poměrně dobře, nejvíce vedou na poli výbavy, chytrých funkcí a celkové kvalitě zpracování, naopak horší hodnocení sklízí výdrž baterie.

Klady a zápory

Klady a zápory těchto chytrých hodinek jsme již průběžně zmínili v celé recenzi, tudíž je zde jen stručně shrneme. Pozitivně hodnotíme velký displej, který nabídne dostatečnou přehlednost a velmi kvalitní zobrazení. Chytré hodinky značky Apple disponují množstvím chytrých funkcí, mezi které patří Bluetooth i Wi-Fi připojení, vlastní GPS či možnost platby hodinkami. Zabudovaný mikrofon i reproduktor umožňují hodinkami volat, pro monitorování tělesných aktivit přijde vhod měření tepu, množství kyslíku v krvi nebo provádění EKG.

Za jistá negativa bychom označili vyšší cenu, která je pro produkty značky Apple charakteristická, zejména pokud se jedná o nové modely. Díky celkové kvalitě zpracování i množství funkcí se částku vyplatí investovat, nedostatek hodinek však tkví v nízké výdrži baterie, chytré technologie si svou daň přece jen vybrat musí.

Naše hodnocení a závěr

Apple Watch Series 6 doporučujeme pro náročné uživatele, kteří si potrpí na design i chytré funkce. Prostorný, dotykový a barevný Retina displej má úhlopříčku o délce 1,78″, je navíc stále zapnutý a měl by být dobře čitelný i na slunci. Hodinky mají nižší hmotnost v porovnání s předchozími modely této značky, a to 36,5 gramů. Jejich nošení by tedy mělo být o něco pohodlnější.

Úložiště dosahuje velikosti 32 GB, poskytuje tedy dostatek paměti pro nespočet aplikací. S pomocí mikrofonu a reproduktoru můžete hodinkami i volat, nechybí zde ani GPS, Bluetooth či Wi-Fi. Senzory měří nejrůznější tělesné funkce, novinkou u šesté řady chytrých hodinek je možnost sledování kyslíku v krvi. Vybavení chytrými funkcemi je však vykoupeno kratší výdrží baterie (pouhých 18 hodin). Pokud sháníte podobně chytré hodinky, které nemusíte dobíjet tak často, mohly by se vám hodit Samsung Galaxy Watch 46mm SM-R800.

11 000 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Apple Watch Series 6 | Hodnocení: 93,6 %
Karolína Šerá je redaktorka, která ráda zkoumá podstatu věcí, studuje informace do hloubky a potom se je snaží předávat dál ve srozumitelné formě. To platí i pro téma chytrých hodinek, u nichž popisuje všechny důležité parametry, jako je například typ displeje. Dokáže vysvětlit rozdíl mezi chytrými hodinkami, sporttestery a fitness náramky a poradí vám, který typ se hodí právě pro vás z hlediska funkcí, kompatibility či výdrže baterie. Mezi její další témata patří rotopedy, běžecké pásy, proteiny a další.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dotaz k hodinkám Apple Watch serie 6. Nepotřeboval bych eSIM kartu, ale vložit normální SIM kartu s novým číslem a používat hodinky k telefonování (nemluvím o spárování s mobilem, ale o samostatné používání k telefonování. Mohli byste mi to vysvětlit, resp. ubezpečit, že do hodinek mohu vložit SIM kartu a telefonovat nezávisle na nějakém (spárovaném) mobilu.
Díky.

A.Krines

Dobrý den. Do těchto hodinek určitě klasická SIM karta vložit nelze. U některých modelů chytrých hodinek, včetně různých verzí Apple Watch, mají uživatelé možnost právě zmiňované eSIM. To je čip, na který se nahrají data z klasické SIM karty. S hodinkami tak lze telefonovat, aniž byste musel mít váš telefon poblíž hodinek (není potřeba mít zařízení spárována), tak to funguje například u Samsung Galaxy Watch. V České republice je zatím (březen 2021) u eSIM v Apple Watch problém u operátorů, protože americká společnost má speciální pravidla pro přístup do sítě a podobně. Je tedy potřeba čekat, jestli se problémy podaří vyřešit.

Daniel Černý, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Apple Watch Series 6

Apple Watch Series 6

11 000 Kč Orientační cena