Menu

3 nejhorší kusy Parkside podle uživatelských recenzí

3 nejhorší kusy Parkside podle uživatelských recenzí

Rok 2023 se neúprosně chýlí ke konci. Pojďme si proto připomenout tři nejméně povedené produkty Parkside, se kterými jste se mohli letos setkat v sortimentu obchodů Lidl a Kaufland. Doufejme, že v příštím roce Parkside překvapí s povedenou revizí těchto propadáků. 

67 %: Parkside zavlažovací hodiny s Bluetooth PBB A1

Největší nedostatky dle uživatelů:

 • Nedostatečný dosah Bluetooth 
 • Neintuitivní ovládání skrze aplikaci
 • Nefunguje samostatně bez ZigBee brány a nelze ovládat na dálku
 • Někdy obtížné spárování se smartphonem
 • Náhodné odpojování od smartphonu
Zdroj recenzí Procentuální hodnocení Procento nedoporučujících uživatelů
Heureka 67 % 31 %
Lidl-shop 64 % 38 %

 

Prvenství mezi nejhoršími produkty Parkside v roce 2023 obhájil zavlažovací počítač s Bluetooth PBB A1 za 700 Kč. Systém ve svém produktovém popisu slibuje “spolehlivé zavlažování podle potřeby s pohodlným řízením prostřednictvím aplikace Lidl Home”. Jak vyplývá z mnoha uživatelských hodnocení, ve skutečnosti je zařízení všechno možné, jen ne spolehlivé.

Zavlažovací systém má aktuálně na Heurece hodnocení 67 % (nedoporučuje 31 % recenzentů) a na Lidl-shopu 3.2 z 5 (nedoporučuje dokonce 38 %). Uživatelé opakované uvádějí problémy se spárováním zařízení s telefonem. Někteří po sérii nepodařených pokusů produkt vrátili. Stěžují si také na malý dosah Bluetooth. Výrobce sice deklaruje 50 m v otevřeném prostoru, avšak uživatelé se shodují na maximálně 15 – 20 metrech.

Ideální není ani příslušná aplikace Lidl Home, která některým uživatelům přijde poměrně nepřehledná. Zařízení funguje jen v případě dosahu spárovaného smartphonu. Pokud byste chtěli ovládat zavlažování na dálku, musíte si dokoupit ZigBee bránu, což ale výrobce uvádí v produktovém popisu.

Pokud uvažujete o koupi zavlažovacích hodin, zde jsou tři spolehlivé alternativy:

68 %: Parkside pneumatický rázový utahovák PDSS 310 B5

Největší nedostatky dle uživatelů:

 • Slabý výkon – nedosahuje deklarovaného kroutícího momentu 
 • Občas vadný kus
Zdroj recenzí Procentuální hodnocení Procento nedoporučujících uživatelů
Heureka 68 % 32 %
Lidl-shop 84 % 13 %

 

Dalším naprostým propadákem je pneumatický rázový utahovák Parkside PDSS 310 B5, který stojí 900 Kč. Podle výrobce má dosahovat kroutícího výkonu až 310 Nm. V praxi však takového výkonu nedosahuje ani zdaleka. Podle uživatelů je jeho největším úskalím právě nízký výkon, který je pro povolení (resp. utažení) šroubů u kola osobního automobilu naprosto nedostatečný.

Více uživatelů uvádí, že při předepsaném tlaku nesplňuje deklarovaný utahovací moment a že je jako utahovák zcela nefunkční. Někteří uživatelé mají dokonce zkušenost s vadným kusem. K dnešnímu dni má produkt na Heurece hodnocení jen 68 % a na Lidl-shopu překvapivě 4.2 z 5. Na Heurece utahovák nedoporučuje 32 % uživatelů.

Z alternativních produktů můžete doporučit:

69 %: Parkside robotická sekačka PMRA 20-Li A1

Největší nedostatky dle uživatelů:

 • Problémy s prvním spuštěním
 • Pokročilejší nastavení je složité
 • V porovnání s konkurencí slabý výkon
 • Občas nefunkční kus
Zdroj recenzí Procentuální hodnocení Procento nedoporučujících uživatelů
Heureka 69 % 25 %
Lidl-shop – * – *

* Lidl již produkt neprodává

Třetici nejhorších kusů od značky Parkside uzavírá robotická sekačka PMRA 20-Li A1, která se prodává za 8 000 Kč. Sekačka k dnešnímu dni dosahuje hodnocení 69 % (na Heurece, Lidl již produkt nemá v nabídce) a nedoporučuje ji každý čtvrtý uživatel. Uživatelé mají problémy s prvním spuštěním stroje a pokročilejším nastavením v aplikaci.

Nastavování sekačky hodnotí jako velmi neintuitivní a komplikované. Mají také zkušenost s vadnou nabíjecí stanicí, zcela nefunkčním kusem či celkově slabým výkonem (v porovnání s konkurencí). Nevýhodou je také absence Wi-Fi (programování se realizuje skrze integrovaný LCD displej).

Na trhu naštěstí naleznete řadu jiných vysoce funkčních modelů:

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.