Menu

3 fotoaparáty Sony ve slevě, které by vám neměly uniknout

3 fotoaparáty Sony ve slevě, které by vám neměly uniknout

Pravděpodobně jste již o slevové akci s názvem „cashback“ už někdy v minulosti slyšeli. Jedná se o slevovou akci přímo od výrobce (běžné slevy nabízí prodejci), která funguje plošně pro celý segment trhu. Z ceny zboží, které v akci cashback zakoupíte, vám po registraci výrobce vrátí nějakou část zpět. Jedním z odvětví, ve kterých na cashback narazíte nejčastěji, jsou fotoaparáty. Tentokrát se se svými slevami vytasila japonská společnost Sony.

Sony Alpha A7 III – Bezzrcadlovka pro pokročilé

Klady

+ Dostupný Full Frame model

+ Výborný dynamický rozsah

+ Kvalitní konstrukce

Zápory

Složitější systém s mnoha nastaveními

Jedná se už o starší model

40 000 Kč

PŮVODNÍ CENA 47 000 KČ

Sony Alpha A7 III je plnoformátový bezzrcadlový fotoaparát s vynikajícím výkonem při slabém osvětlení. Kvalitní snímač zaručuje velký dynamický rozsah i při focení proti světlu. Autofokus je jednou z kategorií, které umí Sony nejlépe, fotoaparát ale překvapí i solidní výdrží baterie. Bohužel se jedná o starší model, takže kupříkladu 4K video podporuje maximálně 30 snímků za sekundu. Model doporučujeme fotografům, kteří hledají spolehlivý nástroj pro poloprofesionální tvorbu.

Sony Alpha A7 IV – Bezzrcadlovka pro náročné

Klady

+ Vylepšený snímač s ohromným dynamickým rozsahem

+ Možnost natáčet video ve 4K/120 fps

+ Hledáček má výrazně vyšší rozlišení

Zápory

Poměrně vysoká cena

Krátká výdrž baterie oproti předchozí generaci (520 vs 710 snímků)

62 500 Kč

PŮVODNÍ CENA 75 000 KČ

Sony Alpha A7 IV je modernější variantou plnoformátové bezzrcadlovky z dílen japonského výrobce. Vylepšení se tento model dočkal na všech frontách – obržel modernější snímač s vyšším rozlišením, výrazně lepší digitální hledáček a zejména pokročilé funkce videa. Čtvrtá generace Sony Alpha A7 nabízí totiž 4K záznam videa až při 120 snímcích za sekundu. Zařízení doporučujeme poloprofesionálním až profesionálním fotografům, ale také tvůrcům videí.

Sony Alpha ZV-E10 – Vlogovací fotoaparát

Klady

+ Levná varianta pro 4K video

+ Přímý stream na YouTube a další platformy

+ Dobře fungující autofocus

Zápory

Kratší výdrž baterie

Všeobecně spíše základní fotoaparát

14 000 Kč

PŮVODNÍ CENA 19 500 KČ

*Sony Alpha ZV-E10 není v akci cashback uveden, ale Alza nabízí i bez cashbacku velice zajímavou cenu.

Sony Alpha ZV-E10 je fotoaparát určený pro vlogery a tvorbu online obsahu. Má vysokou kvalitu videa s možností nahrávání v 4K rozlišení až 30 snímků za sekundu. Podporuje přímý stream na YouTube a další platformy. Na vysoké úrovni je také autofokus, který je pro tyto účely nezbytný. Specificky dovede tento model vyklopit LCD displej až o 180 stupňů, takže uživateli umožňuje snadnější záznam selfie videí. Vlogerům můžeme tento model doporučit, pro focení ale existují lepší alternativy.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.