Menu

3 nejhorší vysavače a 1 výborný podle recenzí uživatelů v lednu 2024

3 nejhorší vysavače a 1 výborný podle recenzí uživatelů v lednu 2024
Zdroj: Heureka.cz

Nákup vysavače do domácnosti provází “studium” mnoha parametrů. Zajímá nás například výkon, ale i hlučnost, váha nebo typ filtrů. Některé přístroje jsou tak pochopitelně horší než jiné. My jsme se tentokrát podívali na 3 nejhorší vysavače podle hodnocení uživatelů. Na konci článku ale dáme tip i na jeden skvělý model!

3 nejhorší vysavače podle hodnocení zákazníků

Sencor SVC 52BK-EUE3

Sencor SVC 52BK je sáčkový vysavač se sacím výkonem 700 W a eco motorem šetrným k životnímu prostředí. Má nerezovou teleskopickou trubici, termostat proti přehřátí motoru, který můžeme dle spotřeby zařadit do energetické třídy B. S hlučností pouze 80 dB a 5stupňovým systémem filtrace nabízí tichý a efektivní provoz. Navíc pogumovaná kola zajišťují snadný pohyb a chrání vaše podlahy.

Samozřejmostí je pak automatické navíjení kabelu nebo indikátor naplnění sáčku. Ten má objem 1,5 litru. Samotný vysavač je kompaktní, lehký (pouze 3,6 kilogramu) a má 5 metrů dlouhý přívodní kabel.

I přes tyto vlastnosti si ale příliš uživatelů nezískal. Na Heureka.cz jej kladně hodnotí jen 81 % uživatelů. Zákazníci přístroji vytýkají hlavně nízkou kvalitu vysávání, zmiňují také špatnou funkci filtrů a pocit nečistot ve vzduchu při úklidu. Oproti konkurenčním vysavačům má také kratší dosah. Plusem je naopak velmi nízká cena a snadná manipulace.

Electrolux EEG42EB

Electrolux EEG42EB je klasický sáčkový vysavač s hmotností pouhých 3,6 kg a dosahem kabelu 5 metrů. O výměně sáčku vás informuje praktický displej a díky parkovacím úchytům lze vysavač pohodlně skladovat ve vodorovné nebo svislé poloze.

Teleskopické nastavení trubice a plynulá regulace výkonu umožňuje přizpůsobit vysavač přesně podle potřeby, minimalizuje hlučnost a snižuje spotřebu energie. Měkká kolečka zajišťují snadný pohyb bez poškození podlahy, a díky praktickému držadlu lze vysavač snadno přenášet.

Ani tento model si své uživatele příliš nezískal. Nelíbí se jim hlavně vysoká hlučnost vysavače, poměrně krátký kabel a téměř žádná výbava navíc, kterou u jiných vysavačů ve stejné kategorii často najdeme. Mezi pozitiva zákazníci řadí nízkou hmotnost a přiměřenou cenu. Vysavač získal hodnocení 82 %.

Hoover RC 25011

Hoover RC 81 RC25011 se řadí do energetické třídy, tedy mezi velmi úsporné spotřebiče. Je vhodný pro vysávání tvrdých podlah i koberců, a to bez nutnosti dokupování a vyměňování sáčků. Má moderní design a pokročilou technologií AirVolution pro 97% efektivitu odstranění nečistot. Vysavač disponuje příkonem 800 W, nízkou hlučností 75 dB a akčním rádiusem 8 m. Ovládání a údržba jsou jednoduché díky systému One Touch a omyvatelným filtrům.

Příslušenství i parametry vysavače jsou bohaté, ani tak ho ale zákazníci nešetřili. Nelíbí se jim absence základních funkcí, které u vysavačů najdeme – hlavně regulace výkonu, který je navíc dle komentářů nedostatečný. Mnoho uživatelů zmiňuje také na pohled velmi levné provedení a použití nekvalitních materiálů. Vysavač na Heureka.cz získal pouze 80% hodnocení.

Náš tip – Miele Complete C3 Cat&Dog

Pokud dáte na hodnocení a chcete vysavač, který si pochvaluje více než 98 % uživatelů, vsaďte na model Miele Complete C3 Cat&Dog. Vysavač se skvělým výkonem a praktickým designem, který bez námahy poradí s chlupy domácích mazlíčků, prachem i těžko dostupnými místy.

Regulujte sílu sání podle povrchu a udržujte domov čistý díky inovativnímu sáčku HyClean 3D a filtraci zachycující až 99,9 % jemného prachu. S automatickým navíjením kabelu, parkovací polohou a teleskopickou trubicí je úklid pohodlný. Součástí balení je navíc bohaté příslušenství, včetně rotačního turbokartáče na chlupy, hubice na čalouněný nábytek a štěrbinové hubice. Provedení je kvalitní, vysavač se pyšní pogumovaným koncem trubice a ochrannou lištou z měkkého plastu, které zajistí snadnou manipulaci i bezpečnost.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.